Saltar al contenido

Процесор Apple M1 може збільшити швидкість, ніж просто Mac

17 de abril de 2021

Ключові винос

  • Коли Apple перейшла на Intel, Adobe і Microsoft знадобилися роки, щоб оновити свої програми.
  • Цього разу бета-версія Photoshop була готова вже в перший день.
  • Apple роками закладає основу для цього переходу.

Яблуко

Коли в 2005 році Apple перейшла на свій Mac на мікросхеми Intel, виробникам програмного забезпечення знадобилися місяці, а то й роки, щоб адаптуватися до змін. Цього разу на перехід на Apple Silicon потрібні дні та тижні. Нещодавно Adobe випустила бета-версії Premier, Rush та Audition. Сумісна бета-версія PhotoShop була готова, як тільки з’явилися нові Mac M1, а через кілька тижнів з’явилася Lightroom. Навіть пакет Microsoft Office готовий до запуску. Що такого різного цього разу? «Корпорація Майкрософт заявляє, що користувачі повинні помітити значні покращення продуктивності при використанні програм Office на комп’ютерах M1 Macs», – пише Chance Miller від 9 до 5 Mac. «Додатки Office універсальні, а це означає, що вони також продовжують працювати з найновішими оновленнями та функціями на Intel Macs».

Змістовий покажчик

Будь готовий

Перехід Apple від PowerPC до Intel 15 років тому стримував дві речі. Одне з них було те, що Apple просто не була настільки важливою. Можливо, креативні індустрії все ще віддавали перевагу Mac, але все важливе програмне забезпечення також було на ПК. У наші дні, коли Apple вносить зміни, навіть найбільші розробники швидко виходять на чергу. Тоді ще не було впевненості, чи Adobe або Microsoft коли-небудь внесуть зміни. Наприклад, Стів Джобс оголосив про перехід Intel на Всесвітню конференцію розробників у червні 2005 року. Adobe навіть не анонсувала сумісну версію Photoshop до квітня 2006 року, яка надійшла до грудня 2006 року «.[P]художники, такі як Adobe та Microsoft, досі не готові до використання своїх універсальних двійкових файлів; хоча перехід був оголошений понад півроку тому «, – писав тоді Ананд Лал Шимпі з AnandTech.

Отже, однією частиною проблеми було те, що Mac просто не були настільки важливим пріоритетом. Крім того, як і з новим перемикачем Apple Silicon, багато професіоналів не відразу оновилися, і навіть якщо вони це зробили, програми працювали б досить добре в оригінальному перекладачі Apple Rosetta, що дозволило запускати ваші старі програми PowerPC на нових Intel Mac. Інша проблема полягала в тому, що розробникам було дуже важко переключатися. Сьогодні більшість розробників використовують інструменти Apple Xcode для написання та компіляції свого коду, але тоді вони використовували власні інструменти, багато з яких були несумісними. Це означало, що оновлення їх програм означало спочатку оновлення їх інструментів. І це вже сталося. Коли Apple перейшла з OS 9 на Mac OS X у 2001 році, розробникам довелося переписати свої програми, щоб продовжити. Цього разу комп’ютери залишились колишніми, а операційна система змінилася. Apple впровадила класичне середовище, яке дозволяє старішим програмам продовжувати працювати. Не вникаючи в деталі низького рівня, це теж завдало величезної болі розробникам, особливо тим, хто робить величезні програмні пакети.

Xcode сьогодні

Цього разу Apple заявляла, що розробники можуть просто встановити прапорець у Xcode, і їх додатки будуть компілюватися для Apple Silicon, а також працювати на новій версії Mac M1. Дивно, але це виявилося більш-менш правдою. «Мені довелося перекомпілювати [my app]. Ось і все, «Грег Пірс, розробник програми для Mac та iOS, Drafts, повідомив tebapit через Twitter.» Тим не менш, я не роблю нічого, що не є досить використанням фреймворків Apple.

Різниця? У наші дні більшість розробників Mac і iOS використовують Xcode і пишуть свої програми за допомогою інструментів і фреймворків Apple. Для Adobe та Microsoft важка робота з переходу за ними. Обидві компанії також постачають додатки Apple Silicon для iPhone та iPad. Очевидно, не все так просто, але це загальна ідея. Отже, перехід Apple до Apple Silicon на базі ARM розроблявся десятки років. Складність залучення важливих розробників для переходів OS X та Intel, ймовірно, все ще породжує деяких в Apple. Інституційно Apple не любить бути на милість когось іншого. Поєднайте цю параноїку з потужністю, якою зараз користується Apple, і ви бачите, як поєднання копіткого планування та грубої сили зробило перехід Apple Silicon настільки плавним, що це практично не подія.