Saltar al contenido

Чи варто купувати електронний зчитувач, щоб заощадити гроші на книги?

23 de abril de 2021

Ринок електронних книг розвивався з перших днів кінця 2000-х. Не тільки моделі ціноутворення суттєво відрізняються, але деякі назви зараз доступні лише у форматі електронних книг. Електронні книги, як правило, дешевші, ніж їх друковані контрапункти, але електронні книги потребують зчитувача. Багато читачів безкоштовні – наприклад, Amazon пропонує мультиплатформену програму Kindle, але спеціальний пристрій для читання працює для багатьох людей, якщо вони готові заплатити за попередню вартість обладнання.

Амазонка

Змістовий покажчик

2007 та електронною книжкою бестселера

Коли Kindle був вперше випущений 19 листопада 2007 року, він продався за 399 доларів, а Amazon встановила ціну на версії електронних книг своїх бестселерів у 9,99 доларів. Якщо ми взяли 29,99 доларів як типову ціну для бестселерів, бестселерів нового випуску в 2007 році, то підставою для придбання електронного зчитувача є те, що ви заощадили загальні витрати після 21-ї придбаної книги. Користуючись цією економікою, легко зрозуміти, чому багато людей, особливо важких читачів, раділи зростаючому потенціалу електронних читачів. Вони не тільки могли повозити з собою бібліотеку, але й заощадити купу грошей. Знову ж таки, все не так просто.

Цінова різниця між книгами та електронними книгами звужується

З 2007 року ситуація значно змінилася. Amazon та інші роздрібні магазини електронних книг програли битву з найбільшими видавцями за ціною 9,99 доларів США, і тепер видавці встановлюють власні тарифи на електронні книги. Компенсуючи вищу ціну електронних книг, ціна електронних читачів значно впала, і тепер ви можете придбати Kindle за 79,99 доларів, якщо ви не проти реклами. То як сьогодні працює математика? Подивіться на перші 10 назв на Нью-Йорк Таймс Список нехудожньої літератури бестселерів, перевірте ціну як електронних книг, так і традиційних версій для друку на Amazon.com, і встановіть їх середнє значення. Для електронних книг середня ціна становила $ 12,17 порівняно з $ 17,80 за середню ціну продажу паперової версії. Різниця становить 5,63 дол. США, що значно нижче, ніж за середніми показниками 2007 р. Однак ціна на електронний зчитувач також значно нижча в наші дні, ніж у 2007 р. За 79,99 дол. США вам потрібно буде придбати 14 бестселерів нехудожньої літератури. для того, щоб окупити свої інвестиції в обладнання, після чого ви економите понад 5 доларів кожного разу, коли купуєте книгу. Хоча це не настільки вагомий випадок, як кілька років тому, математика означає, що придбання електронного зчитувача все ж є досить хорошою інвестицією для важкого читача. Однак ціна торгових обкладинок, як правило, має більш вузьку різницю в цінах між електронною книгою та традиційними версіями книг. Іноді ціна на версію в м’якій обкладинці насправді може бути нижчою, ніж версія електронної книги, тому ваш електронний зчитувач може оплатити себе значно довше. Наприклад, використовуючи ціни на Amazon на Нью-Йорк Таймс Список бестселерів для художніх назв, перша десятка в середньому становить 13,59 доларів для версій електронних книг проти 15,31 доларів для друкованих примірників, різниця менше двох доларів за книгу. Термін окупності набагато довший, якщо це титри, які ви зазвичай купуєте.

Продаж гаража проти вільної класики

Оскільки більшість електронних книг неможливо перепродати, власники електронних читачів пропускають такі речі, як розпродажі гаражів, риття та продаж бібліотек; місця, де коробку з м’якими обкладинками можна було взяти за десять доларів. З іншого боку, роздрібні магазини електронних книг, такі як Amazon.com, пропонують величезну кількість безкоштовних класичних назв, і вони часто пропонують заголовки з великою знижкою від нових авторів, щоб залучити читачів до серії. Різниця полягає в тому, що ці вживані книги можуть бути колишніми бестселерами, і ви навряд чи знайдете багато таких назв у списку електронних книг за 1 долар.

Безкоштовне програмне забезпечення для читання

Магазин Mac App з виділеною програмою Kindle

Ускладнюючи ситуацію, Amazon пропонує безкоштовне програмне забезпечення Kindle для комп’ютерів та планшетів. Таким чином, людина може насолоджуватися цілою екосистемою електронних книг, взагалі не купуючи обладнання. Цей підхід може працювати для людей, які мають, наприклад, iPad або Surface, і не бажають купувати ще один пристрій.

Оновлення апаратного забезпечення E-Reader

Нарешті, є оновлення, щоб врахувати це. Багато людей, які придбали електронний зчитувач три-чотири роки тому, все ще використовують свій пристрій. Однак, як і у випадку з будь-якою електронікою, кожна наступна ітерація приносить нові функції та вдосконалення, тому деякі люди в підсумку купують нове обладнання. Незалежно від того, продають вони свій старий електронний зчитувач чи передають його комусь іншому, це змінює рівняння. Якщо ви зробите оновлення до того, як придбали достатньо електронних книг, щоб окупити вартість оригінального електронного зчитувача, ви потрапили в діру і не економите гроші, переходячи на електронну версію. Але незалежно від того, як математика працює у вашому випадку, ви все одно маєте задоволення від книг на вимогу у своїй кишені.