Skip to content

Скільки масштабу вам дійсно потрібно?

7 de Липень de 2021

Масштабування цифрових відеокамер визначається тим, у скільки разів ближче до об’єкта буде виглядати ваше відео, порівняно із відсутністю зуму. Наприклад, 10-кратне масштабування наблизить вас у 10 разів ближче до об’єкта, тоді як 100-кратне масштабування – 100 разів.

Nikon

Цифровий та оптичний зум

Цифрові відеокамери використовують як оптичний, так і цифровий зум. У цифровому відео ваше зображення складається з тисяч крихітних квадратів, які називаються пікселями. Хоча оптичне збільшення на відеокамері використовуватиме об’єктив відеокамери для наближення до зображення, цифрове збільшення на відеокамері займає лише ці окремі пікселі та збільшує їх, щоб створити враження, що ви наближаєтесь до об’єкта. Якщо ви використовуєте багато цифрового масштабування, ваше відео почне пікселювати, що означає, що ви можете бачити окремі квадрати (або пікселі) у своєму відео. Особливо ви почнете помічати окремі пікселі, коли намагаєтесь збільшити щось дуже детальне, наприклад людину, або слова на знаку. Загалом, знайдіть відеокамеру з високим оптичним збільшенням і використовуйте її, коли це можливо. Однак у деяких ситуаціях цифровий зум може стати в нагоді. Ось кілька прикладів ситуацій, коли ви можете використовувати масштабування вашої відеокамери, і яку величину масштабування вам потрібно буде виконати.

Зразок керівних принципів збільшення

Щоб уточнити свої потреби, розгляньте кілька різних сценаріїв.

Крупним планом обличчя дитини на дні народження

Для великих планів людей ви знаходитесь в одній кімнаті, і вам не потрібно використовувати масштабування більше 5x або 10x.

Індивідуальний футболіст під час гри

Для футбольних ігор ви зазвичай записуєте відео з трибун. Для типового футбольного поля вам, можливо, знадобиться принаймні 25-кратний зум. Спробуйте взагалі не використовувати цифровий зум. Футбольні ігри, як правило, рухаються швидко, і форма одягу гравців має велику кількість деталей; цифрове масштабування зробить гравців важче розпізнати і ще важче спостерігати.

Виконавці на сцені з тильної сторони аудиторії

Це ще одна ситуація, коли ви не хочете використовувати цифровий зум. Масштаб у 25 разів і більше повинен бути всім необхідним для вашої середньої аудиторії середньої школи. Спробуйте зум перед шоу, і якщо ви далеко, попросіть когось, чи зможете ви робити запис із будь-якої сторони сцени (щоб вам нікому не заважали). Ваше відео буде виглядати набагато краще.

Веселка далеко на відстані

Щось на зразок веселки – це один з небагатьох випадків, коли цифровий зум стане в нагоді. Оскільки веселки, як правило, великі, не так багато деталей (за винятком кольорів), ви можете використовувати цифровий зум (навіть до 1000 разів), щоб зняти один далеко. Коли ви використовуєте багато цифрового масштабування, ваші рухи рук будуть збільшені, можливо, до такої міри, що ви не зможете зосередитися на веселці. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, використовуйте штатив або будь-яку іншу стійку поверхню, яка у вас є, наприклад верх верхньої частини автомобіля, щоб підтримувати стабільність відеокамери.