Skip to content

Скільки мегабайт за одну хвилину розмови?

6 de Липень de 2021

Використання даних VoIP відноситься до кількості кілобайт та мегабайт, що використовуються в тарифному плані стільникового зв’язку, але більшість калькуляторів використання даних не включають дані VoIP до оцінок плану передачі даних. Крім того, різноманітні фактори впливають на швидкість споживання даних, але безпечна оцінка становить 0,75 МБ на хвилину розмови. Якщо ви хочете точно знати, скільки даних VoIP ви використовуєте, ось спосіб оцінити пропускну здатність та хвилини, необхідні для ваших телефонних дзвінків.

Обчисліть хвилини на місяць

Спочатку розрахуйте кількість хвилин дзвінків, які вам знадобляться на місяць, включаючи вихідні та вхідні дзвінки. Один із способів це зробити – вибрати місяць і переглянути історію дзвінків на телефоні, підрахувавши загальну кількість хвилин, коли ви були у розмові. Для найкращої оцінки проконсультуйтеся з кількома місяцями та усередніть загальну кількість. Крім того, сплануйте зразок місяця та зафіксуйте тривалість дзвінків, які ви робите та отримуєте протягом цього місяця. Ви хочете розрізнити типи дзвінків, які ви робите. Є дзвінки, які потрібно пройти через GSM. Ви обираєте VoIP для міжнародних дзвінків, дзвінків з контактами, що використовують ту саму послугу VoIP, і дзвінків, які є безкоштовними на місцевому рівні через певну послугу VoIP, наприклад, дзвінки Gmail.

Обчислюйте дані за хвилину

Щоб точно знати, скільки байт забирає голосова розмова, потрібно знати, який кодек використовує ваша VoIP-служба. Кодек – це механізм стиснення, який перетворює ваш (аналоговий) голос у цифрові дані, видаляючи мовчазні моменти (що становить до половини всіх розмов) та інші процеси, що зменшують навантаження на дані. Ось приблизні значення споживання даних для найпоширеніших кодеків VoIP:

  • G.711 – 87 Кбіт / с
  • G.729 – 32 Кбіт / с
  • G.723.1 – 22 Кбіт / с
  • G.723.1 – 21 Кбіт / с
  • G.726 – 55 Кбіт / с
  • G.726 – 47 Кбіт / с
  • G.728 – 32 Кбіт / с

Ці значення допоможуть вам розрахувати швидкість передачі даних. Наприклад, для однієї хвилини розмови з кодеком G.729 зробіть наступне обчислення:

G.729 займає 32 кілобіт в секунду,

що становить 1920 кілобіт (60 х 32) за одну хвилину,

що в свою чергу становить 240 кілобайт (КБ) на хвилину (1 байт – це 8 біт)

Тепер це лише для даних, що виходять. Вхідні дані (що також враховує) споживають однакову кількість даних, тому подвойте цифру, щоб отримати 480 КБ. Нарешті, округніть значення до 0,5 МБ на хвилину розмови. Кодек G.729 є одним з найбільш ефективних голосових кодеків, і більшість послуг VoIP використовують його.

Заключні міркування

Інші параметри можуть впливати на ці значення. Серед них є розмір (корисне навантаження) голосових пакетів, інтервали, через які вони надсилаються, і кількість пакетів, що відправляються в секунду (частота). Однак більшості людей потрібна лише приблизна інформація про щомісячне використання даних, тому вам не потрібно бути надто точним. Крім того, ви можете не знати, який кодек використовується. З цією метою можна вважати середнім значенням 50 кбіт / с для будь-якого кодека. Це дає приблизно 0,75 МБ на хвилину розмови. Отже, якщо ви ведете погодинну розмову, це споживає приблизно 45 МБ даних.