Saltar al contenido

Суперкомп’ютер Мета оживить Метавсесвіт

16 de abril de 2022

Змістовий покажчик

Ключові речі на винос

  • Meta створює найбільший суперкомп’ютер такого типу, як заявляє.
  • Суперкомп’ютер, який отримав назву RSC, вже працює.
  • RSC допоможе навчити різні моделі штучного інтелекту для створення метавсесвіту.
Щоб зрозуміти, що створення метавсесвіту, як його описує Марк Цукерберг, не потрібен ступінь з інформатики, знадобиться величезна обчислювальна потужність. Добре, що Мета розбирається з цим. Протягом останніх двох років Meta створювала суперкомп’ютер під назвою AI Research SuperCluster (RSC), який, за її словами, відіграватиме важливу роль у оживленні метавсесвіту. RSC вже працює в обмеженій потужності, і Meta стверджує, що після завершення роботи це буде найшвидший суперкомп’ютер у своєму роді. І експерти не можуть дочекатися, щоб використати його для створення метавсесвіту. «Компанії, подібні до нас, які бачать, щоб досвід у метавсесвіті був більш збагачуючим, емоційним і значущим, можливо, зможуть використовувати таку платформу, щоб посилити наш вплив», — сказав у Lifewire Аарон Вишнєвський, генеральний директор і співзасновник OVR Technology. інтерв’ю електронною поштою.

Один для всіх

Wisniewski, чия компанія працює над покращенням віртуальної реальності (VR), додаючи нюх, на думку, запах глибоко впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо і поводимося. «Уявіть, що 7 мільярдів людей визначають і діляться своїми ідеальними сенсорними світами в режимі реального часу?» Він сказав, що «спільна реальність» метавсесвіту створить неймовірні можливості для зв’язку, співпереживання, навчання та покращення самопочуття, чого він підкреслив, що «ніколи не було можливим в історії». «Обчислювальна потужність такого масштабу могла б прискорити появу занурюючої, експансивної та інклюзивної метавсесвіту, яку ми всі з нетерпінням очікуємо». Meta сподівається використовувати RSC, щоб допомогти створити цей новий досвід. У своєму блозі компанія заявила, що співпрацює з NVIDIA над створенням RSC. На даний момент суперкомп’ютер використовує 760 систем NVIDIA DGX A100 як обчислювальні вузли, що становить загалом 6080 графічних процесорів NVIDIA A100. За ціною понад 10 000 доларів США, графічний процесор A100 використовує ту ж архітектуру Ampere, що й споживчі відеокарти серії GPU RTX 3000. Однак A100 оптимізовано для машинного навчання (ML), а не для ігор. Мета додала, що планує збільшити кількість графічних процесорів до 16 000, що, на його думку, збільшить продуктивність навчання ШІ суперкомп’ютера більш ніж у 2,5 рази. «Обчислювальна потужність такого масштабу могла б прискорити появу занурюючої, експансивної та інклюзивної метавсесвіту, яку ми всі з нетерпінням очікуємо», — поділився Вишнєвський.

Око для ШІ

Представляючи RSC, Марк Цукерберг писав, що «досвід, який ми створюємо для метавсесвіту, вимагає величезної обчислювальної потужності (квінтильйони операцій в секунду!), і RSC дозволить створити нові моделі штучного інтелекту, які зможуть вчитися на трильйонах прикладів, розуміти сотні мови та інше». Мета-дослідники вже використовують RSC для навчання великомасштабної обробки природної мови (NLP) і моделей комп’ютерного зору. Ранні тести показують, що RSC вже запускає моделі НЛП в три рази швидше, а робочі процеси комп’ютерного зору в 20 разів швидше, ніж його поточна інфраструктура, що відкриває шлях для навчання більш просунутих моделей. Більш просунуті моделі, навчені на RSC, можуть покращити якість відстеження пристроїв VR. Майбутній запуск довгоочікуваної гарнітури Project Cambria також міг би створити нові функції комп’ютерного зору. Нова машина буде використовуватися для навчання величезних нових моделей розпізнавання мовлення, обробки мови та комп’ютерного зору, які послужать основою для наступного покоління сервісів компанії на основі штучного інтелекту.

Штучна реальність

Абхішек Чоудхарі, засновник платформи edutech з підтримкою штучного інтелекту AyeAI, сказав Lifewire через LinkedIn, що RSC забезпечить більш справедливий доступ до когнітивних обчислювальних засобів для населення в цілому. «Одного разу [the RSC] завершено, ми можемо розраховувати на кращу та швидшу діагностику на основі медичних зображень, кращу комунікацію в різних лінгвістичних середовищах та довгоочікувані покращення метавсесвіту».

Робот зі штучним інтелектом, що працює на сенсорному екрані, повному даних.

Мета каже, що RSC був побудований, зберігаючи конфіденційність та безпеку як основні напрямки. Перш ніж імпортувати дані до RSC, вони проходять процес перевірки конфіденційності, щоб підтвердити правильну анонімність. Після цього він шифрується, перш ніж він знайде своє використання в навчальних моделях ШІ. Поділяючись своїм баченням RSC, Facebook сказав, що сподівається, що це допоможе їм створити абсолютно нові системи штучного інтелекту. Наприклад, вони хотіли б, щоб RSC допоміг полегшити голосовий переклад у реальному часі для великих груп людей, кожна з яких розмовляє різною мовою, щоб вони могли безперешкодно співпрацювати над дослідницьким проектом або просто грати разом у гру. Чоудхурі схвильований перспективою. «Як технолог, я ледве чекаю досвіду метавсесвіту, де я можу насолоджуватися живою музикою та театральними шоу мовами, які я не розумію, і матиму змогу спілкуватися в режимі реального часу з людьми, з якими у мене немає спільної мови».