Skip to content

Розуміння режимів зйомки з камери

4 de Липень de 2021

Розуміння режимів зйомки камерою може істотно змінити якість ваших зображень. Ось просте керівництво щодо п’яти основних режимів зйомки на дзеркальній камері та пояснення того, що кожен режим робить для вашої камери. Для початку вам потрібно буде знайти циферблат у верхній частині камери, на ньому були написані літери. Цей циферблат завжди міститиме, як мінімум, ці чотири літери – P, A (або AV), S (або Телевізор), і М. Також буде п’ятий режим з назвою Авто. Давайте подивимось, що насправді означають ці різні букви.

Автоматичний режим

Цей режим робить майже те, що написано на циферблаті. В Автоматичний режим, камера встановить для вас все – від діафрагми та витримки до балансу білого та ISO. За необхідності він також автоматично спрацьовує спливаючим спалахом (якщо такий є у вашої камери). Це хороший режим для ознайомлення з камерою, і це особливо корисно, якщо вам потрібно швидко щось сфотографувати, коли у вас немає часу налаштувати камеру вручну. Автоматичний режим іноді представлений зеленою рамкою на циферблаті камери.

Режим програми (P)

Режим програми – це напівавтоматичний режим, і його іноді називають Програмувати автоматичний режим. Камера все ще контролює більшість функцій, але ви можете керувати ISO, балансом білого та спалахом. Потім камера автоматично регулює витримку затвора та налаштування діафрагми для роботи з іншими налаштуваннями, які ви створили, роблячи це одним із простіших вдосконалених режимів зйомки, які ви могли б використовувати. Наприклад, в Режим програми, ви можете запобігти автоматичному спрацьовуванню спалаху і замість цього підвищити ISO, щоб компенсувати умови слабкого освітлення, наприклад, коли ви не хочете, щоб спалах змивав характеристики об’єктів для фотографії в приміщенні. Режим програми дійсно може додати вашої творчості, і для початківців чудово почати вивчати особливості камери.

Режим пріоритету діафрагми (A або AV)

В Режим пріоритету діафрагми, ви контролюєте встановлення діафрагми (або f-stop). Це означає, що ви можете контролювати як кількість світла, що надходить через лінзу, так і глибину різкості. Цей режим особливо корисний, якщо вас турбує контроль над кількістю зображення, яке знаходиться у фокусі (тобто глибиною різкості), і ви фотографуєте нерухоме зображення, на яке не вплине витримка.

Режим пріоритету затвора (S або телевізор)

При спробі заморозити швидко рухаються предмети режим пріоритету затвора є вашим другом. Він також ідеально підходить для випадків, коли ви хочете використовувати тривалу експозицію. Ви будете контролювати витримку затвора, і камера встановить для вас відповідну діафрагму та ISO. Режим пріоритету затвора особливо корисний для фотографування спорту та дикої природи.

Ручний режим (M)

Це режим, який професійні фотографи використовують більшу частину часу, оскільки він дозволяє повністю контролювати всі функції камери. Ручний режим означає, що ви можете налаштувати всі функції відповідно до умов освітлення та інших факторів. Однак, використовуючи Ручний режим вимагає чіткого розуміння взаємозв’язку між різними функціями – зокрема, зв’язку між витримкою та діафрагмою.

Сценові режими (SCN)

Деякі вдосконалені дзеркальні камери починають включати на диск вибору режиму опцію сюжетного режиму, зазвичай позначену SCN. Спочатку ці режими з’явилися з камерами «наводя і знімай», намагаючись дозволити фотографу відповідати сюжету, який він або вона намагається сфотографувати, з налаштуваннями на камері, але спрощено. Виробники дзеркальних дзеркальних фотокамер включають сюжетні режими на циферблати режимів дзеркальних камер, щоб спробувати допомогти недосвідченим фотографам перейти на більш вдосконалену камеру. Сценові режими також може допомогти початківцям фотографам вивчити можливості своєї камери.