Skip to content

Точка бездротового доступу та протокол бездротового додатка

26 de Червень de 2021

Термін WAP має два різні значення у світі бездротових мереж. WAP означає обоє Точка бездротового доступу і Протокол бездротових додатків.

Точки бездротового доступу

Точка бездротового доступу – це пристрій, який підключає бездротову (як правило, Wi-Fi) локальну мережу до дротової (як правило, Ethernet) мережі.

Протокол бездротових додатків

Протокол бездротових додатків був визначений для підтримки доставки вмісту на мобільні пристрої через бездротові мережі. Центральним для розробки WAP був мережевий стек, заснований на моделі OSI. WAP реалізував кілька нових мережевих протоколів, які виконують функції, подібні, але відокремлені від відомих веб-протоколів HTTP, TCP та SSL. WAP включав поняття браузерів, серверів, URL-адрес та мережевих шлюзів. WAP-браузери були створені для невеликих мобільних пристроїв, таких як стільникові телефони, пейджери та КПК. Замість того, щоб розробляти вміст у HTML та JavaScript, розробники WAP використовували WML та WMLScript. Будучи обмеженим як швидкістю мобільної мережі, так і обробною потужністю пристроїв, WAP підтримував лише невелику частину звичок використання ПК. Типовим застосуванням цих технологій були стрічки новин, котирування акцій та обмін повідомленнями. Хоча на ринку з 1999 р. До середини 2000-х років існувала пристойна кількість пристроїв із підтримкою WAP, технологія застаріла із швидкими технологічними вдосконаленнями мобільних мереж та смартфонів.

Модель WAP

Модель WAP складається з п’яти шарів у стосі, зверху вниз: Програма, Сесія, Транзакція, Безпека та Транспорт. Прикладним рівнем WAP є бездротове середовище програм (WAE). WAE безпосередньо підтримує розробку додатків WAP із використанням мови бездротової розмітки (WML) замість HTML та WMLScript замість JavaScript. WAE також включає в себе Інтерфейс додатків для бездротової телефонії (WTAI, або скорочено WTA), який забезпечує програмний інтерфейс для телефонів для ініціювання дзвінків, надсилання текстових повідомлень та інших можливостей мережі. Рівень сеансу WAP – це протокол бездротової сесії (WSP). WSP є еквівалентом HTTP для браузерів WAP. WAP включає браузери та сервери, як і Інтернет, але HTTP не був практичним вибором для WAP через його відносну неефективність на дроті. WSP зберігає цінну пропускну здатність бездротових ліній зв’язку; зокрема, WSP працює з відносно компактними двійковими даними, де HTTP працює переважно з текстовими даними. Протокол бездротових транзакцій (WTP) забезпечує послуги на рівні транзакцій як для надійних, так і для ненадійних транспортувань. Він запобігає отриманню повторюваних копій пакетів одержувачем, а також підтримує повторну передачу, якщо це необхідно, у випадках, коли пакети скидаються. У цьому відношенні WTP є аналогом TCP. Однак WTP також відрізняється від TCP. WTP – це, по суті, скорочений TCP, який видавлює додаткову продуктивність з мережі. Безпека рівня бездротових транзакцій (WTLS) забезпечує функцію автентифікації та шифрування, аналогічну рівню захищених сокетів (SSL) у веб-мережах. Як і SSL, WTLS є необов’язковим і використовується лише тоді, коли сервер вмісту цього вимагає. Протокол безпровідних датаграм (WDP) реалізує рівень абстракції для мережевих протоколів нижчого рівня; він виконує функції, подібні до UDP. WDP – нижній рівень стеку WAP, але він не реалізує фізичні можливості або можливості передачі даних. Щоб створити повну мережеву послугу, стек WAP повинен бути реалізований на якомусь застарілому інтерфейсі низького рівня, який технічно не є частиною моделі. Ці інтерфейси, які називаються “послугами носія” або “носіями”, можуть бути на основі IP або не на основі IP.