Saltar al contenido

Створення нових облікових записів користувачів на вашому Mac

24 de julio de 2021

Коли ви вперше налаштовуєте Mac, він проведе вас через налаштування облікового запису адміністратора. Якщо ви єдиний, хто використовує ваш Mac, вам не потрібно мати інших типів облікових записів користувачів, хоча вам може бути краще обслуговувати стандартний обліковий запис для рутинного використання. Якщо ви ділитесь своїм Mac із членами сім’ї або друзями, вам потрібно знати, як створити додаткові облікові записи користувачів. Інформація в цій статті стосується macOS Big Sur (11), macOS Catalina (10.15), macOS Mojave (10.14), macOS High Sierra (10.13) та macOS Sierra (10.12), за винятком зазначених випадків.

Змістовий покажчик

Розуміння облікових записів адміністратора Mac

Коли ви вперше налаштовуєте Mac, помічник із налаштування автоматично створює обліковий запис адміністратора. Обліковий запис адміністратора має привілеї, які дозволяють йому вносити зміни в операційну систему Mac, включаючи додавання інших типів облікових записів, встановлення програм та доступ до деяких областей системи, захищених від інших типів облікових записів користувачів.

Поряд зі спеціальними привілеями, обліковий запис адміністратора має всі функції стандартного користувача, такі як домашня папка та доступ до програм у папці Програми. Ви можете використовувати обліковий запис адміністратора для своїх щоденних завдань. Однак, якщо ви хочете дотримуватися суворого протоколу безпеки, використовуйте лише обліковий запис адміністратора, коли це потрібно, і перейдіть на стандартний обліковий запис для повсякденного використання. Вам потрібен лише один обліковий запис адміністратора, щоб ефективно працювати з вашим Mac, але якщо ви ділитесь своїм Mac з іншими, другий обліковий запис адміністратора може бути корисним. Якщо ви не можете увійти на свій Mac, можливо, вам доведеться створити другий обліковий запис адміністратора для вирішення проблем із входом.

Стандартні облікові записи користувачів на Mac

Створення стандартного облікового запису користувача для кожного члена сім’ї – чудовий спосіб поділитися своїм Mac. Кожен обліковий запис користувача отримує власну домашню папку для зберігання документів, власний набір налаштувань користувача, власну музичну бібліотеку, закладки Safari, обліковий запис Повідомлень, Контакти та бібліотеку Фотографій.

Стандартне створення облікового запису в macOS

Стандартні користувачі облікових записів також мають деякі можливості налаштування, хоча вони впливають лише на власні облікові записи. Вони можуть вибрати улюблений фон робочого столу та заставки, а також налаштувати програми, якими вони користуються, наприклад Safari або Mail, не впливаючи на інших власників облікових записів на вашому Mac.

Керовані облікові записи за допомогою батьківського контролю для Mac

Керовані облікові записи користувачів доступні в macOS Sierra через macOS Mojave. Як і звичайний обліковий запис користувача, керований обліковий запис користувача має власну домашню папку, музичну бібліотеку, закладки Safari, обліковий запис повідомлень, контакти та бібліотеку фотографій.

Керовані облікові записи дозволяють використовувати батьківський contros.l

На відміну від стандартних облікових записів користувачів, керовані облікові записи мають функцію батьківського контролю, яка визначає, які програми можна використовувати, які веб-сайти можна відвідувати, з ким користувач може обмінюватися електронною поштою чи повідомленнями, а також години та дні, протягом яких можна використовувати комп’ютер.

Налаштування батьківського контролю за допомогою керованого облікового запису

Створюючи керований обліковий запис, ви, як адміністратор, налаштовуєте батьківський контроль, щоб отримати певний рівень контролю над вмістом та послугами, до яких користувач керованого облікового запису може отримати доступ.

Батьківський контроль у macOS

Ви визначаєте, які програми можна використовувати власнику облікового запису, а також які веб-сайти можна відвідувати у веб-браузері. Ви можете створити список людей, дозволених до списку контактів користувача, і з якими користувач може обмінюватися повідомленнями та електронною поштою. Крім того, ви контролюєте, коли і як довго керований користувач може використовувати Mac. Батьківський контроль простий у налаштуванні та досить універсальний, щоб ваші діти могли весело провести час на Mac, не потрапляючи в проблеми. У macOS Catalina керований обліковий запис зник. Натомість ви активуєте Спільне використання сім’ї, налаштуйте стандартний обліковий запис для кожної дитини та встановіть обмеження на екрані налаштувань спільного доступу до сім’ї.

Запасний обліковий запис користувача для допомоги у вирішенні проблем

Резервний обліковий запис користувача – це стандартний обліковий запис, яким ви рідко користуєтесь. Він має певний атрибут, що робить його корисним, коли ви вирішуєте проблему Mac.

Запасний рахунок адміністратора

Оскільки запасний обліковий запис користувача використовується нечасто, усі його файли та списки налаштувань знаходяться у стані за замовчуванням. «Свіжий» стан справ в запасному обліковому записі робить його ідеальним для використання при відстеженні проблем Mac, пов’язаних з програмами, які не працюють, і в часи, коли Mac демонструє вертушку смерті або просто діє. Порівнюючи, як ваш Mac працює із запасним обліковим записом користувача, та обліковим записом, який ви зазвичай використовуєте, ви можете визначити, чи виникає проблема лише з одним обліковим записом користувача або з усіма обліковими записами користувачів. Наприклад, якщо у одного користувача виникають проблеми із зупинкою або збоєм роботи Safari, файл налаштувань користувача Safari може бути пошкоджений. Видалення файлу налаштувань для цього користувача може вирішити проблему.

Гостьовий рахунок для тимчасового доступу для друзів

Обліковий запис гостя дозволяє другові увійти на ваш комп’ютер без пароля та тимчасово використовувати його. Коли людина виходить із системи, вся інформація в домашній папці гостьового облікового запису назавжди видаляється з вашого комп’ютера.

Обліковий запис гостя на Mac

Якщо ви ввімкнете FileVault на своєму комп’ютері, запрошений користувач зможе отримати доступ лише до Safari, хоча у вас є можливість дозволити гостьовим користувачам доступ до спільних папок. Якщо ви використовуєте цей метод, щоб дозволити своїм маленьким дітям отримати доступ до Інтернету, активуйте параметр Обмежити веб-сайти для дорослих.