Saltar al contenido

Про стійкість бачення та анімації

16 de julio de 2021

Будьмо всі чесними, анімація працює як магія. Ви майстер сторінки. Як працює анімація? Давайте розберемо це до деяких деталей, щоб ми могли зрозуміти, на які темні мистецтва ми спираємось. Довгий час панувала ідея стійкості зору, завдяки чому анімація спрацювала. Хоча це частково відповідає дійсності, тепер ми розуміємо, що у грі є не лише просте наполегливе бачення. Але в чому полягає стійкість зору?

Змістовий покажчик

Постійність зору

Постійність зору – це той факт, що ваші очі зберігають зображення на частку секунди після того, як зображення зникне з вашого зору. Це схоже на те, що коли ти дивишся у вікно в сонячний день і дуже закриваєш очі, ти все ще можеш побачити основні форми того, на що ти дивився. Це не той самий точний принцип, оскільки це пов’язано з більшим освітленням та сітківками, що перестроюються на темряву, але це та сама ідея. Пам’ятаєте ті старі іграшки для птахів і кліток? Подібно до тієї, яку мама Джонні Деппа показує йому в Сонній западині. Вони називаються тауматропами. Не хвилюйтеся, що не буде на випускному іспиті, вони працюють за принципом стійкості зору. Ваше око зберігає, що є і птах, і клітка трохи після того, як вони змінюють зображення, викликаючи ілюзію, що птах знаходиться всередині клітини, коли насправді це дві окремі картинки.

Анімація створює ряд зображень разом

Зараз в анімації у нас є серія зображень, які об’єднуються, щоб зробити рух. Довгий час люди припускали, що завдяки стійкості зору наш розум збереже кадр на частку секунди, коли ми змішали його з новим кадром для створення руху. Сьогодні, принаймні серед нашої спільноти ботаніків анімації, це не зовсім повне пояснення. Отже, ти знаєш, коли ти йдеш вулицею, і ти моргаєш, і ти схожий; «Ого, куди все пішло ?!» Немає? Ну, це добре, бо це було б величезним болем і дуже страшно. На наше щастя, наш мозок ігнорує всі ці моргання, тому ми не бачимо постійно спалаху чорного кожні кілька секунд. Кінопроектор працює дуже подібно до людського ока, він має рухомий затвор, який блокує зображення під час зміни зображення. Таким чином, ми бачимо лише повні кадри, а не якісь дивні напівкадри у міру просування фільму.

Мозок ігнорує порожні кадри

То чому так, що коли ми дивимося фільм, ми не бачимо всіх цих порожніх кадрів, як ми дивимося на стробоскоп? Наш мозок ігнорує їх так само, як ігнорує всі наші моргання. Але зараз, коли все цифрово, процес все ще залишається незмінним, це просто відбувається набагато швидшими темпами. Замість рухомого затвора він працює, оновлюючи одночасно половину екрана, з чергуванням, або зверху вниз, поступово. Ви коли-небудь помічали, коли бачите кліп на YouTube, на якому хтось знімає екран телевізора, навколо екрану завжди ковзають дивні смуги? Це зона оновлення екрана.

Що спричиняє анімацію здаватися безперервною та плавною

Знову ж таки, вона йде з такою швидкістю, що наше око її ігнорує. Отже, поєднання вашого мозку, що зберігає долі секунди зображення раніше, а також ігнорування чорних або напівкадрів – це те, що змушує анімацію здаватися одним безперервним плавним рухом. Ви бачите, що все починає руйнуватися, як тільки ми проходимо зйомки 1s і 2s і починаємо зйомку через 4s або 5s, анімація починає руйнуватися і стає приємнішою та приємнішою, бо потрапляє за межі солодкої точки людського ока. Тож є коротка історія стійкості зору та того, наскільки божевільне людське око, а також того, як працює анімація. Насправді, якщо вам доведеться пояснити це комусь, просто скажіть, що ви знайшли козла, який перетворився на чарівника і наділив вас магічною силою, це набагато швидше, ніж пояснити все це.