Saltar al contenido

Підрахувати клітинки даних за допомогою функції SUMPRODUCT Excel

31 de julio de 2021

Функція SUMPRODUCT перемножує елементи одного або декількох масивів, а потім додає або підсумовує продукти разом. Коригуючи форму аргументів, SUMPRODUCT підраховує кількість клітинок у даному діапазоні, що містить дані, що відповідають певним критеріям. Вказівки в цій статті стосуються Excel 2019, 2016, 2013, 2010; Excel для Microsoft 365, Excel Online, Excel для Mac, Excel для iPad, Excel для iPhone та Excel для Android.

Змістовий покажчик

Синтаксис та аргументи функцій SUMPRODUCT

Синтаксис функції посилається на макет функції і включає її назву, дужки, роздільники комами та аргументи. Щоб отримати функцію підрахунку клітинок, а не утримання даних, із SUMPRODUCT використовується такий синтаксис:

 • Масив1: Цей аргумент позначає перший масив або діапазон, який буде помножено, а потім додано.
 • Масив2: Цей аргумент позначає другий масив або діапазон, який буде помножено, а потім додано.

Функції COUNTIF та COUNTIFS підраховують клітинки, які відповідають одному або кільком встановленим критеріям. Іноді SUMPRODUCT легше використовувати, коли ви хочете знайти кілька умов, які стосуються одного діапазону.

Введіть функцію SUMPRODUCT

Зазвичай найкращим способом введення функцій у Excel є використання діалогового вікна Аргументи функцій (у Excel для Mac використовуйте конструктор формул). Діалогове вікно дозволяє легко вводити аргументи по одному, не вводячи дужки або коми, які виконують роль роздільників між аргументами. Однак, оскільки цей приклад використовує неправильну форму функції SUMPRODUCT, діалогове вікно не можна використовувати. Натомість функцію потрібно ввести у клітинку аркуша. У цьому посібнику ви будете використовувати функцію SUMPRODUCT, щоб знайти кількість значень, що перевищують 25 і менше 75 у зразковому наборі даних.

 1. Щоб продовжити цей посібник, введіть зразки даних (показані на зображенні нижче) у чистий робочий аркуш Excel.

 2. Виберіть клітинку В7. Це місце, де відображатимуться результати функції.

 3. Введіть формулу = SUMPRODUCT (($ A $ 2: $ B $ 6> 25)*($ A $ 2: $ B $ 6 <75)) і натисніть Введіть.

  Знімок екрана, що показує завершену функцію SUMPRODUCT у Excel

 4. Відповідь 5 з’являється в клітині В7. У діапазоні є лише п’ять значень (40, 45, 50, 55 та 60), які більші за 25 та менші за 75.

  Знімок екрана, що показує завершену функцію SUMPRODUCT у Excel

 5. Виберіть клітинка В7 щоб переглянути заповнену формулу в рядок формул над аркушем.

Розбиття ВИРОБНИК

Коли для аргументів встановлено умови, SUMPRODUCT оцінює кожен елемент масиву за умовою і повертає булеве значення (TRUE або FALSE). Для цілей обчислень Excel призначає значення 1 для тих елементів масиву, які є ІСТИНА, і значення 0 для тих, які є ЛОЖЬЮ. Інший спосіб уявити собі, що робить SUMPRODUCT, – уявити знак множення як умову І. Маючи це на увазі, умова є істинною лише тоді, коли виконуються обидві умови, числа більші за 25 І менше 75. Потім функція підсумовує всі істинні значення, щоб отримати результат 5.