Saltar al contenido

Цифрове оптичне підключення – що це таке і як ним користуватися

25 de julio de 2021

Цифрова оптика – це тип звукового підключення в системах домашнього кінотеатру та стереосистемах для автомобілів. З портами цифрового оптичного виводу виробляється менше пристроїв, тому важливо розуміти, які типи підключень може підтримувати ваше аудіообладнання.

Змістовий покажчик

Що таке цифрове оптичне підключення?

Цифрова оптика – це фізичне з’єднання, яке використовує волоконну оптику для передачі аудіоданих із сумісного пристрою джерела на сумісний пристрій відтворення за допомогою спеціально розробленого кабелю та роз’єму. Аудіодані перетворюються з цифрово кодованих електричних імпульсів у світло на кінці передачі за допомогою світлодіодної лампочки. Після того, як світло проходить через цифровий оптичний кабель до місця призначення, світлові імпульси перетворюються назад в електричні імпульси, що містять аудіоінформацію. Потім електричні звукові імпульси рухаються далі через сумісний пристрій призначення (наприклад, домашній кінотеатр або стерео приймач), який їх обробляє, з часом перетворюючи в аналогові сигнали та посилюючи, щоб їх можна було почути через динаміки або навушники. Інша назва цифрових оптичних з’єднань – з’єднання TOSLINK. TOSLINK – це скорочення від «Toshiba Link», оскільки Toshiba була першою компанією, яка стандартизувала цю технологію. Розробка та впровадження цифрового оптичного (Toslink) з’єднання паралельно було запроваджено аудіоформат CD, де він вперше був використаний у висококласних програвачах компакт-дисків, перш ніж він розширився у домашніх кінотеатрах.

Кабелі 2Go

Пристрої, які можуть мати цифрові оптичні підключення

Цифрові оптичні з’єднання, як правило, з’являються в таких пристроях:

 • DVD-програвачі
 • Програвачі дисків Blu-ray
 • Програвачі Blu-ray Ultra HD
 • Медіа-стримери
 • Кабельні / супутникові ящики
 • Відеореєстратори
 • Ігрові приставки
 • Програвачі компакт-дисків
 • Приймачі для домашнього кінотеатру
 • Звукові панелі
 • Автомобільні стерео приймачі
 • Телевізори

Деякі програвачі Blu-ray усунули цифровий оптичний звук як аудіозв’язок, замість цього вибрали вихід HDMI лише для аудіо та відео. Якщо у вас є приймач домашнього кінотеатру, який має цифрові оптичні підключення, але не має підключень HDMI, переконайтесь, що пристрої, які ви хочете використовувати, містять цифровий оптичний вихід. Цифрові оптичні з’єднання передають лише звук. Для відео потрібно використовувати окремий тип підключення, наприклад, HDMI, компонентний або композитний.

Цифрові оптичні підключення та аудіоформати

Типи цифрових аудіосигналів, які можна передавати через цифрове оптичне з’єднання, включають двоканальний стерео PCM, Dolby Digital / Dolby Digital EX, DTS Digital Surround та формати об’ємного звуку DTS ES. Коли було розроблено цифрове оптичне з’єднання, воно було зроблено з урахуванням цифрових стандартів звуку на той час (переважно відтворення 2-канального CD). Таким чином, цифрові аудіосигнали, такі як 5.1 / 7.1 багатоканальний PCM, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS: X та Auro 3D Audio, не можуть передаватися через цифрові оптичні з’єднання. Для цих типів форматів аудіосигналів потрібно використовувати з’єднання HDMI.

Цифрові оптичні та цифрові коаксіальні з’єднання

Цифровий коаксіальний є ще одним варіантом цифрового аудіозв’язку, який має ті самі технічні характеристики та обмеження, що і цифровий оптичний. Однак замість того, щоб використовувати світло для передачі звукових сигналів, дані переміщуються за допомогою традиційного дроту за допомогою роз’ємів у стилі RCA. Основна різниця між коаксіальним і оптичним кабелями полягає в тому, що перший забезпечує більшу пропускну здатність. Коаксіальні з’єднання також більш міцні, але вони схильні до електромагнітних перешкод.

OPPO Digital BDP-103D - цифровий коаксіальний, цифровий оптичний