Saltar al contenido

Серійні номери томів

1 de julio de 2021

Серійний номер тома, який іноді розглядається як VSN, – це унікальний шістнадцятковий номер, присвоєний диску під час створення файлової системи під час процесу форматування. Серійний номер тома зберігається в блоці параметрів диска в частині запису завантаження тома. Microsoft і IBM додали серійний номер тому до процесу форматування в 1987 році, коли працювали разом над розробкою операційної системи OS / 2.

Саймон / E + / Getty Images
Серійний номер гучності накопичувача: ні той самий, що і серійний номер жорсткого диска, дискети, флеш-пам’яті тощо, призначений виробником.

Змістовий покажчик

Як генерується серійний номер тома?

Серійний номер тома створюється на основі досить складної комбінації року, години, місяця, секунди та сотих частки секунди форматування накопичувача. Оскільки серійний номер тома генерується під час форматування, він змінюватиметься кожного разу при форматуванні накопичувача.

Як переглянути серійний номер гучності накопичувача

Один із найпростіших способів переглянути серійний номер диска – це за допомогою командного рядка за допомогою команди vol. Просто виконайте його без будь-яких параметрів, і ви побачите як серійний номер тома, так і мітку тому.

Команда VOL у Windows 10

Повторювані серійні номери томів

Оскільки серійні номери томів не генеруються випадковим чином і без знання серійних номерів томів на інших дисках комп’ютера, існує ймовірність того, що два диски на одному комп’ютері можуть мати однаковий серійний номер тому. Хоча ймовірність того, що два диски в одному комп’ютері отримають однаковий серійний номер тому, технічно можлива, шанс нескінченно малий і зазвичай не викликає занепокоєння. Єдина дещо поширена причина, через яку ви можете зіткнутися з двома дисками на одному комп’ютері з однаковими серійними номерами тому, що ви клонували один диск на інший і використовуєте їх обидва одночасно.

Чи є дублікати томових серійних номерів проблемою?

Повторювані серійні номери тому ні проблема для Windows або інших операційних систем. Windows не буде плутати, який саме диск, якщо два диски мають однакові серійні номери. Насправді серійний номер тома використовується деякими схемами ліцензування програмного забезпечення, щоб переконатися, що встановлена ​​копія програмного забезпечення використовується на правильному комп’ютері. При клонуванні диска, а серійний номер тома залишається, це допомагає гарантувати, що програмне забезпечення, яке ви запускаєте на новому диску, працює належним чином. Ще один фрагмент даних, який називається підписом диска, є частиною головного запису завантаження, – це справді унікальний ідентифікатор жорсткого диска в комп’ютерній системі.

Зміна серійного номера гучності диска

Хоча в Windows немає вбудованої можливості змінювати серійний номер гучності диска, деякі безкоштовні інструменти постачальників зроблять цю справу. Найкращим вибором є, можливо, Volume Serial Number Changer, безкоштовна програма з відкритим кодом, яка показує вам деякі основні відомості про ваш жорсткий диск, а також невелике поле для введення нового серійного номера тому, який ви хочете встановити. Інший варіант – редактор серійних номерів. Ця програма схожа, але не безкоштовна.

Розширене читання за серійними номерами тому

Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як генеруються серійні номери томів, або як ви зможете щось розказати про відформатований диск, розшифрувавши номер, радимо ознайомитися з інформаційним документом цього цифрового детектива: Серійні номери томів та дата форматування / Перевірка часу. У цій статті є більше про історію серійного номера тома, а також про те, як переглянути його безпосередньо із завантажувального сектора.