Skip to content

Різниця між Linux і GNU/Linux

5 de Листопад de 2022

Більшість людей, навіть ті, хто займається Linux, не зовсім розуміють різницю між Linux, GNU/Linux і ланцюжком інструментів GNU, але відмінності мають значення, коли ви думаєте про певні типи програмних залежностей.

Linux і GNU

Linux випливає з ланцюга розвитку, який почався з Unix. Таким чином, більша частина Linux розроблена так само, як і може навіть містити код Unix. Однак її творець, Річард Столман, задумував GNU як повністю вільну та незалежну операційну систему, яка не використовує жодної кодової бази чи ліцензійних норм, як Unix чи Linux. Це два окремі проекти. Різновид.

GNU/Linux

Однак проблема проекту GNU полягає в тому, що його ядро ​​— базове програмне забезпечення, яке взаємодіє з апаратним забезпеченням і координує всі інші програми — ще не готове до виробництва. Ядро GNU Hurd, випущене в попередньому стані в 2015 році, все ще не готове до прайм-тайму. Рішення? Linux. Ядро Linux у формі Linux-Libre стало частиною проекту GNU. Таким чином, GNU працює на ядрі Linux, або GNU/Linux.

Інструментальний ланцюг GNU

Дистрибутив GNU зазвичай працює на ядрі Linux, хоча GNU Hurd залишається доступним для некритичного тестування. Однак те, що відрізняє дистрибутив GNU від будь-якого іншого дистрибутива Linux, це інтеграція Інструментальний ланцюг GNU, серія з кількох сотень безкоштовних програм із відкритим вихідним кодом, які підтримують розробку нового безкоштовного програмного забезпечення. Загальні елементи ланцюжка інструментів GNU включають GNU Make, GNU C Library, GNU Debugger і GNU build system.

Інші пакети GNU

Програми, включаючи графічні програми, призначені для взаємодії з кінцевим користувачем, можуть бути частиною парасольки GNU, якщо вони дотримуються філософських вказівок, встановлених Столлменом. Поширені програми сімейства GNU включають:

 • TexInfo: мова та програма для відображення технічної документації.
 • GNU Emacs: Система обробки документів.
 • GNOME: менеджер робочого столу, який забезпечує основний вигляд і відчуття для графічного інтерфейсу користувача.
 • Октава GNU: Середовище статистики за моделлю Matlab.
 • GNU Health: Електронна медична карта для лікарів і лікарень.
 • GnuCash: Система особистих фінансів.

FAQ

 • Як встановити шрифт у GNU Linux?

  Завантажте шрифт, розпакуйте файл zip і знайдіть файл True Type (TTF) або Open Type (OTF). Відкрийте файл і виберіть встановити.

 • Що означає GNU?

  GNU означає GNU, а не Unix. Це рекурсивна абревіатура, яка означає, що одна з літер є частиною самої абревіатури.