Saltar al contenido

Створіть завантажувальні копії інсталятора OS X Mountain Lion

23 de julio de 2021

Оскільки OS X Mountain Lion – це програма для завантаження, вона не включає фізичний інсталятор у вигляді завантажувального DVD-диска або флеш-накопичувача USB. Деяким користувачам Mac корисно мати інсталятор OS X на портативних носіях, таких як DVD або флеш-накопичувач, під час чистої інсталяції на завантажувальному диску. Цей посібник проведе вас через процес створення завантажувального DVD-диска для встановлення OS X Mountain Lion або флеш-пам’яті USB. Apple припинила підтримку OS X Mountain Lion у серпні 2016 року, але вона залишається доступною для придбання в Apple Store. Створіть завантажувальний флеш-інсталятор OS X або macOS, якщо у вас остання версія.

Змістовий покажчик

Що тобі потрібно

Вам потрібен двошаровий DVD і конфорка, або флешка. Двошаровий DVD має два шари, що збільшує доступний простір для запису приблизно до 8,5 ГБ. Інсталятор OS X Mountain Lion трохи завеликий, щоб вмістити його на стандартний DVD. Двошарові DVD-диски доступні скрізь, де продаються стандартні DVD-диски. Якщо ваш Mac не має вбудованого SuperDrive, скористайтеся зовнішнім пристроєм для запису DVD. Також можна використовувати флеш-накопичувач USB, який вміщує не менше 5 ГБ як завантажувальний носій. Також часто доступні флеш-накопичувачі на 8 ГБ і 16 ГБ. Завантажте копію OS X Mountain Lion, яку потрібно придбати в Інтернет-магазині Apple, та завантажте з Mac App Store. Він зберігається в папці Applications на Mac. Файл викликається Встановіть OS X Mountain Lion. Створіть завантажувальну копію програми встановлення, перш ніж виконувати встановлення Mountain Lion. Процес установки видаляє файли, необхідні для копіювання завантажувального інсталятора.

Знайдіть зображення встановленого гірського лева

Встановлений образ Mountain Lion, необхідний для створення завантажувального DVD-диска або завантажувальної флеш-пам’яті USB, міститься в Встановіть OS X Mountain Lion файл, який ви завантажили з магазину Mac App Store. Оскільки файл зображення міститься у завантаженому файлі, скопіюйте його на робочий стіл, щоб зробити завантажувальне зображення якомога простішим.

 1. Відкрийте a Шукач вікно і перейдіть до Програми папка (/Користувач/Програми/).

 2. Прокрутіть список файлів і знайдіть названий Встановіть OS X Mountain Lion.

 3. Клацніть правою кнопкою миші Встановіть OS X Mountain Lion файл і виберіть Показати вміст пакету.

 4. Відкрийте Зміст папку, а потім відкрийте SharedSupport папку. Ви повинні побачити файл із іменем InstallESD.dmg.

 5. Клацніть правою кнопкою миші InstallESD.dmg файл, а потім виберіть Скопіюйте InstallESD.dmg.

  Coyote Moon, Inc.
 6. Закрийте Шукач і поверніться до робочого столу.

 7. Клацніть правою кнопкою миші порожню область робочого столу, а потім виберіть Вставити елемент.

Вставлення елемента на робочий стіл вимагає часу. Коли процес завершиться, ви отримаєте копію файлу InstallESD.dmg, який вам потрібен для створення завантажувальних копій, що сидять на робочому столі.

Запишіть завантажувальний DVD програми встановлення OS X Mountain Lion

За допомогою файлу InstallESD.dmg Mountain Lion, скопійованого на робочий стіл, ви готові записати завантажувальний DVD інсталятора.

 1. Вставте порожній DVD у оптичний привід Mac.

 2. Якщо у сповіщенні запитується, що робити з порожнім DVD, виберіть Ігнорувати. Якщо Mac налаштовано на автоматичний запуск програми, пов’язаної з DVD, коли ви вставляєте DVD, закрийте цю програму.

 3. Запуск Дискова утиліта, який знаходиться в Користувач / Програми / Службові програми.

 4. Виберіть Опік, розташований у правому верхньому куті Дискова утиліта вікно.

 5. Виберіть InstallESD.dmg файл, який ви скопіювали на робочий стіл.

 6. Виберіть Опік.

 7. Помістіть порожній DVD у оптичний привід Mac, а потім виберіть Опік створити завантажувальний DVD, що містить OS X Mountain Lion.

 8. Коли процес запису закінчиться, вийміть DVD, додайте етикетку та зберігайте DVD у безпечному місці.

Скопіюйте інсталятор OS X Mountain Lion на завантажувальну флешку

Якщо ви не можете записати DVD, скористайтеся завантажувальним флеш-накопичувачем USB. Створити завантажувальну копію Mountain Lion на флешці не складно. Все, що вам потрібно – це файл InstallESD.dmg, який ви скопіювали на робочий стіл та флешку. Перш ніж почати, стерти та відформатувати флешку. Ось як:

 1. Вставте флешку в USB-порт Mac.

 2. Запуск Дискова утиліта, який знаходиться в / Програми / Службові програми.

 3. В Дискова утиліта у вікні, прокрутіть список пристроїв на лівій панелі та виберіть USB-пристрій. Він може бути перелічений з декількома назвами томів. Не вибирайте назву тома. Натомість виберіть ім’я верхнього рівня, яке зазвичай називається пристроєм, наприклад, 16 ГБ SanDisk Ultra.

 4. Виберіть Розділ вкладку.

 5. Від Макет розділу спадне меню, виберіть 1 Розділ.

 6. Виберіть Варіанти.

 7. Виберіть Таблиця розділів GUID у списку доступних схем розділів, а потім виберіть гаразд. Усі дані на флеш-накопичувачі USB будуть видалені.

 8. Виберіть Подати заявку.

 9. Disk Utility просить вас підтвердити, що ви хочете розділити USB-пристрій. Виберіть Розділ.

Пристрій USB стирається та розділяється. Коли цей процес буде завершено, флешка готова до вас, щоб скопіювати файл InstallESD.dmg на диск. Ось як:

 1. В Дискова утиліта, виберіть флеш-пристрій USB у списку пристроїв. Не вибирайте назву тома; виберіть назву пристрою.

 2. Виберіть Відновлювати вкладку.

 3. Перетягніть InstallESD.dmg елемент зі списку пристроїв до Джерело поле. Це біля нижньої частини Дискова утиліта список пристроїв. Можливо, вам доведеться прокрутити вниз, щоб знайти його.

 4. Перетягніть назву тома USB-пристрою зі списку пристроїв на Пункт призначення поле.

 5. Деякі версії Disk Utility можуть включати Стерти пункт призначення прапорець. Якщо ваша, встановіть прапорець.

 6. Виберіть Відновлювати.

 7. Disk Utility просить підтвердити, що ви хочете виконати відновлення, яке стирає всю інформацію на диску призначення. Виберіть Стерти.

 8. Якщо Disk Utility запитує ваш пароль адміністратора, надайте інформацію та виберіть гаразд.

Disk Utility копіює дані InstallESD.dmg на флеш-пристрій USB. Після завершення процесу ви маєте завантажувальну копію інсталятора OS X Mountain Lion, готову до використання.