Saltar al contenido

Струменеві та лазерні принтери

16 de abril de 2021

Вибір принтера, який найкраще відповідає вашим конкретним потребам друку, є важливим рішенням, але це може бути складним вибором, оскільки на вибір є дуже багато видів принтерів. Ми порівняємо струменеві та лазерні принтери, включаючи те, що може запропонувати кожен тип принтера, їх недоліки та варіанти використання, які найкраще підходять для кожного принтера. Струменеві принтери

 • Менший за лазерний принтер, найкраще для невеликих кімнат / офісів.
 • Використовує рідкі чорнильні картриджі, поповнення яких дорожче.
 • Якість друку найкраща для графіки, фотографій та кольорів.
 • Струменеві принтери спочатку бюджетні. Тривале використання коштує дорого.

Лазерні принтери

 • Більший за струменеві принтери і може вимагати більше місця для зберігання.
 • Як джерело чорнила використовує тонер на основі порошку, який дешевше замінити.
 • Якість друку, як правило, найвища, коли друкуються важкі текстові документи.
 • Спочатку дорожче, але в перспективі дешевше у використанні.

Струменеві принтери, хоч і дешевші, і здатні відточити якісні відбитки зображень та фотографій, але також схильні до того, що на них надруковані чорнила. Крім того, використовувані ними чорнильні картриджі служать не дуже довго і їх дорого замінюють. Для порівняння, лазерні принтери, як правило, потребують більше місця для зберігання і можуть коштувати дорожче, але їх тонер-фарби, як правило, служать довше, друкують більше і швидко сохнуть, що запобігає розмиванню. Лазерні принтери також добре поєднуються з текстовими документами.

Змістовий покажчик

Струменеві принтери: плюси і мінуси

tankist276 / iStock / Getty Images Plus / Getty Images
Переваги

 • Сам принтер дешевше купувати.
 • Випускається в більш компактних розмірах.
 • Винятково добре обробляє кольори та важкі графічні завдання друку.

Недоліки

 • Картриджі з чорнилом можуть коштувати дорого і не триватимуть стільки, скільки тонер.
 • Рідкі чорнила, що використовуються у струменевих струменах, можуть розмитися або розмитися після друку.
 • Якість друку для текстових документів менш чітка та чітка.

Струменевий принтер – це принтер, який друкує зображення та текст на папері, випускаючи крапельки рідкого чорнила через друкуючу головку, яка кілька разів проходить над папером. Спочатку вони, як правило, дуже бюджетні, оскільки коштують від 40 до декількох сотень доларів. Однак довгострокові витрати на струменеві принтери можуть бути дуже дорогими, оскільки рідкі чорнильні картриджі є дорогими і не служать дуже довго, або друкують стільки сторінок, скільки може дати тонер лазерного принтера. Крім того, хоча використання рідких чорнил дозволяє струменевим принтерам створювати високоякісні відбитки кольорових зображень та фотографій, ці ж чорнила також схильні до розмиття та розмазування, оскільки для висихання потрібно більше часу. Струменеві принтери також можна використовувати для друку текстових документів, але написи не будуть такими чіткими. Тим не менш, якщо у вашому офісі чи будинку обмежений простір для принтера, струменевий принтер може стати чудовим рішенням, оскільки вони, як правило, доступні в більш компактних розмірах, що заощаджують простір.

Лазерні принтери: плюси і мінуси

Фото білого лазерного принтера з білим копіювальним папером, що сидить усередині нього.

kjschraa / E + / Getty Images
Переваги

 • Добре обробляє важкі текстові завдання друку документів.
 • Тонер дорогий, але зберігається набагато довше і друкує більше.
 • Чорнило, яке використовується, швидко висихає і не розмазується.

Недоліки

 • Сам принтер купувати дорожче.
 • Як правило, великий і громіздкий, практично не має компактних розмірів.
 • Не працює з кольоровим / графічним друком, а також із струменевим друком.

Для друку зображень та тексту на папері лазерний принтер використовує комбінацію статичної електрики, роликів з підігрівом та тонерних чорнил на основі порошку. По суті, нагріті валики плавлять пластикові порошкоподібні чорнильні тонери на папері. Лазерні принтери, як правило, коштують дорожче і навіть низького класу, початкового рівня, як правило, все ще коштують не менше 100 доларів. Лазерні принтери, як правило, дуже добре справляються з друком великих обсягів текстових документів. Хоча якість їхніх відбитків для зображень та фотографій не така висока, як струменевий принтер, лазерні принтери, як правило, затьмарюють струменеві принтери, коли мова йде про друк текстів, оскільки написи часто більш чіткі та чисті на лазерних принтерах. Використання тонер-чорнила також компенсує початкову дорожнечу лазерних принтерів, оскільки тонер, як правило, служить довше і дає більше відбитків, ніж рідкі чорнила. Тонер також висихає, як тільки сторінка надрукована, тож менше ризику забруднення. Однак лазерні принтери, як правило, мають великі та громіздкі розміри, і, можливо, не підходять для невеликого офісу або будинку з обмеженим простором.

Лазерні принтери та струменеві принтери: що найкраще підходить для ваших потреб?

Порівняння між лазерними принтерами та струменевими принтерами насправді не є тим, в якому один тип виграє над іншим. Який із них ви вирішите придбати для себе, в значній мірі залежить від ваших потреб у друку та бюджету. Врешті-решт, якщо ви знаєте, що вам потрібно надрукувати високоякісні сторінки з великою кількістю графіки та кольорів, і у вас все добре з довгостроковими витратами рідких чорнильних картриджів, можливо, ви захочете придбати струменевий принтер. Струменеві принтери також можуть бути корисними для людей, які потребують доступного принтера, не друкують дуже часто та / або мають мало місця вдома або в офісі. З іншого боку, якщо ви знаєте, що друкуватимете зовсім небагато, ваші завдання друку в основному будуть текстовими документами, і з вами все в порядку з вищою авансовою вартістю, тоді кращим варіантом може бути лазерний принтер.