Saltar al contenido

Програми для створення музики на основі веб-переглядача зараз чудові

14 de julio de 2022

Ключові висновки

  • Внутрішньобраузерний набір ігор Panic Playdate має чудову аудіопрограму.
  • Веб-програми все ще обмежені порівняно з локальними програмами на комп’ютері.
  • Браузерні музичні програми з кожним роком стають все потужнішими.

Playdate — найгарячіша портативна консоль цього року, і навіть її інструменти для створення музики приносять задоволення. Panic, розробник програмного забезпечення Playdate, відомий своїми досконалими, але веселими програмами для Mac та iOS. Він щойно випустив веб-інструмент під назвою Pulp (потрібна реєстрація) для створення ігор для Playdate. Особливою перевагою може бути програма для створення музики, яка схожа на Ableton Live з епохи Game Boy.

Музичні інструменти на основі веб-переглядача стали достатньо хорошими для регулярного використання, але чи захоплять вони, як Google Docs, чи залишаться нішею для експериментальних типів? «Я багато працював із WebAudio API (між іншим, створив у ньому досить складний модульний синтезатор) і можу з упевненістю сказати, що він дуже вичерпний, а специфікація також нещодавно стала досить стабільною», — сказав tebapit музикант і розробник аудіопрограми SevenSystems. через повідомлення на форумі.

Змістовий покажчик

Не лише для веб-перегляду

Веб-браузер є одним із найбільш вимогливих додатків на комп’ютері чи телефоні. Просто подумайте про веб-програми, які працюють у ньому, від складних пакетів, як-от Slack, до мільйона швидкісних браузерних ігор і напрочуд глибоких альтернатив Photoshop. То чому б не музичні програми? WebAudio API, структура, яка дозволяє розробникам створювати музичні програми для браузера, досить потужна для створення складних повнофункціональних програм.

Особливою перевагою може бути програма для створення музики, яка схожа на Ableton Live з епохи Game Boy. «Технічно ви можете створити цілу складну робочу станцію DAW, включаючи складні синтезатори, аудіодоріжки, майже будь-які ефекти, аналізатори спектру, осцилографи, LFO, огинаючі тощо… усе з точним синхронізацією семплів», — каже SevenSystems. . Це теж весело. «Тим не менш, API для веб-аудіо дуже цікаво програмувати. Кілька років тому я пройшов безкоштовний курс зі створення синтезаторів за допомогою нього, і мені це дуже сподобалося. Я також створив веб-драм-машину (насправді не корисна, більше демонстраційна/навчальна іграшка).

Дивовижно, наскільки ця технологія потужна і як легко з нею працювати», – сказав електронний музикант Octagonist tebapit через повідомлення на форумі. Інструменти Panic’s Pulp є чудовим прикладом можливостей сучасного браузера. Інструмент «Звук» — це дивовижне повернення до давніх часів, як і монохромна консоль Playdate, і навіть незважаючи на те, що його музичний секвенсор є складним, його звукові сигнали та дзвінкі звуки майже не обтяжують браузер.

Веб-додаток для секвенування музики Tahti

Tahti — ще більш вражаючий музичний додаток для Інтернету — повнофункціональний секвенсор, який дуже нагадує Digitakt від Elektron за 800 доларів. Він навіть дозволяє завантажувати власні зразки. Насправді Tahti настільки хороший, що його справді варто перетворити на правильний додаток для iPad або iPhone. Але чому? Чому ми віддаємо перевагу локальним програмам, а не веб-програмам?

 

Швидкість і безпека

Найбільш очевидним недоліком веб-програми є те, що для її використання потрібне підключення до Інтернету, хоча деякі програми можуть кешувати свої ресурси та працювати в автономному режимі. Іншим історичним бар’єром була безпека. Якщо ви коли-небудь писали довгу відповідь на форумі чи допис у блозі у веб-переглядачі та втратили його, коли сторінка перезавантажувалася або виходила з ладу, швидше за все, ви просто тоді відмовилися від веб-програм.

Але це також стара новина. Наприклад, Документи Google ніколи нічого не втрачають, незалежно від того, наскільки погане ваше з’єднання чи який збій у вашому веб-переглядачі. Навіть швидкість більше не є проблемою. Програми веб-переглядача підключені до Інтернету, але багато їхніх ресурсів зберігаються локально й завантажуються, коли ви відкриваєте сторінку. Це означає, що ваші аудіофайли не обов’язково транслюватимуться з Інтернету кожного разу, коли ви їх відтворюєте.

Дивовижно, наскільки ця технологія потужна і як легко з нею працювати. Але все ще є проблеми з веб-програмами порівняно з локальними програмами. Однією проблемою залишається передача файлів. Якщо ви хочете відредагувати відео, велику фотографію чи аудіозапис, у певний момент потрібно завантажити їх у веб-програму та вивести з неї. Це завжди буде повільніше, ніж робота з файлами на ваших локальних дисках. Інша перешкода – зв’язок. Щоб музична програма була корисною, вона має підключитися до наявних програм.

У Ableton Live і Logic програми сторонніх розробників існують як плагіни. В iOS додатки можуть легко надсилати аудіо один одному модульно. Але без використання незграбних обхідних шляхів маршрутизації важко включити веб-браузер у ці налаштування. І навіть якщо ви можете, можуть виникнути проблеми із синхронізацією — синхронізація все одно є проблемою зі звичайним музичним програмним забезпеченням. Для більшості людей веб-програма працює чудово, але якщо вам потрібна більша продуктивність або глибші функції, професіонал щоразу використовуватиме звичайну програму. І це добре, тому що кожен підхід має свої переваги.