Saltar al contenido

Розробка програм для мобільних пристроїв Windows 10: короткий посібник

18 de julio de 2021

Примітка редактора: У жовтні 2017 року Microsoft оголосила, що більше не планує нових функцій або обладнання для платформи смартфонів Windows 10 Mobile.

Очікувалося, що Windows 10, найочікуваніша операційна система Microsoft, катапультирує Microsoft назад на перше місце. Завдяки універсальній платформі Windows це оновлення пропонує розробникам кілька нових інструментів, функцій та функціональних можливостей. Ось короткий посібник для розробників мобільних додатків щодо створення додатків для нової ОС гіганта.

Змістовий покажчик

Підготовка пристрою до розробки

Windows 10 дотримується іншої процедури розробки додатків. Нижче наведено кроки, яких потрібно виконати, щоб підготувати пристрій до розробки на пристроях з Windows 10 ….

  • Розробникам більше не потрібна окрема ліцензія для кожного пристрою, який вони хочуть розробити, протестувати або розгорнути свої програми. Натомість їм потрібно ввімкнути свої пристрої лише один раз за допомогою вкладки налаштувань.
  • Якщо ви використовуєте Windows 8.1, вам доведеться подати заявку на ліцензію розробника або зареєструвати пристрій Windows Phone.
  • Якщо ви використовуєте Visual Studio, вам буде запропоновано увімкнути пристрій за допомогою діалогового підказки. Вам потрібно натиснути «Налаштування для розробників», а потім перейти на сторінку «Оновлення та безпека». Виконайте наступні кроки, щоб завершити початкову підготовку пристрою.
  • Далі вам потрібно вибрати завдання, які ви хочете увімкнути на улюблених телефонах або планшетах Windows. Ви можете увімкнути пристрій для розробки, а також для завантаження інших програм. Корпорація Майкрософт передбачає певні правила конфіденційності щодо завантаження додатків.
  • ОС Windows 10 для підтримки мобільних платежів

Безпека на телефонах і планшетах Windows

Універсальні програми для Windows підписані, щоб забезпечити максимально можливий захист вибраного мобільного пристрою. Переконайтеся, що пакет програм, який ви встановлюєте на своєму пристрої, надходить із надійного джерела. Для цього на вашому пристрої має бути встановлений сертифікат, який використовується для підписання програми. Крім того, вибрані вами параметри впливатимуть на рівень безпеки вашого пристрою. Щоб завантажувати додатки на смартфоні з ОС Windows, сертифікат уже потрібно встановити на пристрій. Потім ви можете продовжити, вибравши налаштування додаткового завантаження. Щоб завантажувати додатки на планшет, потрібно встановити .appx та інші сертифікати, необхідні для запуску програми разом із PowerShell. Крім того, ви можете вручну встановити сертифікат та пакет програм окремо.

Програми для налагодження

На смартфонах Windows ви можете встановити будь-який пакет додатків .appx і запускати його без необхідності встановлення сертифіката. Якщо ви вибрали режим розробника, натисніть файл і продовжуйте встановлювати його на свій пристрій. Однак переконайтеся, що ви можете використовувати пакет, який ви використовуєте для тестування програми, із надійного джерела. Для планшетів ви можете безпосередньо розпочати налагодження програм, вибравши режим розробника, не потребуючи для цього ліцензії розробника. Ви також можете завантажувати додатки, встановлюючи .appx та відповідний сертифікат.

Розгортання додатків

Для того, щоб розгортати програми з робочого столу Windows 10 на мобільний пристрій з тією ж операційною системою, вам доведеться скористатися доступним вам інструментом WinAppDeployCmd. Переконайтесь, що обидва пристрої підключені до тієї самої підмережі мережі; дротовим чи іншим способом. Зверніть увагу, що ці пристрої також можна підключити через USB. Також пам’ятайте, що ви не можете використовувати цей інструмент для встановлення сертифікатів.

Надсилання програм у Магазин Windows

Зараз Microsoft заохочує розробників додатків створювати різні корисні програми для своїх пристроїв з Windows 10. Магазин Windows запрошує подання додатків для своєї останньої платформи. Надаючи уніфікований ринок додатків, магазин також пропонує більше можливостей пошуку додатків; тим самим відкриваючи більше можливостей для розробників для збільшення доходу.