Saltar al contenido

Тест людини на Hyperloop – це більше вигадка, ніж факт

4 de mayo de 2021

Ключові винос

  • Тест на безпеку гіперциклів Virgin Group залучив перших пасажирів-людей, але він залишає бажати кращого для майбутнього цієї технології.
  • Доктор Клодель з команди штату Техас Гвадалуп припускає, що технологія гіперлуп далеко не життєздатна для масового перевезення людей.
  • Незважаючи на те, що технологія гіперлупів здебільшого технічно можлива, фінансування та нелюдські змінні існують як найбільші перешкоди на шляху.

Тестовий стручок Virgin Hyperloop, що лежить на платформі із заходом сонця за ним

Діва Гіперлуп

Технологія Hyperloop вже давно переходить до науково-фантастичних фільмів та відеоігор, але останні події все частіше роблять це можливим. Однак деякі експерти кажуть, що це скоріше ажіотаж, ніж реальність. 8 листопада Virgin Hyperloop завершив першу успішну подорож пасажирів на своїй найсучаснішій левітуючій, безповітряній трубці, що досягає швидкості 100 миль / год. Тест був проданий як тест безпеки, щоб показати, що технологія hyperloop, розроблена у Virgin, є надійною та, що найголовніше, безпечною для використання людиною. Доктор Крістіан Клодель, професор транспортного машинобудування в Техаському університеті, вважає по-іншому. «Приклад Virgin – це приємна віха, але це не той випадок, що він відповідає на питання про безпеку. Це просто PR-трюк», – сказав Клодель в інтерв’ю Zoom tebapit. «Це подібно до того, як виробники автомобілів проводять один швидкий тест. Це лише один швидкий тест, який не показує, чи безпечно для всіх їздити».

Змістовий покажчик

Гіперлуп нежиттєздатний

Тим не менше, людський тест Virgin Group був вражаючим проявом інженерної винахідливості. Він зміг імітувати подорож на висоті, яка в п’ять-шість разів перевищує середній комерційний літак, або приблизно 200000 футів, при цьому досягаючи максимальної швидкості 107 миль / год. Це може бути далеко не життєздатним для масового використання, але його можливості залишаються такими ж наявними, як ніколи. Технологія Hyperloop займає перше місце серед уявлень фантазійних технічних професіоналів з початку 2010-х. І як швидший, і більш ефективний варіант подорожі між великими мегаполісами, наприклад, від Нью-Йорка до найвідомішого округу Колумбія, але також завдяки своїм зеленим енергетичним можливостям. Ті, хто стурбований вуглецевим слідом транспортних технологій, таких як автомобілі, що харчуються газом, і літаки, що працюють на гасі, виявили, що інновації в галузі гіперциклів є потенційним рішенням для екологічного спаду.

Легкові та вантажні автомобілі становлять майже п’яту частину викидів вуглекислого газу в США, тоді як літаки становлять 2% парникових газів у всьому світі. Гіперлуп був готовий стати зеленою енергетичною заміною для особистих транспортних засобів та поїздок на літаках, але він залишається невловимим, незважаючи на помітну відсутність технологічних блокувань. Окрім технологічних можливостей, фінансування відсутнє, щоб сплатити рахунок за необхідність дорогої високошвидкісної технології та реформи інфраструктури. Наразі він існує більше як трюк – віддаючи данину корінню як вигадану обіцянку найближчого майбутнього. «Технологія є. Ми маємо дані. Проблема в тому, що зараз економічно, навіть з урахуванням відсотків, дуже важко створити необхідну роботу, щоб це відбулося швидше, але економічно мало інтересу», – сказав Клодель . «Плюс у нас немає [a] дуже вагома причина для системи. Навіть з точки зору транспортної системи, просто зробити кілька сотень миль гіперциклу, це не має сенсу і важко виправдати фінансування «.

Майбутнє Hyperloop

Як частина команди Техаського університету, яка працює над Техасським Гваделупом – гіперлупом, що з’єднує Остін, Х’юстон, Даллас і Сан-Антоніо – Клодель вважає, що дослідники далекі від справді життєздатної гіперлупи для масового транзиту. Хоча тест безпеки Virgin Hyperloop був зосереджений на показі пасажирських перевезень, гіперплан, швидше за все, зосередиться на русі вантажу. Принаймні, найближчим часом. Існуючі ітерації гіперлупи неймовірно небезпечні та незавершені; тисячі кілометрів труб і руйнуючий атмосферний тиск залишаються незвіданими бар’єрами для масштабного розвитку.

Hyperloop повинен підтримувати майже ідеальний вакуум, і зовнішній тиск може порушити рівновагу, необхідну всередині. Одна помилка може спричинити спонтанну декомпресію з незмірною силою, яку найкраще описати як «еквівалент слону, який проходить майже 2000 км на годину за кожен квадратний метр», згідно Цікава техніка. Між інтенсивним тиском та прагненням натхненних інженерів досягти або навіть перевищити швидкість звуку, шанс на помилку та смертельні наслідки залишаються занадто великими. Потрібні додаткові випробування, щоб встановити безпеку як для вантажних перевезень, що важливі за часом, так і для людей. Ефективність, навички та фінансування – це три основні перешкоди для майбутніх планів розвитку. На сьогоднішній день обговорювана гіперлупа залишається невпевненим баченням, не зовсім готовим до прайм-тайму. Навіть зоряна сила Ілона Маск, здається, не запалює цей вогонь. Розробки будуть тривати безтурботно, оскільки такі інженери, як доктор Клодель, наполягатимуть на фінансуванні, але не сподівайтесь скоро поїхати на швидкісній трубці гіперпетлі.