Saltar al contenido

Чи буде CES 2021 полем битви для нових комп’ютерних чіпів?

15 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Успішне впровадження Apple власного власного Apple Silicon поставить під сумнів роздроблений ринок ПК.
  • Битва між Intel і AMD посилюється, і процесори AMD Ryzen приходять до багатьох основних ноутбуків.
  • Споживачі, які купують ноутбук Windows у 2021 році, матимуть найбільший вибір за останні два десятиліття.
Джеремі Лаукконен / tebapit
Наприкінці 2020 року Apple запустила гранату на споживчий ринок ноутбуків: Apple Silicon. Замінивши апаратне забезпечення Intel Mac, яке використовувалося більше десяти років, нові процесори відразу ж підвищили продуктивність, портативність та сумісність програм Mac Mini, MacBook Air та MacBook Pro 13. Проблеми в Intel відкрили двері для конкуренції, і справа не лише в тому, щоб скористатися Apple Microsoft працює з Qualcomm для плавного переходу Windows на чіпи на базі ARM. Виробники ноутбуків поступово представляють ці ПК на базі Qualcomm, деякі з яких дебютують на виставці CES 2021. «І Microsoft, і Qualcomm вклали значні кошти в цей простір, і навіть перехід Apple на ARM допоможе табору Windows», – Jitesh Urbani, менеджер з досліджень в IDC, орієнтованому на світові трекери мобільних пристроїв, йдеться в електронному листі tebapit.

Ноутбуки на базі ARM нарощують імпульс

ARM, різновид процесорної мікроархітектури, зазвичай використовується як основа процесорів у смартфонах та планшетах. Понад 160 мільярдів чіпів на базі ARM було поставлено до початку 2020 року, з 2017 року темпи прискорюються до 22 мільярдів на рік. Розміщення ARM-процесора в ноутбуці для ПК – не нова ідея. Перший пристрій Surface від Microsoft використовував Nvidia Tegra 3 і запускав версію Windows 8, кодовану для роботи на процесорах ARM. Surface обіцяв новий клас часу автономної роботи та свіжий, переосмислений досвід роботи Windows, створений для дотику замість миші та клавіатури. Це був провал. Джошуа Топольський, оглядаючи Поверхня для Грань, був розчарований низькою продуктивністю та непослідовною підтримкою програмного забезпечення, зробивши висновок: «Все це чесно бентежить». Бренд Surface досяг би успіху, але лише після введення моделей з апаратним забезпеченням Intel всередині. «Виробники ноутбуків намагаються зрозуміти, чого хочуть покупці у світі, де люди менше їздять, а більше використовують ноутбуки». Однак мрія про ARM ніколи не вмирала. Qualcomm анонсувала свій перший процесор ARM, спеціально побудований для ноутбуків, у 2018 році, Microsoft поставила чіп ARM у Surface Pro X 2019 року, і тепер Apple має власний чіп ARM, що живить останні Mac Mini, MacBook Air та деякі моделі MacBook Pro 13. Цей перехід на ARM стосується не лише завоювання частки ринку за рахунок процесорів Intel і AMD, які базуються на іншому типі процесорної мікроархітектури, який називається x86. Йдеться також про виграш підтримки з боку розробників. Урбані розповів tebapit що з Apple і Microsoft, які зараз прихильні ARM, «загалом сумісність програм для Windows / ARM, безумовно, покращиться, тим самим приносячи користь споживачам, які шукають тонкі, легкі та довговічні ноутбуки». Чому це важливо? Мова йде про простоту. Ваш смартфон має чіп на базі ARM; це, швидше за все, розроблено Qualcomm, якщо ви користувач Android, або Apple, якщо у вас є iPhone. Якби ваш ПК також використовував ARM-процесор, тоді він міг би, принаймні теоретично, запускати ваші улюблені програми для смартфонів – і навпаки. Apple вже цим скористалася, додавши підтримку додатків iOS для всіх Mac, використовуючи новий Apple M1 Silicon. На жаль для ноутбуків для ПК, Apple значно випереджає Microsoft у цій галузі. Найновіші ноутбуки Windows, що використовують ARM-процесори від Qualcomm, такі як Lenovo IdeaPad 5G, дебютують на виставці CES 2021. Хоча ці ноутбуки працюють під управлінням Windows 10, вони не сумісні зі застарілими програмами Windows і не можуть запускати програми з Android або iOS .

Lenovo IdeaPad, сидячи на дивані.

Lenovo
У розробці Microsoft є функція емуляції, яка дозволить старшому програмному забезпеченню Windows працювати на чіпах ARM, але вона ще не готова до загального випуску. До цього часу кожен, хто купує ноутбук Windows із процесором Qualcomm, має доступ лише до програмного забезпечення Windows, оновленого для процесорів ARM. У звіті Bloomberg у грудні 2020 року стверджується, що Microsoft працює над власними власними конструкціями чіпів ARM та програмним забезпеченням для їх підтримки. Якщо це так, це нарешті дасть Windows чіткий шлях до підтримки ARM. Однак компанія не очікує серйозного оголошення на виставці CES 2021. Якщо Microsoft має більше спільного доступу, вона, швидше за все, дочекається своєї конференції розробників Microsoft Build 2021, яка відбудеться практично 19-21 травня.

Конкуренція між Intel і AMD вже змінює ПК

Прихід ARM для ноутбука – велика новина, але це не єдина історія процесорів, на яку слід стежити на виставці CES 2021. Суперництво Intel та AMD продовжує займати головне місце. Одного разу змушена боротися за залишки за столом Intel, AMD зросла вперед з моменту представлення нової лінійки процесорів Ryzen у 2017 році. Патрік Мурхед, засновник Moor Insights & Strategy, заявив у електронному листі до tebapit, «Дві речі сформували це. Відсутність у Intel 10-нм виконання та бездоганна робота AMD. Ці дві динаміки повинні були поєднатися одночасно, щоб це сталося». Виробники ноутбуків реагують на виставку CES 2021. Процесори AMD, колись знайдені лише у найдешевших ноутбуках, забезпечуватимуть численні моделі широким діапазоном цін. Деякі користуватимуться виключно процесорами AMD. Серед прикладів – Lenovo IdeaPad 5 Pro та Acer Chromebook Spin 514 – пара основних пристроїв, тонких, легких та чудових ресурсів акумулятора – особливості ноутбуків, що працюють від AMD, не могли заявити кілька років тому.

Люди на зустрічі за допомогою Acer Chromebook SPin 514.

Acer
Це хороша новина, якщо ви шукаєте ноутбук у 2021 році. Процесори AMD Ryzen відомі чудовою багатоядерною продуктивністю та чудовою інтегрованою графічною продуктивністю, що робить їх чудовим вибором для тих, хто потребує швидкого ноутбука за розумною ціною. Однак не враховуйте Intel. Процесори Intel залишаються конкурентоспроможними. Мурхед вважає, що «Intel втратить менше частки ринку в цьому році, але, ймовірно, втратить частку ринку в доларах». Як він зазначив у своєму електронному листі, «Intel може поставляти процесори в ті області, які, на мою думку, AMD не може, особливо в нижньому кінці цінового спектра». Урбані також вважає, що бій не буде однобічним, зазначивши. «Недавні зусилля AMD дозволили компанії завоювати частку, хоча я не сподіваюся, що Intel буде простоювати. Споживачі можуть розраховувати на більшу конкуренцію, особливо в ігрових продуктах, де продуктивність за долар дійсно важлива». Бій між AMD і Intel, безперечно, захопить заголовки на CES, як це відбувається щороку, але це особливо важливо в 2021 році. Перехід Apple до власних чіпів врізається в Intel, яка постачає процесори Mac, а також в AMD, яка постачає дискретні графіка для Mac. Обидві компанії будуть шукати інші ринки, включаючи ПК з Windows, щоб компенсувати цю втрату.

Більше вибору, більше плутанини?

Наприкінці 90-х років Intel домінує на ринку ПК і з тих пір не стикалася з конкурентом. Більшість ноутбуків, проданих за останні два десятиліття, використовували виключно мікросхеми Intel. Підйом ARM у ноутбуках для ПК, поряд із напруженою битвою між Intel і AMD, принесе безпрецедентний рівень конкуренції та вибору у світ Windows на CES 2021. «Це стосується простоти. Ваш смартфон використовує процесор ARM. Якщо ваш ПК також використовував процесор ARM, тоді він міг, принаймні теоретично, запускати ваші улюблені програми для смартфонів «. Більший вибір дає споживачам можливість придбати ноутбук, який точно відповідає їхнім потребам, але чи може це також призвести до плутанини? Урбані оптимістичний. «Я не очікую, що споживачі будуть більш розгублені, маючи більше можливостей», – сказав він. «Пандемія прискорила зростання обсягів онлайн-покупок, і це дозволило виробникам ПК та партнерам по каналах краще орієнтуватися на своїх клієнтів» Згадка Урбані про пандемію підкреслює ще один спосіб, як CES 2021 відрізняється. Цього року шоу є віртуальним, і учасники спостерігають за ним із домашніх кабінетів. Виробники ноутбуків намагаються зрозуміти, чого хочуть покупці у світі, де люди менше їздять, а більше використовують ноутбуки. Виробники ноутбуків для ПК повинні це швидко зрозуміти. Успішне впровадження чіпа M1 від Apple робить для Mac чіткий шлях, який, незважаючи на радикальну зміну обладнання, не вимагає від споживачів зміни своїх звичок. Однак висококонкурентний ринок ПК залишається розділеним – тенденція, яку CES 2021 лише посилить. Хочу більше? Подивіться все наше висвітлення CES 2021 тут.