Saltar al contenido

Чи вигідно розробляти мобільний додаток?

15 de abril de 2021

Розробка мобільних додатків може бути вигідною, але потрібно бути готовим вкласти значний час та зусилля заздалегідь. Навіть тоді багато факторів визначатимуть, чи стане ваш мобільний додаток фінансовим успіхом. Тут ми досліджуємо деякі з цих факторів.

Змістовий покажчик

Маркетинг

Ви не можете заробляти гроші на програмі, яку ніхто не завантажує. Тому ви повинні добре знати про свій потенційний ринок. Будьте готові задати запитання щодо своєї цільової аудиторії, наприклад, які їх інтереси та що спонукає їх завантажити додаток. Поміркуйте над такими речами, як, чи існують подібні програми, наскільки вони домінують на ринку та як ваш краще. Коли ви дізнаєтесь, з ким ви намагаєтесь зв’язатися, і як ваш додаток розміщений на ринку, вам потрібно буде подумати, як ви плануєте інформувати потенційних клієнтів про свою програму. Ви будете розміщувати рекламу в інших додатках? Інтернет? Якщо так, то які сайти найчастіше відвідують ці потенційні клієнти? Якщо ви не впевнені, як ви це дізнаєтесь? У вас буде веб-сайт? Якщо так, то як ви залучите до нього потенційних клієнтів? Якою б чудовою не була ваша програма, вона не заробить грошей, якщо ви не зможете знайти бажаючих нею скористатися. Перш ніж почати розробляти свій додаток, ви повинні подумати про свій ринок і маркетингову стратегію, які є ключовими для отримання доходу від додатків.

Ділові міркування

Ваша бізнес-модель вплине на те, чи заробляєте Ви гроші, і якщо так, то скільки. Вам потрібно буде приймати рішення щодо таких речей, як, чи плануватимете клієнти платити за ваш додаток, розраховувати на дохід від реклами чи комбінацію (клієнти можуть завантажувати безкоштовно та платити за видалення реклами)? Ваша бізнес-модель – це лише один із аспектів бізнесу, який вам потрібно буде створити для підтримки розробки та продажу вашого додатка та обслуговування клієнтів, яким потрібна допомога з ним. Якщо вас не влаштовує ця частина процесу, є компанії, які можуть це зробити за вас, але вони стягуватимуть плату за цю послугу, беручи значну частину доходу, який ви можете отримати.

Розвиток

Створення програми з нуля вимагає глибокого розуміння конкретних пристроїв та операційних систем (ОС), а також мов програмування, найкращої практики користувацького досвіду та дизайну інтерфейсу користувача. Ситуація ускладнюється, якщо ви вирішили розробляти для декількох ОС (таких як iOS та Android), хоча такий підхід також може піддати вас більшій кількості потенційних клієнтів. Взаємодія з користувачем (часто скорочується як UX) – це загальний досвід користувачів із продуктом чи компанією. Застосунок може включати в себе, чи функціонує інтерфейс, як очікувалося, наскільки приємно на нього дивитись та наскільки простим у використанні. Здатність розробника (вас або когось, кого ви наймаєте) розуміти ці фактори та створювати високоякісний продукт відіграватиме велику роль у визначенні того, чи може додаток отримувати прибуток чи ні. Знову ж таки, є компанії, які можуть допомогти вам у цій частині процесу, але чим більше ви вирішуєте завдань, тим менший дохід ви можете зберегти.

Підтримка

Після того, як додаток стане доступним для завантаження, вам потрібно буде переконатись, що доступні люди, які можуть відповідати на онлайн-відгуки та відповідати на запитання користувачів. Ця складова процесу – це ще одна сфера, яка вимагає інвестицій часу, грошей або обох. Кількість енергії, яку ви віддаєте цим зусиллям, обійдеться вам, але це також забезпечить додаткові продажі, оскільки люди пропонують кращі відгуки. Часто неможливо дізнатися, чи окупиться цей ризик.

Нижня лінія

Хоча стандартних витрат на розробку додатків не існує, в кінцевому підсумку вам може коштувати понад 25 000 доларів США на розробку, розробку та розгортання якісної програми. Вартість була б вищою, якщо ви найняли когось, хто займається розробкою за вас, і навіть більше, якщо ви вирішили розгорнути на декількох платформах. Усі ці зусилля та витрати все-таки варті того, якщо ви очікуєте хорошої рентабельності інвестицій (ROI), яку ви спробуєте з усіх сил оцінити, перш ніж зайти занадто далеко по шляху створення програми. Врешті-решт вам потрібно уважно розглянути згадані тут сфери, а потім вирішити, наскільки вам пощастило.