Skip to content

Реальна історія Twitter, коротко

22 de Червень de 2021

Уявіть собі сценарій, коли ви отримуєте прибуткову роботу, але проводите ночі та вихідні, працюючи над допоміжним проектом. Це просто те, що ви разом затирали у вільний час із кількома друзями на роботі. А тепер зробіть вигляд, що відвідаєте себе через п’ять років у майбутньому і побачите, що ваш маленький побічний проект перетворився на одну з найбільших комунікаційних технологій за останні 100 років. Це історія Twitter.

Ранній Twitter

Twitter почався з ідеї, яку співзасновник Twitter Джек Дорсі (@ Джек) у 2006 році. Дорсі спочатку уявляв Twitter як платформу зв’язку на основі SMS. Групи друзів могли стежити за тим, що робили один одного, виходячи зі своїх оновлень статусу. Як текстові повідомлення, але ні. Під час сеансу мозкового штурму в компанії для підкастів Odeo Дорсі запропонував цю платформу на основі SMS співзасновнику Odeo Еванові Вільямсу (@Ev). Еван та його співзасновник Біз Стоун (@Biz) дав Джеку змогу витратити більше часу на проект і розвивати його далі. У перші дні Twitter називали twttr. У той час популярною тенденцією, іноді для отримання переваги доменного імені, було відмова від голосних у назві своїх компаній та послуг. Розробник програмного забезпечення Ноа Гласс (@ Ні) приписується вихід оригінальної назви twttr, а також її остаточне втілення як Twitter.

Перший твіт

Перше повідомлення Джек надіслав у Twitter 21 березня 2006 р., 21:50. У ньому було сказано: “Просто налаштовую свій twttr”. Під час розробки Twitter члени команди часто накопичували сотні доларів SMS-платежів на свої особисті телефонні рахунки. Поки початкова концепція Twitter випробовувалась в Odeo, компанія переживала грубі зміни. Зіткнувшись із випуском Apple власної платформи для підкастів, яка по суті вбила бізнес-модель Odeo, засновники вирішили викупити свою компанію у інвесторів. Джек Дорсі, Біз Стоун, Еван Вільямс та інші співробітники Odeo сприяли викупу. Цим вони придбали права на платформу Twitter. Існує певна суперечка навколо того, як це все відбувалося. Сумнівно, чи знали інвестори Odeo всю сферу діяльності платформи Twitter. Крім того, ключові члени команди розробників Twitter не були залучені до нової компанії, зокрема, Ноа Гласс. Як формальність, Очевидна корпорація (@obviouscorp) було створено після викупу інвестора Odeo для розміщення Twitter.

Twitter досягає вибухового зростання

Зараз Twitter був на порозі свого найбільшого зростання. Південь 2007 південним заходом (@sxsw) Інтерактивна конференція спричинила величезний вибух використання Twitter. Щодня на заході надходило понад 60 000 твітів. Команда Twitter мала величезну участь у заході та скористалася вірусною природою конференції та її учасників. Протягом своїх перших років існування щебет зростав у Twitter. База користувачів Twitter зростала вражаючими темпами, і досить часто сервіс був би надмірно потужним. Коли сервери перевантажуються, на екрані з’являється ілюстрація художника Іїн Лу (@YiyingLu). На ілюстрації було зображено кита, якого вісім птахів виводили з води в безпечне місце. Команда Twitter використовувала це зображення, оскільки вважала, що воно символізує визнання проблеми та те, що вони працюють над ним. Ця сторінка помилки стала вірусною у спільноті Twitter і незабаром отримала назву “Невдалий кит”.

Це обмеження 140 символів чи 280 символів?

Причина, через яку Twitter встановлює обмеження кількості символів для твітів, полягає в тому, що Twitter спочатку був розроблений як платформа на основі SMS. У перші дні 140 символів було обмеженням, яке мобільні оператори накладали за стандартом протоколу SMS, тому Twitter був просто творчо обмежений. Коли Twitter врешті-решт перетворився на веб-платформу, обмеження в 140 символів залишалося лише питанням брендування. У 2017 році, однак, Twitter вирішив, що обмеження в 140 символів перестало бути актуальним у віці смартфонів, і збільшило ліміт твітів до 280 символів за незначні протести. Більшість твітів, як пояснила компанія, коливаються в межах 50 символів; коли людям потрібно було більше символів, вони просто надсилали більше твітів. Збільшення кількості персонажів було розроблено, щоб допомогти користувачам Twitter витрачати менше часу на згущення своїх думок і більше часу на розмови.

Інновації користувачів у Twitter

По мірі того, як кількість користувачів у Твіттері почала зростати, почало траплятися забавна річ: користувачі створили новий жаргон та різні способи користування послугою. Подумайте про це як про інновацію, яка потребує необхідності. Спочатку користувачі не мали можливості відповідати один одному в Twitter. Деякі користувачі включають символ @ перед іменем користувача для ідентифікації іншого користувача в твіті. Це стало настільки поширеним способом визнати іншого користувача, що команда Twitter додала цю функцію до платформи Twitter. Те саме сталося з хештегами, які зараз є невід’ємною частиною екосистеми Twitter. Ця керована користувачем функціональність також є джерелом ретвітів. Користувачі хотіли спосіб повторно опублікувати повідомлення від користувача Twitter, включаючи кредит для користувача, який спочатку написав його в Twitter. Користувачі почали додавати RT перед тим, як відправити повідомлення, сигналізуючи своїм послідовникам, що наступний твіт є звітом. У серпні 2010 року ця функціональність була офіційно додана до платформи.