Skip to content

Чи можна використовувати інвертор прикурювача?

30 de Липень de 2021

Хоча немає нічого поганого в тому, щоб підключити інвертор до гнізда прикурювача або будь -якої додаткової розетки на 12 В, є деякі обмеження щодо того, що ви зможете живити за допомогою такого типу підключення. Якщо електроніка, яку потрібно підключити, має меншу силу струму, ніж розрахований на запобіжник прикурювача, інвертор повинен працювати нормально. Зазвичай це приблизно від 10 до 15А. Якщо вам потрібна більша сила струму, то вам знадобиться інше рішення для підключення.

Проблема з інверторами прикурювача Plug and Play

Хоча перетворювачі прикурювачів є зручними, усі вони страждають від однакових конструктивних обмежень. На відміну від інверторів, які підключаються безпосередньо до автомобільного акумулятора (або до спеціальної схеми), інвертор прикурювача отримує живлення від ланцюга прикурювача. Це означає, що ви не можете навантажувати інвертор такого типу, який споживає більший струм, ніж може справитись із запобіжником прикурювача, інакше ви спрацюєте. Крім того, на схемах прикурювача може бути більше, ніж на гнізді запальнички. Ці схеми часто мають додаткові розетки для аксесуарів 12 В, а іноді вони також забезпечують живлення приладових ліхтарів, головного пристрою та інших електричних компонентів. Якщо схема прикурювача у вашому автомобілі має будь -яке з цих додаткових навантажень, це ще більше зменшує кількість струму, який ви можете отримати від інвертора, підключеного до нього.

Більше не краще (коли справа до запобіжників)

Перш ніж замінити запобіжник прикурювача 10А на більший, подумайте про наступне: Кожен запобіжник у цьому блоці запобіжників має відповідний розмір для відповідної схеми, і ці запобіжники виконують життєво важливу функцію. Вони покликані пожертвувати собою, щоб зберегти решту ланцюга. У деяких випадках це може запобігти пожежі. Якщо ви просто заміните запобіжник прикурювача на більший, то все може бути в порядку. Але оскільки ця схема була розрахована лише на 10А (або на будь -який інший розрахований запобіжник), ви також можете створити непотрібні ризики. Скажімо, наприклад, деякі проводки в ланцюзі розраховані лише на трохи більше 10А. Якщо ви підключите до свого інвертора прикурювача достатньо матеріалів, щоб витягнути 20А, то ці дроти стануть основною точкою виходу з ладу замість запобіжника. У кращому випадку, ви дивитесь на незручну дорогу переобладнання. Якщо вам не пощастить, можливо, у вас виникне пожежа.

Що можна підключити до інвертора прикурювача?

Спочатку дізнайтеся розмір запобіжника прикурювача, а також скільки сили струму споживає ваше обладнання. Якщо пристрій має меншу силу струму, ніж розрахована на прикурювач, то інвертора повинно вистачити. Пам’ятайте, що є різниця між силою струму, яку подає пристрій змінного струму, та силою струму, яку отримує інвертор, щоб перетворити ~ 12 В постійного струму від електричної системи вашого автомобіля на 110 В змінного струму. Як емпіричне правило, інвертор прикурювача не повинен споживати більше 100-120 Вт. Деякі автомобільні інвертори подвійного призначення мають це на увазі. У цьому випадку інвертор буде обмежений приблизно 100 Вт при підключенні до прикурювача і, таким чином, зможе справлятися з повною безперервною потужністю при підключенні до акумулятора. Деякі пристрої, які ви можете підключити до інвертора прикурювача, включають:

  • Ноутбуки.
  • DVD -програвачі.
  • Портативні зарядні пристрої для відеоігор.
  • Мобільні пристрої.
  • Зарядні пристрої для телефону або акумулятора.

Ці пристрої належать до загального діапазону використання сили струму, який використовує інвертор прикурювача. Але якщо ви хочете використовувати інвертор прикурювача, вам слід перевірити номінальну силу струму пристрою, щоб переконатися, що інвертор впорається з цим. Звичайно, все, що ви можете безпечно підключити до інвертора прикурювача, також можна живити безпосередньо від розетки для аксесуарів 12 В з правильним адаптером, що набагато ефективніше.