Saltar al contenido

Топ-7 досягнень технологій безпеки автомобілів

15 de abril de 2021

Технології безпеки автомобіля можуть бути не найцікавішою річчю у світі, але вони одні з найважливіших. Коли ви чуєте, що старий бачив, що автомобілі небезпечніші за літаки, може виникнути спокуса просто списати їх як гіперболу. Але справа в тому, що насправді за твердженням стоїть жорстка наука. Реальність така, що люди щодня гинуть в автокатастрофах, і в рази більше травмується, але в міру розвитку технологій справа насправді стає кращою. Згідно зі статистичними даними NHTSA, у 1972 році в США було 26,9 смертей на 100 000 миль, проїханих, але це число впало до 12,4 на 100 000 миль, проїханих до 2017 року. Частина цього зменшення може бути пов’язана з репресіями, що застосовуються внаслідок примусового водіння та сидіння закони про ремені, але величезна частина цього також пояснюється життєво важливими досягненнями в автомобільній техніці та постійним впровадженням цих технологій у всій галузі. Дивлячись на графік летальних випадків за останні роки, ви можете чітко побачити різкі спади, пов’язані із законодавчими актами, які змусили широко застосовувати різні технології безпеки автомобілів. Маючи це на увазі, ось сім найважливіших досягнень автомобільних технологій, які можуть просто врятувати вам життя одного дня:

Змістовий покажчик

Ремені безпеки

Ремені безпеки можуть бути не цікавими, але такі досягнення, як ремені для колін, врятували величезну кількість життів.
Андреас Кюн / Імідж-банк / Гетті

Оригінальна технологія: поясні коліна

Аванс: плечові ремені, подушки безпеки, тощо

Чому це так важливо: Ремені безпеки нудні та майже універсальні, тому може здатися, що вони не входять до цього списку. Якщо ви народилися у 1980-х роках або пізніше, то є велика ймовірність того, що ви ніколи не їздили в машині, яка не оснащувалася цією найважливішою з усіх функцій безпеки. Були часи, коли ремені безпеки не були стандартними, і навіть коли урядові норми змушували прийняти цю функцію в масштабах всієї галузі, перші колісні ремені були лише блідим відображенням вдосконалених обмежувачів безпеки, якими ми користуємося сьогодні. За даними CDC, ремені безпеки рятують понад 15 000 життів на рік, а з 1977 року ця одна технологія безпеки врятувала понад 260 000 життів. Отже, хоча “клацніть на нього або квиток” може бути рушійною силою деяких людей, які з неохотою вирішують закріпитися, пристібання ременя безпеки може бути лише найважливішим кроком, який ви можете зробити, щоб не стати статистикою на графіку загибелі NHTSA.

Розумні подушки безпеки

надута подушка безпеки ременя безпеки

У наші дні вони скрізь ставлять подушки безпеки.
Автомобільна культура / Car Culture ® Колекція / Getty

Оригінальна технологія: основні подушки безпеки

Аванс: розумні подушки безпеки

Чому це так важливо: Технологія подушок безпеки протягом багатьох років страждала від поганої преси. Те, що подушки безпеки рятують життя, не можна заперечувати, але в деяких ситуаціях вони також небезпечні, і посадка дитини на переднє сидіння старшого автомобіля, обладнаного подушками безпеки, насправді може мати смертельні наслідки. Хоча подушки безпеки все ще небезпечні за певних обставин, досягнення технології подушок безпеки насправді зробили їх набагато безпечнішими, рідше спричиняють травми і навіть краще рятують життя. Одним з найважливіших досягнень є розумна подушка безпеки, яка використовує безліч датчиків, щоб визначити, коли її безпечно розгортати. Наприклад, якщо розумна подушка безпеки визначить, що пасажир нижче заданого порогу ваги, він, як правило, не спрацьовує, щоб уникнути серйозних травм або смерті. Інші досягнення, такі як бічні штори та подушки безпеки, що перекидаються, можуть врятувати вам життя під час аварії при перекиданні, запобігаючи примусовому викиданню з транспортного засобу.

Адаптивні фари

ближні фари на темному нічному розі

Традиційні фари не освітлюють дорогу попереду, коли об’їжджає повороти.
Джаред Ейґаброад / EyeEm / Getty

Оригінальна технологія: стаціонарні фари

Аванс: адаптивні фари

Чому це так важливо: Деякі досягнення в галузі автомобільних технологій зумовили неоднозначні результати та незрозумілі дані, і журі займається адаптивними фарами. Є вагомі вказівки на те, що ця технологія може врятувати вам життя за належних обставин, але недостатньо сильна, щоб змусити широко застосовувати. Хоча адаптивні фари не особливо корисні вдень, дослідження показали, що вони особливо корисні, коли ти опиняєшся в дорозі в сутінкові години. Згідно з одним дослідженням, транспортні засоби, оснащені адаптивними фарами, потрапили приблизно на 10 відсотків менше аварій.

Адаптивний круїз-контроль

розмиті фото автомобілів із зображенням швидкісного водіння

Адаптивний круїз-контроль може допомогти запобігти аварії на високій швидкості, якщо вас відключать або перевірять гальмо.
Rich Legg / E + / Getty

Оригінальна технологія: ручний круїз-контроль

Аванс: адаптивний круїз-контроль

Чому це так важливо: Непереборне сприйняття адаптивного круїз-контролю полягає в тому, що це не що інше, як комфорт істоти, або просто ще один привід бути лінивим на дорозі. І в цьому є трохи правди, оскільки використання круїз-контролю вимагає великих здогадок. Однак адаптивний круїз-контроль – це також безцінна технологія безпеки, яка може допомогти запобігти швидкісним зіткненням. Наприклад, якщо автомобіль раптово вас відрізає, адаптивний круїз-контроль здатний виявити перешкоду та уповільнити, або в деяких випадках навіть зупинити ваш автомобіль. Звичайно, це веде нас до наступної потенційно рятувальної технології.

Запобігання зіткненню та автоматичні гальма

слон, що переходить дорогу перед автомобілем

Тож, можливо, задній кінець слона – це не те, про що ви дуже турбуєтесь, але краще безпечний, ніж шкода. Дякую автоматичним гальмам !.
Крістофер Скотт / Getty Images

Оригінальна технологія: на основі антиблокувальних гальм та інших систем

Аванс: системи запобігання зіткненням та автоматичні гальма

Чому це так важливо: Іноді людської реакції достатньо, щоб уникнути нещасних випадків, а іноді – ні. Коли вони цього не роблять, для запобігання слабкості існують системи запобігання зіткненням. Ці системи часто є продовженням тих самих основних технологій, що стоять за адаптивним круїз-контролем, оскільки певний тип датчика, спрямованого вперед, використовується для виявлення потенційних небезпек перед автомобілем. Окрім того, що вони шукають транспортні засоби, які раптово загальмували або порізали попереду, вони також шукають сміття, великих тварин та все інше, на що ви не хочете наїхати. Коли аварія неминуча, основна система запобігання зіткненням може подати сигнал тривоги, щоб попередити водія, тоді як система, яка обладнана яким-небудь типом автоматичної гальмівної системи, може попередньо зарядити гальма або навіть застосувати їх. Автоматичні гальмівні системи також корисні для зупинки випадків втечі автомобілів через помилку оператора або механічні несправності. Наприклад, якщо педаль газу з будь-якої причини застряє, система автоматичного гальмування може бути здатна як натиснути на гальмо, так і відрізати дросель, щоб запобігти виходу автомобіля з-під контролю.

Системи попередження про виїзд із смуги руху

машина з'їхала з дороги в кювет

Я не намагаюся сказати, що ви потрапите в кювет, якщо у вас немає системи утримання смуги руху у вашому автомобілі, але ви можете опинитися в кюветі, якщо у вас немає системи утримання смуги руху у вашій машині.
MarcusRudolph.nl / Getty Images

Оригінальна технологія: деякі подібності з адаптивним круїз-контролем

Аванс: системи попередження про виїзд з смуги руху

Чому це так важливо: Хоча деякі системи водіння сприймають системи попередження про виїзд з смуги руху, але ця технологія абсолютно здатна врятувати життя. Одним з найнебезпечніших видів аварій, з яким ви можете зіткнутися, є перекидання, і зіткнулися перекидання часто трапляються як природна частина дорожньо-транспортних пригод, коли транспортний засіб збивається з дороги. Коли система виїзду з смуги виявляє, що транспортний засіб збивається зі своєї смуги руху, або в дорогу, або поза дорогу, він може або подати сигнал тривоги, або вжити коригувальних заходів. Потенційно дратує, але також може врятувати життя. Деякі дослідження показали, що системи утримання смуг спричиняють більше аварій, ніж запобігають, як правило, через менш ідеальну взаємодію між цими системами та драйверами. У міру дозрівання цієї технології, і водіям стає зручніше з ідеєю, ця тенденція, швидше за все, зміниться.

Електронний контроль стійкості

Сміється жінка догори дном на кабріолет автокрісло

Перегортання вашої машини в реальному житті не так вже й цікаво. Насправді це зовсім не весело. Це надзвичайно жахливо.
Філіп Лі Харві / Таксі / Гетті

Оригінальна технологія: побудований на антиблокувальному гальмі та технологіях контролю тяги

Аванс: електронний контроль стійкості

Чому це так важливо: Електронний контроль стійкості (ESC) – це, можливо, найважливіша, рятувальна технологія, за ременями безпеки. Насправді, єдина причина того, що антиблокувальні гальма зараз є стандартними для всіх нових автомобілів, полягає в тому, що нові машини повинні включати ESC. Насправді, якщо ви хочете придбати більш безпечний вживаний автомобіль, рекомендація номер один від IIHS, з точки зору технологій безпеки, полягає в тому, щоб шукати такий з електронним контролем стійкості. Звичайно, електронний контроль стійкості був би нічим без відповідних технологій антиблокувального гальма та систем контролю тяги, які обидві невід’ємно пов’язані з ESC.