Saltar al contenido

Резервні датчики та камери заднього виду

16 de abril de 2021

Резервне копіювання, виїзд на місця для паркування та паралельне паркування можуть не призвести до такої кількості смертей та серйозних травм, як швидкісне водіння, але ці ситуації з низькою швидкістю водіння складають значну частину всіх аварій. Основною причиною того, що резервне копіювання призводить до такої кількості аварій, є те, що у легкових та вантажних автомобілів є сліпі місця, що ускладнює огляд пішоходів, автомобілів та інших об’єктів. Існує ряд способів допомогти усунути ці сліпі зони, але резервні камери та датчики паркування – два найпоширеніші.

Змістовий покажчик

Резервні камери

Дзеркала сліпих точок можуть бути корисними при резервному копіюванні, але добре розміщена камера може ефективно усунути сліпі плями. Цими камерами також зручніше користуватися, оскільки відеодисплей часто знаходиться на тире. Це особливо корисно для людей з обмеженою рухливістю, що може ускладнити фізичне обертання для перевірки сліпих зон. У більшості камер сліпої зони використовуються об’єктиви «риб’яче око», які дозволяють отримувати дуже широкий кут огляду того, що знаходиться позаду транспортного засобу, спричиняючи тип спотворення бокових лінз. Об’єктиви «риб’яче око» не дуже добре підбирають віддалені об’єкти, але це не проблема для спеціально створених резервних камер. Деякі камери сліпих зон також мають вбудовану функцію світла або функції нічного бачення, щоб їх можна було використовувати в темряві.

Датчики паркування

Датчики паркування виконують ту саму функцію, що і резервні камери, але вони не надають жодної візуальної інформації. Натомість вони призначені для попередження водія про наявність перешкод. Якщо дитина або тварина проходить за транспортним засобом, коли він створює резервну копію, цей тип датчика може спрацювати сигнал тривоги, який дозволить водієві вчасно зупинитися. Деякі датчики паркування також інтегровані в автоматизовані системи паркування. Ці датчики подають дані на комп’ютер, який потім може розрахувати правильні кути повороту та прискорення, необхідні для паркування. Потім системи допомоги при паркуванні повідомляють водієві, коли і скільки потрібно повертати, тоді як повністю автоматизовані системи можуть фактично припаркувати автомобіль.

Оригінальне обладнання

Резервні камери та датчики паркування доступні як як оригінальне обладнання, так і на вторинному ринку. Оригінальні резервні камери, як правило, інтегровані в інформаційно-розважальні системи, оскільки більшість інформаційно-розважальних та навігаційних систем мають вбудовані повнокольорові РК-дисплеї. Деякі транспортні засоби проводяться для резервних камер або датчиків паркування, хоча вони насправді не постачалися з такою опцією. У цих випадках, як правило, можливо встановити деталі післяпродажного обслуговування або OEM без особливих зусиль.

Рішення для післяпродажного обслуговування

Для автомобілів та вантажних автомобілів, які не прийшли з заводу з резервною камерою, доступний ряд варіантів післяпродажного обслуговування. Деякі постачальники запчастин також пропонують датчики паркування, але зазвичай встановлення датчиків замість камери не передбачає жодної ціни або трудових переваг. Більшість камер заднього огляду післяпродажного монтажу встановлюються на номерний знак, але деякі можуть бути прикріплені до бампера або деінде. Існують як бездротові, так і дротові варіанти, хоча дротові камери зазвичай забезпечують якісніше зображення з меншими шансами на затримку чи перешкоди. Бездротові резервні камери часто постачаються з РК-дисплеями, які мають вбудовані приймачі, але відеопотік від дротової камери може відображатися різними способами. Деякі інформаційно-розважальні системи мають допоміжні відеовходи, до яких можна підключити камеру резервного копіювання, як і багато інших головних пристроїв. Якщо це неможливо, будь-який РК-дисплей, достатньо малий для кріплення на тире, зазвичай працює.