Saltar al contenido

Чи може Q-Latch від Asus бути майбутнім відновлюваних комп’ютерів?

17 de abril de 2021

Ключові винос

  • Q-Latch від Asus спрощує заміну твердотільних накопичувачів.
  • Телефони занадто щільно упаковані, щоб забезпечити подібні нововведення.
  • Сучасні комп’ютери майже повністю не підлягають ремонту їх власниками.

Asus

Новий відсік твердотільних накопичувачів Asus, який встановлюється користувачем, не використовує крихітні машинні гвинти, щоб утримувати його на місці; він використовує просту пластикову засувку, яка забезпечує привід з легким чвертьоборотом. Чому не всі установки подібні до цього?

Q-Latch більше схожий віджет, який ви знайдете в комплекті меблів IKEA, ніж спосіб встановлення диска NVMe. Маленькі внутрішні накопичувачі, які складають трохи більше ніж купу мікросхем на оголеній друкованій платі, зазвичай закріплюються за допомогою крихітних гвинтів. Q-Latch – це не що інше, як обертається пластикова засувка на металевій шахті. Він поставляється в якості стандарту на останніх материнських платах Asus від AI, але чи може він вказати шлях до більш відремонтованих пристроїв? «Гвинт, який утримує твердотільні накопичувачі, часто зачищається або зникає, коли переробники витягують їх, тому це може полегшити ці проблеми», – сказав Джон Бамстед, реконструктор та художник Apple, tebapit за допомогою прямого повідомлення. «З іншого боку, я бачу, як засувка відламується, коли люди, які не знають, що це, застосовують до неї силу, тож якщо вона зламана, то що? Гвинт може бути більш надійним».

Змістовий покажчик

Як і IKEA, але для комп’ютерів

Щоб встановити накопичувач накопичувача NVMe SSD, ви просто поміщаєте один кінець у слот очікування на друкованій платі ПК, а потім штовхаєте другий кінець вниз, щоб стійка була паралельна цій платі. Зазвичай ви вже видаляли крихітний гвинт і намагалися врятувати його з будь-якого куточка, куди він потрапив, коли ви його кинули. «Врешті-решт, це зводиться до контролю та зручності для виробника, а не для нас, користувачів». За допомогою Q-Latch ви просто натискаєте кінець палиці NVMe на місце і крутите фіксатор на 90 градусів, щоб зафіксувати все на місці. Насправді не може бути простіше. То чому чомусь не більше легко встановлювати користувачеві деталі? А як щодо різних збірок всередині телефонів? Безумовно, більш модульний підхід полегшить таким компаніям, як Apple, швидко замінювати такі часто поламані деталі, як екрани? Відповідь – гроші та простір.

Клей

Якщо відкрити сучасний смартфон, всередині ви знайдете багато клею. Клей чудово підходить для складання невеликих електронних пристроїв, оскільки його легко і швидко наносити, і для нього не потрібні важкі інструменти. Він також може бути структурним компонентом, якщо використовувати його правильно. Але клей – це жахливий вибір, якщо вам коли-небудь потрібно буде відкрити пристрій для його ремонту. Один компроміс – це свого роду клей, який розривається при розтягуванні. Apple використовує це, щоб утримувати деякі батареї, але якщо ви хочете зробити це самостійно, вам доведеться придбати трохи клею, щоб завершити його.

Зробити телефон більш ремонтопридатним – це дорого, як з точки зору складання, так і з точки зору простору. В смартфоні використовується кожен останній міліметр, переважно для додавання додаткових батарей. Робота деталей знімними відходами цього простору. Якщо їх запитати, багато людей можуть сказати, що віддають перевагу відремонтованому телефону. Але коли справа доходить до покупки, вони, ймовірно, виберуть найтонший або, можливо, найдешевший.

Комп’ютерний простір

Всередині комп’ютера значно менше місця. В останніх комп’ютерах Mac M1 від Apple всередині є точно нульові замінники, але це не повинно бути так. Нинішній Mac mini на базі M1 має стільки вільного місця всередині, що немає виправдання, щоб не дати можливості хоча б додати трохи додаткового сховища твердотільних накопичувачів, як Asus з його відсіками для карт NVMe. І насправді, багато деталей історично складно було поміняти місцями. Старі iMacs мають оперативну оперативну пам’ять, яку можна оновити, доступ до якої здійснюється через люк на нижньому краї. Старі палички викидаються, натягуючи пластикову стрічку, а нові палички вставляються на місце. А старий G5 Power Mac мав засувки, які могли б перевернутися на 90 градусів, як Q-Latch, щоб утримувати внутрішні жорсткі диски на місці.

G5 Mac з фіксатором для утримання внутрішніх дисків.

iFixIt

Зрештою, це зводиться до контролю та зручності для виробника, а не для нас, користувачів. Якщо навіть стандартних машинних гвинтів занадто багато для Apple, здається малоймовірним, що вона застосує стандартне кріплення, якби займала більше місця. Apple любить контролювати всі аспекти своїх пристроїв, і це включає свободу змінювати методи виробництва. І гвинти, якими б непохитними вони не були, більш-менш стандартні. «Я купую 100 пачок цих гвинтів для MacBook,» говорить Бамстед. «Вони є власністю, але ви можете придбати їх дешево». Чи можуть інші виробники ПК стандартизувати внутрішні виправлення? Звичайно, але яка б була їх перевага? Зараз Asus має Q-Latch, що може виявитися конкурентною перевагою. Інші виробники ПК можуть наслідувати їхній приклад, маючи свої власні, дещо інші, конструкції, що уникають судових процесів, але чи всі вони домовляться про стандарт? Може бути. Але я б не ставлю на це.