Saltar al contenido

Рецептурні лінзи для віртуальної реальності можуть звільнити ваші очі

22 de abril de 2021

Ключові винос

  • Експерти кажуть, що лінзи, що відпускаються за рецептом, для гарнітур віртуальної реальності можуть зробити досвід чіткішим та комфортнішим.
  • Facebook розкрив подробиці щодо вкладишів об’єктива VirtuClear за Oculus Quest 2 за 80 доларів.
  • Як відомо кожному, хто носить окуляри, потрапити в гарнітуру VR може бути складно.

Francesco Carta fotografo / Getty Images

Виготовлені на замовлення лінзи для гарнітури для віртуальної реальності можуть зробити ваш час у віртуальній реальності чіткішим та чіткішим. Facebook представив нову веб-сторінку з деталями про вставки лінз VirtuClear для Oculus Quest 2, починаючи з 80 доларів. Використання окулярів з гарнітурами VR може бути буквальним болем, але ці спеціальні лінзи VR можуть полегшити проблему. «Як користувач лінз, що виписують ліки, незмінною проблемою, яка викликає занепокоєння при використанні будь-якої гарнітури, є відповідність пристрою», – сказав д-р Уоррен Віхман, доцент декана з клінічної науки та освітніх технологій в Медичному факультеті Каліфорнійського університету Ірвін електронне інтерв’ю. «Коли ви вперше надягаєте пристрій, виникає питання, чи підійдуть ваші окуляри, і якщо вони будуть, [there is] питання наскільки зручними будуть мої окуляри під гарнітурою «.

Змістовий покажчик

Зосередження уваги на ілюзії

Віхманн сам використовує окуляри віртуальної реальності як частину медичної освітньої програми в школі, і він помітив, що гарнітура може зігнути оправу окулярів, впливаючи тим на те, наскільки чіткими будуть зображення. І оскільки окуляри VR недешеві, «купувати пристрій не страшно, не знаючи, наскільки добре вони будуть працювати з вашими окулярами», – зазначив Віхманн. Хоча ціна деяких окулярів стала більш доступною, «пандемія робить приміряння одиниці практично неможливою, тому це все ще азартна гра». «Просто менше місця для окулярів, оскільки форм-фактор зменшується від чогось на зразок тканинного ящика на голові до чогось на зразок лижних окулярів». У гарнітурах для віртуальної реальності використовуються потужні опуклі лінзи, щоб створити ілюзію того, що відображувані зображення далеко від очей користувача, заявив в інтерв’ю електронною поштою Ді-джей Сміт, співзасновник і головний креативний директор компанії з віртуальної реальності The Glimpse Group. Ця сприймана відстань, яку часто називають «фокусною відстанню», залежить від того, яка гарнітура використовується, але зазвичай становить від 3 до 6 футів. «Це означає, що якщо користувачеві потрібні окуляри, щоб побачити об’єкти в реальному житті, які знаходяться на відстані від 3 до 6 футів, то, ймовірно, ті самі окуляри їм знадобляться в гарнітурі VR», – сказав Сміт.

Як відомо кожному, хто носить окуляри, потрапити в гарнітуру VR може бути складно. Гарнітури для віртуальної реальності розроблені так, щоб вони були якомога меншими і щільно прилягали до голови людини. «На жаль, це часто ставить під загрозу здатність користувача носити окуляри в гарнітурі. Крім того, якщо користувач має можливість фізично помістити окуляри всередину, дуже часто окуляри стираються об лінзи гарнітури VR і викликають подряпини», – додав Сміт. «Це може назавжди погіршити візуальну вірність гарнітури. Замінні лінзи, що відпускаються за рецептом, є чудовим рішенням, оскільки вони легко поміщаються в гарнітурі і дозволять повністю уникнути будь-яких проблем із подряпинами».

Варіантів достатньо

Якщо ви носите лінзи, що відпускаються за рецептом, у вас є безліч різних варіантів пошуку таких, які підходять для вашої гарнітури. VR Lens Lab та WIDMOvr також продають лінзи, що відпускаються за рецептом, для інших гарнітур VR, включаючи Valve Index та HP Reverb. «Оголошення Facebook має сенс, оскільки форм-фактор та розміщення окулярів конфліктують, і воно погіршується», – сказав Джеффрі Пауер, засновник та генеральний директор компанії з розробки VR Arcturus Industries, в електронному інтерв’ю. «Просто менше місця для окулярів, оскільки форм-фактор зменшується від чогось на зразок тканинного ящика на голові до чогось на зразок лижних окулярів».

людина за допомогою гарнітури симулятора віртуальної реальності вдома

damircudic / Getty Images

Деякі гарнітури, такі як Quest 2, потребують розпірки, яку потрібно вставити для окулярів. Але їх використання може призвести до втрати поля зору VR, оскільки ваші очі віддалені від екранів. «Це досить поганий досвід для користувачів, і означає, що швидше входити і виходити з VR стає складніше», – сказав Пауерс. «Особисто я просто ношу контакти, коли збираюся використовувати VR». Письменник Ромело Лукаку сказав в інтерв’ю електронною поштою, що користуватися віртуальною реальністю було складно, коли він носив окуляри, пояснюючи, що «ВР не те, що мені подобалося, оскільки моє зір було розмитим». Потім з’явилися лінзи, що відпускаються за рецептом. «Але коли я використовував лінзи, що відпускаються за рецептом, – сказав він, – набагато легше було отримати доступ до віртуальної реальності. Зараз я бачу відео про VR без будь-яких проблем».