Saltar al contenido

Чи можуть Chromebook отримувати віруси?

24 de abril de 2021

Завдяки своєму дизайну Chromebook за своєю суттю більш безпечний, ніж інші комп’ютери. Можливо, ви чули твердження про відсутність вірусів у ОС Chrome. Хоча це смілива претензія, вона є точною у дуже вузькому сенсі. Загальна картина є більш складною, ніж це. Зловмисні сторони можуть націлювати Chromebook зі шкідливим програмним забезпеченням. Вони використовують такі функції, як програми Android для ОС Chrome або запускають Linux на Chromebook, щоб відкрити Chromebook для додаткового ризику. Тим не менше, ви можете бути обережними у своєму Chromebook, використовуючи ОС Chrome.

Змістовий покажчик

Чи існує вірус Chromebook?

Комп’ютерні віруси – це тип шкідливих програм, які вводять код у файли. Коли комп’ютер отримує доступ до файлу або запускає процес, шкідливий код виконується. На той момент вірус може виконувати шкідливі дії, такі як знищення даних, і може розмножуватися, поширюючись на інші системи. ОС Chrome має кілька функцій, які ускладнюють або навіть неможливо заражати комп’ютерні віруси Chromebook. Перший – це те, що кожного разу, коли ви перезавантажуєте свій Chromebook, він виконує самоперевірку. Якщо він знаходить будь-які зміни в системі, наприклад файли, які були модифіковані вірусом, він автоматично відновлюється. Інша функція перешкоджає вірусам заражати файли або красти паролі, запустивши окремі вікна браузера, розширення браузера та програми для Android в ізольованих середовищах, які називаються пісочницями. Оскільки кожна пісочниця відокремлена від решти системи, вірус в одній не може заразити системні файли або файли в іншій пісочниці.

Шкідливе програмне забезпечення Chromebook все ще викликає занепокоєння

Хоча навряд чи вірус заразить Chromebook, інші типи шкідливих програм можуть проскочити через тріщини. Шкідливе програмне забезпечення – це більш загальний термін, що включає віруси, шпигунське програмне забезпечення, троянські програми, викрадачі браузерів, руткіти та інше програмне забезпечення, розроблене зі зловмисними намірами. Найбільший потенціал для зловмисного програмного забезпечення дає розширення браузера та програми для Android. Якщо ви запускаєте розширення веб-переглядача без упаковки, ви відкриваєте свій Chromebook, щоб ризикувати. Google відмінно справляється зі скануванням програм Android на наявність шкідливих програм. Проте шкідливий додаток може проникнути в магазин. Якщо вікно браузера Chrome OS заблоковано і відображається повідомлення про наявність вірусу, ви або відвідали шкідливий веб-сайт, або встановили зловмисне розширення. Зазвичай цю проблему можна вирішити перезапуском та видаленням розширення. У гірших випадках сценарій вирішує проблему з пранням Chromebook.

Чи небезпечні магазини додатків?

Сторонні магазини програм надають спосіб отримання додатків, які недоступні в офіційному магазині Google Play. Ці сторонні магазини іноді пропонують безкоштовні версії програм, які коштують грошей у Play Store, що повинно бути червоним позначенням того, що щось не так. Підроблені криптовалютні гаманці – один із прикладів шкідливого програмного забезпечення, яке можна встановити через сторонню програму. Справжні криптовалютні гаманці зберігають, використовують та виводять біткойни та інші валюти. Підроблений може потенційно забрати вашу криптовалюту, а потім не дозволити вам зняти її. Інші шкідливі програми, завантажені зі сторонніх магазинів, можуть видаватися справжніми програмами, але існують лише для крадіжки інформації про обліковий запис.

Запуск Linux на Chromebook небезпечний?

Деякі Chromebook можуть запускати Linux та додатки для Linux. Зробити це було можливо через дещо складний процес, який передбачав увімкнення режиму розробника. Новий метод робить його більш керованим. Коли ви запускаєте Linux на своєму Chromebook і встановлюєте програми для Linux, ви відкриваєте комп’ютер перед загрозою зараження шкідливим програмним забезпеченням. Однак віруси та інші шкідливі програми рідко зустрічаються в Linux. Отже, хоча це збільшує ризик, це не набагато.

Як захистити свій Chromebook від вірусів та інших зловмисних програм

Ви можете завантажити та встановити антивірусне програмне забезпечення на Chromebook через розширення браузера або як додаток для Android. Якщо ви це зробите, отримайте розширення або програму в офіційному магазині Play і встановіть програмне забезпечення від надійних імен, таких як Malwarebytes. Навіть без антивірусного програмного забезпечення, вбудовані функції безпеки ОС Chrome дозволяють досить легко забезпечувати безпеку. Якщо ви хочете мінімізувати свій ризик, враховуйте деякі або всі ці заходи безпеки:

  • Не вмикайте режим розробника, якщо він вам не потрібен: Хоча це потужний інструмент, він вам може не знадобитися. Деякі Chromebook можуть запускати Linux, не вмикаючи режим розробника.
  • Не використовуйте сторонні магазини додатків: Google відстежує програми, які з’являються в магазині Play, але не сторонні магазини програм. Використовуйте ці неофіційні джерела програм та розширень на свій страх і ризик.
  • Зверніть увагу на те, що ви встановлюєте: Коли ви встановлюєте програму чи розширення, зверніть увагу на запити на отримання дозволу. Якщо це здається невідповідним, перевірте відгуки та коментарі, які отримав додаток, або пошукайте в Інтернеті, щоб переконатися, що це законно.
  • Не відкладайте оновлення Chromebook: ОС Chrome добре захищає себе, але затримка оновлення може відкрити Chromebook до нових уразливостей. Щоразу, коли для вашого Chromebook з’являється нове оновлення, установіть його якомога швидше.