Saltar al contenido

Чи є .Com насправді кращим, ніж .Net чи .Us?

4 de mayo de 2021

Переглядаючи адреси веб-сайтів, також відомі як Uniform Resource Locators, ви помітите, що всі вони закінчуються позначеннями, такими як .COM або .NET або .BIZ тощо. Ці розширення відомі як домени верхнього рівня, і вам потрібно буде прийняти рішення який із них ви хочете використовувати для свого веб-сайту. У багатьох випадках ви можете вибрати доменне ім’я, яке хочете захистити (як правило, на основі назви вашої компанії), але коли ви збираєтеся його зареєструвати, виявляєте, що версія .com вже прийнята. Це тому, що .com залишається найпопулярнішим TLD. Швидше за все, реєстратор вашого домену вже запропонував вам перейти на .org, .net, .biz або який-небудь інший домен верхнього рівня, або TLD, але чи слід це робити, або замість цього спробуйте змінити потрібне ім’я так що ви все ще можете захистити цей бажаний .com TLD?

Змістовий покажчик

.Ком чи нічого

Багато людей вважають, що домен .com – це єдиний домен, який варто придбати, оскільки більшість людей припускають, що вводять URL-адреси. Хоча це правда, що домени .com популярні, і люди припускають, що веб-сайти використовуватимуть, багато підприємств без проблем використовують інші домени верхнього рівня. Подумайте, як ваші клієнти збираються отримати доступ до вашого сайту. Якщо вони збираються ввести назву вашої компанії в рядок URL-адреси, додайте .com і натисніть Enter, тоді отримання домену .com є необхідністю. Однак якщо вони натискатимуть посилання або якщо ви зможете оформити свій сайт за допомогою .net або .us і привчити людей використовувати це, це не матиме значення. Одне розумне рішення використовує TLD як частину всієї корпоративної назви. Відомий сайт соціальних закладок Delicious робить це досить добре із своїм доменом .US: http://del.icio.us/. Звичайно, не всі компанії можуть це зробити, але це принаймні свідчить про те, що ви можете проявляти творчість у виборі домену!

.Org та .Net Домени

Після .com, .net та .org TLD є найпопулярнішими. Раніше існувало розрізнення, що домени .org призначені для некомерційних організацій, а домени .net – для інтернет-компаній, але без регулювання ця відмінність швидко вийшла з вікна. У наші дні кожен може отримати доменне ім’я .org або .net. Тим не менш, для комерційної компанії виглядає дивним використання .org, тому ви можете уникнути цього TLD. Якщо ви не можете отримати своє ідеальне доменне ім’я як .com, шукайте альтернативні домени верхнього рівня. Єдиним реальним недоліком цих найвищих рівнів є те, що деякі реєстратори беруть за них додаткову плату.

Ідеальний домен замінює TLD

Одна школа думок говорить, що якщо у вас ідеальне доменне ім’я, яке запам’ятовується, легко пишеться та впадає в очі, не буде мати значення, який домен верхнього рівня він має. Це вірно, якщо у вас є компанія, яка вже добре зарекомендувала себе, і ви не хочете її змінювати для розміщення домену веб-сайту. Тоді перетворення «mycompanyname.biz» є кращим, ніж якесь інше доменне ім’я, навіть якщо воно знаходиться на менш популярному TLD.

Найменування домену верхнього рівня країни

Позначення країн – це домени верхнього рівня, які повинні вказувати на товари чи послуги, доступні в цій країні. Це такі TLD, як:

  • .us для США
  • .co.uk для Великобританії
  • .de для Німеччини

Домени деяких країн можуть зареєструвати лише компанії, що працюють у цих країнах, тоді як інші є вільно доступними для всіх, хто бажає сплатити плату за домен. Наприклад, .tv є національним TLD, але багато телевізійних станцій купували домени, використовуючи його, оскільки адреса веб-сайту .tv мала сенс з точки зору маркетингу. До речі, це доменне ім’я технічно стосується країни Тувалу. Навіть якщо ви можете скористатися національним TLD, не працюючи там, це не завжди хороша ідея. Деякі люди можуть здогадатися, що ваш бізнес доступний лише в цій країні, коли він фактично є глобальним або розташований десь в іншому місці.

Інші TLD

Були запропоновані та впроваджені інші РДВ з різних причин, і нові регулярно додаються. Домен .biz призначений для бізнесу, тоді як .info повинен надавати інформацію про щось. Однак не існує норм щодо того, як вони використовуються. Ці домени можуть бути спокусливими, оскільки вони часто доступні, коли вже прийняті більш популярні варіанти .com, .net або .org. Деякі люди з обережністю ставляться до нових доменів, підозрюючи, що вони є будинками для хакерів. Незважаючи на те, що .biz та .info є надійними TLD, які існують давно, уникайте менш відомих TLD, поки вони не встановлять послужний список.