Saltar al contenido

Усунення несправностей з помилковим каналом динаміка

25 de julio de 2021

Стерео- або багатоканальні системи, як правило, не спрацьовують передбачуваними способами, тому має сенс дотримуватися послідовного підходу до усунення несправностей. Наведені нижче кроки допоможуть вам відокремити операційні проблеми у певному компоненті або області, де проблема починається.

Змістовий покажчик

Виправлення неполадок із проблемами каналу динаміка

 1. Перевірте, чи не працює канал динаміка з усіма джерелами

  Якщо один канал динаміка не відтворюється незалежно від вхідного сигналу, ви можете більш впевнено звузити джерело проблеми до проблеми динаміка.

  IvanWuPI / iStock
  Наприклад, якщо проблема існує лише з DVD-дисками, а не з будь-яким іншим джерелом, наприклад радіо чи програвачем компакт-дисків, можливо, програвач DVD або кабель, що з’єднує його з приймачем або підсилювачем, поганий. Замініть цей кабель новим або поміняйте його на добре відомий кабель, щоб перевірити, чи працює це. Переконайтеся, що регулятор балансу відцентрований, а гучність достатньо висока, щоб почути.

 2. Працюйте назад, щоб перевірити наявність обривів або розривів зв’язку

  Починаючи з динаміка і рухаючись до приймача або підсилювача, ретельно перевірте всю довжину дроту на наявність обривів або розривів з’єднань. Це не вимагає великої сили, щоб завдати постійних пошкоджень більшості кабелів. Якщо ви стикаєтесь із зрощуваннями, переконайтеся, що зрощування підтримує безпечне, належне з’єднання. Якщо щось виглядає сумнівним або ви не впевнені, замініть провід акустичної системи та перевірте всю систему ще раз. Переконайтеся, що всі дроти надійно підключені до клем на задній панелі приймача / підсилювача та динаміка. Переконайтеся, що немає потертих кінчиків, що торкаються будь-яких металевих деталей – навіть одна блукаюча нитка може створити проблему. Якщо провід акустичної системи знаходиться в хорошому стані, але канал, про який йде мова, все одно не буде працювати, тоді проблема, ймовірно, існує в самому приймачі або підсилювачі. Він може бути дефектним, тому зверніться до виробника виробу щодо гарантії чи можливостей ремонту.

 3. Поміняйте місцями правий та лівий динаміки каналу

  Це швидкий і простий спосіб перевірити, чи справді один динамік поганий чи ні. Наприклад, припустимо, що правий канал не працює при підключенні до правого динаміка, але лівий канал чудово працює при підключенні до лівого динаміка. Після їх перемикання, розміщення лівого динаміка на правому каналі і навпаки, якщо лівий канал раптом не працює при підключенні до правого динаміка, тоді ви знаєте, що проблема полягає в самому правому динаміку. Якщо після заміни лівий канал працює з динаміком правого каналу, то проблема полягає не в динаміку. Це пов’язано з чимось іншим у стереосистемі – або дротами динаміків, або приймачем, або підсилювачем.

  Приклад схеми налаштування динаміків Klipsch 7.1

  Приклад схеми налаштування динаміків Klipsch 7.1.
  Зображення надано Klipsch Group

 4. Переконайтесь, що апаратне забезпечення не має дефектів

  Електроніка може вийти з ладу або вимерти в будь-який час, часто з незначним попередженням або зовсім без нього. Якщо заміна кабелю на попередньому кроці не допомогла вирішити проблему, то проблема може полягати в самому джерелі. Замініть вихідний виріб на інший такого ж типу, підключивши його до оригінального приймача або підсилювача та динаміків. Якщо нове тестування покаже, що всі канали динаміків відтворюються як слід, тоді ви знаєте, що це не динамік, а пристрій – час робити покупки нового пристрою.

 5. Перегляньте посібник з експлуатації кожного пристрою

  Деякі пристрої можуть вимагати нестандартних, неінтуїтивних конфігурацій, або вони можуть містити «приховані» проблеми, такі як запобіжники або перемички, які потребують заміни або переконфігурації.