Saltar al contenido

США можуть бути не готові до 6G, кажуть експерти

6 de julio de 2022

Ключові висновки

  • У новому звіті йдеться про те, що США потрібно зробити більше для заохочення мобільної мережі наступного покоління 6G.
  • Очікується, що швидкість 6G буде в 1000 разів вищою, ніж поточний стандарт 5G.
  • Експерти кажуть, що поява 6G дозволить розвивати передові технології, такі як повністю автоматизовані безпілотні автомобілі та дистанційні операції.

Бездротова мережа 6G наступного покоління обіцяє змінити мобільний досвід, але деякі експерти стверджують, що США недостатньо роблять, щоб запустити цю технологію. Згідно з новим дослідженням Центру нової американської безпеки (CNAS), США відстають від інших країн, коли йдеться про заохочення комунікаційних технологій наступного покоління. Очікується, що швидкість 6G буде в 1000 разів вищою, ніж поточний стандарт 5G. «У той час як США мають перевагу в надмасштабних хмарних обчисленнях, їхня телекомунікаційна галузь відстала через високий рівень концентрації в цьому секторі, — сказав Ашиш Джайн, співзасновник PrivateLTEand5G.com, в електронному інтерв’ю tebapit.

Змістовий покажчик

Повільний старт для більшої швидкості

Минулого року адміністрація Байдена зобов’язалася витратити 2,5 мільярда доларів на 6G, але у звіті CNAS стверджується, що потрібно зробити більше. У звіті йдеться, що уряд створює довгострокову стратегію для 6G і розширює фінансування досліджень і розробок. «Технології 6G принесуть більше, ніж просто покращені швидкості передачі даних, — йдеться у звіті CNAS. — Комунікаційні технології формують провідник суспільства, що передбачає майбутню економічну конкурентоспроможність, військову силу та геополітичний вплив».

Геополітична гонка за наступну велику річ у телекомунікаційних технологіях, 6G, вже розпалюється, особливо між США, Китаєм і Кореєю, повідомив tebapit в електронному листі Бернард Ку, голова Telecom Technology Group технологічної консалтингової групи Lumenci. «Для уряду США боротьба за 6G вже посилюється, і дослідження можливостей майбутнього оборонного використання певною мірою стає гонкою озброєнь», — сказав він. «США повинні прагнути домінування в 6G, щоб зберегти глобальну владу на суші, під водою або навіть у космосі. Щоб залишатися конкурентоспроможним, знадобиться ціла армія дослідників, які працюють над ним».

Для компаній ставки не можуть бути вищими, сказав Ку. «Ті, хто першим розробить і запатентує 6G, стане найбільшим переможцем у тому, що деякі називають наступною промисловою революцією», — додав він. «Це вплине не лише на світ смартфонів і комп’ютерів, але також матиме вплив на значно більше галузей промисловості, включаючи автомобілебудування, побутову техніку, виробництво, енергетику та охорону здоров’я».

6G може стати джерелом нових технологій

Швидкість 5G є передчуттям передових програм, таких як X-Reality, міжмашинний зв’язок, цифрові двійники та 3D-відеозв’язок, сказав Джейн. Але ці технології потребуватимуть вищих швидкостей, які забезпечує 6G, додав він. Максимальна пропускна здатність 5G досягає 20 гігабіт на секунду, тоді як 6G буде масштабуватися до 1000 гігабайт на секунду. «Продуктивність такого порядку неможливо досягти на однокористувацьких пристроях, зокрема на смартфонах», — сказав Джейн. «Обробка буде розподілена між кількома пристроями в повсюдній програмно-визначеній мережі».

Дві роботизовані руки в лабораторії, якими керує хтось за допомогою планшета.

Більшість країн ще не мали мережі 6G, але, за оцінками, половина світового трафіку даних протягом наступних п’яти років більше не буде створюватися за рахунок використання людьми, сказав Ку. Натомість дані використовуватимуться транспортними засобами, машинами, лічильниками, датчиками, медичними інструментами чи різними іншими типами мережевих пристроїв без участі людини.

«Завдяки надвисоким терагерцевим швидкостям і мінімальному часу відгуку 6G дозволить розробити передові технології, такі як повністю автоматизовані безпілотні автомобілі та дистанційні операції, які згодом принесуть користь усім», — додав він. Однією з причин очікування 6G є те, що він нарешті може зробити Інтернет речей (IoT) зі смартфонами та розумними домашніми пристроями практичною повсякденною реальністю, сказав Ку.

Дослідники прогнозують, що 6G зробить акцент на надзвичайно високій пропускній здатності та надійності. «Якщо 5G робить IoT можливим, 6G забезпечить оптимальне використання IoT», — сказав Ку. «Інтернет 6G стане доступним миттєво та постійно, для багатьох із нас він буде вплетений у гобелен повсякденного життя».