Skip to content

Чи можу я надати спільний доступ до Інтернету через бездротову мережу?

12 de Липень de 2021

Спільний доступ до широкосмугового Інтернету через бездротові мережі не представляє труднощів за допомогою сучасних маршрутизаторів та іншого домашнього мережевого обладнання. Але як бути з людьми, які мають комутований Інтернет – чи можуть вони також поділитися?

Чи можу я надати комутовану послугу через бездротову мережу?

Так, можна надати комутований доступ до Інтернету через бездротову домашню мережу або іншу бездротову локальну мережу (або WLAN). Бездротові локальні мережі підтримують пропускну здатність, необхідну для спільного користування комутованою послугою Інтернету. Однак комутований доступ працює на таких низьких швидкостях, що з’єднання з Інтернетом працює бездротово на бездротових локальних мережах, особливо при одночасному доступі до нього з кількома комп’ютерами. Спробуйте будь-який із наведених нижче підходів, щоб максимізувати ефективність.

Дротовий маршрутизатор з бездротовою точкою доступу

Цей параметр вимагає трьох апаратних засобів на додаток до бездротових мережевих карт для клієнтських комп’ютерів: дротовий широкосмуговий маршрутизатор, зовнішній модем та бездротова точка доступу. Підключіть зовнішній модем до цього маршрутизатора для доступу до Інтернету, а потім підключіть точку бездротового доступу до маршрутизатора для бездротового доступу. Не всі широкосмугові маршрутизатори підтримують зовнішні модеми; шукайте ті, які мають послідовний порт RS-232.

Спеціальний режим із Windows ICS

Крім того, ви можете спробувати спільний доступ до Інтернет-з’єднання Windows (ICS) або еквівалентне програмне забезпечення, яке залежить від одного комп’ютера, на якому розміщено Інтернет-з’єднання. Цей параметр вимагає, як мінімум, щоб головний комп’ютер мав модем (внутрішній або зовнішній) і щоб усі бездротові мережеві карти були налаштовані на спеціальний (одноранговий) режим. Цей варіант найкраще працює, якщо у вас є лише кілька домашніх комп’ютерів, розташованих близько один від одного. Ті, хто віддає перевагу першому варіанту, зазвичай мають дротовий широкосмуговий маршрутизатор, який підтримує зовнішні модеми. Оскільки для другого варіанту не потрібні ні дротовий маршрутизатор, ні зовнішній модем, зазвичай це дешевше і простіше налаштувати тих, хто будує нові домашні мережі з нуля.

WiFlyer

Ви також можете розглянути можливість придбання продукту WiFlyer, призначеного для роботи як комутований маршрутизатор. Цей варіант є найпростішим у встановленні з розглянутих тут, але найдорожчим з точки зору вартості обладнання.

Інші спеціалізовані бездротові маршрутизатори

Якщо жоден із наведених вище варіантів неможливий, вам знадобиться бездротовий маршрутизатор, який має RS-232 (послідовний) порт, щоб спільно використовувати комутовану лінію через зовнішній модем. Основні моделі сьогодні не мають такого послідовного порту. Продукти, які, як правило, припиняють випускати моделі або маршрутизатори вищого класу, призначені для використання комутованого доступу як варіанту відмови. Деякі побутові маршрутизатори, які забезпечують послідовні порти для зовнішніх модемів:

  • Інтернет-шлюз ZoomAir IG-4165
  • SMC Barricade 7004AWB
  • Ранні моделі базової станції аеропорту Apple