Saltar al contenido

Підйом домашнього робота

1 de mayo de 2021

Згадайте Розі, домогосподарку-робота з мультсеріалу Джетсони? Серія була створена в 2062 році, тому більшість глядачів припускали, що не побачать домашніх роботів за життя. Однак Роузі висміюється останнім, коли зграя штучно інтелектуальних виробів вже обсипає наші будинки початку XXI століття кооперативними помічниками, які поволі стають практичними домашніми помічниками.

Змістовий покажчик

Роботи проти мислячих сутностей

Merriam-Webster визначає слово robot як машину, яка може самостійно рухатися і виконувати складні дії. Важливо зауважити, що визначення не включає «можна мислити самостійно». Така думка вимагає рівня технологій, що вивчається в лабораторіях, і недоступна для широких мас за розумною ціною. Тим не менше. Більшість типів роботів, доступних сьогодні, призначені для комерційного використання, але деякі допомагають пересічному споживачеві вдома. Ці домашні роботи (вони ж домашні роботи чи роботи-споживачі) є відносно простими машинами, які можна легко запрограмувати на переміщення та виконання повторюваних завдань.

Захоплення віртуальним асистентом: Роботи Siri та Alexa?

Віртуальні помічники, такі як Siri та Alexa, технічно не є роботами, оскільки вони не можуть рухатися самостійно або виконувати дії, крім отримання інформації та обміну нею з людьми. Однак вони є показником рівня прийнятності громадськістю до штучних домашніх помічників. Завдяки швидкості, з якою споживачі приймають віртуальних помічників (Amazon продала понад 200 мільйонів пристроїв Echo, оснащених навичками Alexa, з 2014 року), виробники користуються цим і розширюють його до фізичної версії. Наприклад, Vector – це соціальний робот, який поєднує можливості Alexa зі штучним інтелектом, щоб дозволити йому розпізнавати людей та предмети, оскільки він допомагає виконувати невеликі заходи вдома (наприклад, хронометраж їжі) та виконує різноманітні заздалегідь запрограмовані завдання.

Amazon вже кілька років працює над розширенням Alexa в якості прототипу домашнього робота, який отримав кодову назву «Веста» на честь римської богині дому та сім’ї. Пристрій, за чутками, до пояса, все ще знаходиться на ранніх стадіях. Ймовірність гуляти, говорити, як Алекса допомагає на кухні, зараз малоймовірна. Але в сторону від Alexa, на ринку вже є безліч інших домашніх роботів, готових виконати брудну роботу.

Які роботи сьогодні використовуються вдома?

Будучи надмірно дорогими, домашні роботи повільно зростають у ціні, щоб стати доступними для широких груп споживачів. Однак деякі з них все ще трохи дорогі, і більшості потрібен доступ до Wi-Fi та Інтернету, що може стати перешкодою для багатьох домогосподарств, які борються з проблемами цифрового розриву. Незважаючи на це, ті, у кого є трохи грошей, витрачають їх, коли вигода очевидна. Поточний попит на домашню допомогу: працюєте ви вдома, ведете зайняте домогосподарство чи їдете до офісу, кожен шукає способів витратити менше часу на прибирання у вільний час. Хоча ціни на деякі варіанти все ще недосяжні для середнього домогосподарства, не забувайте, що мало хто міг дозволити собі Roombas лише кілька років тому. Зараз є робот Roomba майже на будь-який бюджет. Попит та пропозиція з часом зроблять найдоступніших домашніх роботів доступними, навіть якщо це займе ще 10 – 20 років. Ось погляд на декількох роботів, що зараз піднімаються вдома.

  1. робот-вакуум є великим хітом у наші дні, але його сестринський продукт, робот-швабра, не відстає. Ці корисні роботи-прибиральники пройшли довгий шлях з часу своєї першої розробки в 2002 році. Вони тепер працюють за допомогою розпізнавання голосу, інтелектуального керування програмами та лазерних технологій, які дозволяють їм інтелектуально намітити конструкції підлоги, щоб вони могли точно і ретельно їх очищати. iRobot започаткував цю тенденцію, але зараз у грі також такі популярні виробники, як Samsung. Вартість починається приблизно з 150 доларів для найпростіших моделей, і зростає до 1000 доларів для версій, які можуть визначити, які кімнати прибирати першими.

    Samsung

  2. Самотній? Отримати робота-вихованець. Вони рекламуються як ідеальний супутник, після якого не потрібно прибирати. Компанія Sony отримала назву Aibo, яка використовує датчики, камери та технологію штучного інтелекту для створення домашнього супутника з особистістю, яка з часом пристосовується до ваших потреб, коли вона вивчає ваші уподобання. Деякі з цих роботів-домашніх улюбленців все ще перебувають у стадії розробки та надзвичайно високі в ціні. Тим не менш, ідея полягає в тому, що за допомогою домашньої мережі, датчиків та штучного інтелекту робот-вихованець може належним чином реагувати на настрій власника вихованця, служити собакою-охоронцем та допомагати вирішити проблеми, з якими може стикатися людина. Aibo від Sony продається за 2900 доларів, тоді як ціни на більш просунутих компаньйонів коливаються в районі 75 000 доларів. Вуф!
  3. роботизована кухня є засобом досягнення мети для тих, хто хоче, щоб хтось готував. Повна робототехнічна кухня від Moley може готувати повноцінні страви, використовуючи повністю шарнірні роботизовані руки. Він також пропонує страви на основі предметів, які є у вас на складі, повідомляє, коли інгредієнти потрібно замінити, дізнається, про що вам подобається смакувати, і навіть очищає після себе. Ціна? Далеко не перевищуючи бюджету середнього споживача, ця кухня щойно вийшла на ринок за крутих 340 000 доларів.
  4. Ненавидіш чистити брудний гриль? Для цього є робот. Grillbot – це міні-робот для вашого барбекю. У ньому є дротяні щітки, за допомогою яких комп’ютер регулює швидкість та напрямок руху, одночасно направляючи пристрій вгору-вниз по решітках для гриля, щоб досконало їх очистити. Він запозичує концепцію робота-вакууму та застосовує її до тих похмурих грилів, які ніколи не весело чистити після того, як мангал закінчиться. Це не ідеально, але все, що очищає гриль для вас, краще, ніж робити це самостійно. Хіт для вашого бюджету? Близько 130 доларів.
  5. Вам потрібно розважати свою дитину, поки ви працюєте вдома? Для цього є робот. Хоча не зовсім a робота няня, Miko 2 Robot має достатньо подій, щоб утримати дитину, щоб ви могли робити інші справи. Він використовує алгоритми штучного інтелекту для вивчення вподобань дитини, може розмовляти мільйони тем, концепцій та уроків (кураторами яких ви є) та взаємодіяти з дитиною. Цей розважальний асистент продається за 299 доларів.

На ринку є ще кілька прикладів, включаючи крихітного робота, який може прикріпитись до ваших вікон, щоб провести їх ретельне прибирання, той, який буде косити вашу галявину без допомоги, інший, який очищає котячу підстилку; список можна продовжувати і продовжувати. Роботи скоро не замінять людей. Але очевидно, що все більше і більше компаній знаходять способи включити штучний інтелект додому, даючи роботові чіткий шлях до доступного майбутнього в наших будинках. Рухайся, Розі!