Saltar al contenido

Чи може RCS замінити SMS без Apple?

19 de abril de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • RCS — це сучасна заміна SMS.
  • Усі основні оператори США підтримуватимуть RCS наступного року.
  • Apple не підтримує і може ніколи не підтримувати RCS.

Наступного року RCS (розширені комунікаційні послуги) нарешті замінять SMS (службу коротких повідомлень) на всіх телефонах у США, за умови, що вони працюють під управлінням Android. Наступного року Verizon перейде на платформу обміну повідомленнями RCS, приєднавшись до T-Mobile та AT&T. Усі три оператори використовуватимуть Android Messages, який підтримує RCS, як програму чату за умовчанням. Однак у Apple вже є альтернатива SMS — iMessage. Отже, що ж таке RCS, чому він кращий за SMS і чи Apple коли-небудь прийме його? «RCS буде відповідною сучасною системою чату за умови, що її підтримують усі оператори зв’язку та телефони. Без проникнення на ринок понад 80% я не бачу її успіху», — сказав Метью Ларнер, керуючий директор платформи бізнес-комунікацій ClickSend. Lifewire електронною поштою.

RCS проти SMS

RCS, або Rich Communication Services, покликаний замінити SMS як стандартний, універсально сумісний протокол обміну повідомленнями. У телефонах Samsung він уже вбудований, і будь-який телефон Android може використовувати RCS через програму Google Android Messages. RCS має кілька переваг перед SMS. Він надає сповіщення про прочитання/доставку, індикатори введення тексту та може надсилати багатий вміст, наприклад зображення та відео, і навіть підтримує голосовий чат. RCS також надсилається через Інтернет через Wi-Fi або мобільні дані. Це може бути як перевагою, так і недоліком — SMS надсилається через телефонну мережу, тому вона все ще має набагато краще покриття. Ділове спілкування — це те, що приведе його до межі — якщо користувачі Android зможуть інтерактивно спілкуватися з компаніями через RCS, користувачі Apple залишаться осторонь. Чотири основні американські перевізники спочатку пообіцяли створити власні програми, але зрештою вони прийняли програму Google Messages. Найкраще в SMS – це те, що воно підтримується повсюдно, як і електронна пошта. Ви можете відправити SMS будь-кому. Неважливо, якого оператора чи бренд телефону вони використовують. Порівняйте це з iMessage, який призначений лише для Apple, або WhatsApp, Signal і Telegram, які потребують реєстрації та не сумісні. Але є один суттєвий недолік RCS, як він реалізований сьогодні: як і SMS, він незашифрований. З’являється наскрізне шифрування, але воно не є універсальним. Це означає, що він відкритий для перехоплення. Тим не менш, SMS небезпечний, тому RCS не гірший.

Apple і RCS

Тепер, коли Verizon бере участь, RCS працюватиме майже з усіма телефонами Android у США. Залишається лише Apple. «Apple iMessage гарантує, що всі ваші повідомлення переміщуються на його серверах, тоді як за допомогою RCS повідомлення будуть переміщатися через сервери Google, сервери оператора або сторонні компанії», — сказала Кетрін Браун, засновник компанії віддаленого моніторингу Spyic, Lifewire через електронною поштою. «Зважаючи на це, Apple не хоче мати нічого спільного з викликами RCS».

Хтось обмінюється повідомленнями на смартфоні в сутінках надворі.

iMessage від Apple також має значну блокування. Фактично це соціальна мережа лише для Apple, яка дедалі глибше інтегрована в iOS та macOS. Він також підтримує SMS, але ці повідомлення надходять у вигляді зелених бульбашок, а не синіх, як ваші контакти iMessage. Крім того, деякі люди все ще платять за надсилання SMS-повідомлень, тому їх використання коштує платно. Можливо, стороння програма може додати підтримку RCS на iPhone, але який у цьому сенс? Це було б корисно лише для зв’язку з незнайомцями та отримання спаму — усі контакти користувача вже були б у iMessage або в іншій службі, як-от WhatsApp. Щоб додати повну підтримку RCS на iPhone, Apple повинна буде вбудувати її в додаток iMessage, як і SMS, і це означатиме підтримку служби, яка по суті контролюється її головним конкурентом Google. Apple довелося б змусити це зробити. «Бізнес-комунікація — це те, що виведе його на межі — якщо користувачі Android зможуть інтерактивно спілкуватися з компаніями через RCS, користувачі Apple залишаться осторонь», — говорить Ларнер. «Враховуючи, що на iPhone припадає близько 45% усіх смартфонів у США, це велика проблема». Apple не хоче мати нічого спільного з викликами RCS. Поки що ми говорили про США, тоді як iMessage доступний у всьому світі. Впровадження RCS там також зростає, але воно має бути скрізь за замовчуванням, щоб змусити Apple долучитися.

Нам взагалі потрібна заміна SMS?

Інше питання, чи потрібна нам заміна СМС? Він не зашифрований, небезпечний, а симджекінг робить SMS жахливим способом надсилання двофакторних (2FA) кодів автентифікації. Але що ж? У нас є багато безпечних альтернатив, як-от Signal та iMessage, і ці коди 2FA все одно не повинні надсилатися через SMS. SMS – це як електронна пошта. Він універсально підтримується, він базовий і принципово небезпечний. Його також може виявитися так само важко вбити. Оператори справді можуть вимкнути підтримку SMS, але це спрацює лише тоді, коли більшість операторів у світі перейдуть на RCS. Інакше, що станеться, коли ви отримаєте повідомлення з-за кордону? Або коли ви подорожуєте і у вас немає з’єднання для передачі даних, як ви можете надіслати повідомлення? Це складна ситуація, але здається, що SMS може бути доступним ще деякий час.