Saltar al contenido

Чому безпечно ігнорувати Wi-Fi 6 (наразі)

11 de abril de 2021

Ключові винос

  • Wi-Fi 6 створений для чудової роботи, коли у вас багато-багато пристроїв у мережі.
  • Більшість нових телефонів та комп’ютерів включають його.
  • Ви не побачите великих переваг, поки більшість ваших пристроїв не підтримуватимуть Wi-Fi 6, і тоді Wi-Fi 6E може бути готовим.

D-Link

Wi-Fi 6 виходить, і це чудово, якщо ваші пристрої його підтримують. А якщо ні? D-link має ключ, який додає Wi-Fi 6 до вашого ноутбука, ніби це було 20 років тому. Але для більшості з нас найкраще просто почекати, поки світ наздожене. Wi-Fi 6 – це останній протокол Wi-Fi, який оптимізований для підключення безлічі пристроїв та ігнорування пакетів Wi-Fi сусідів. Це разом із збільшенням пропускної здатності повинно зробити ваші зв’язки більш послідовними, швидшими та кращими. Це добре, але наступна версія Wi-Fi, 6E, додає підтримку додаткових радіодіапазонів, і все ще буде кращою. «[Wi-Fi 6] мені здається, це трохи нав’язок, короткострокове виправлення «, – розповів автор технологій Ендрю Лішевський tebapit через Twitter.» 6E, здається, буде приємно провести п’ять років, коли будуть змішувачі, тостери, блендери, лампочки , і занурювальні блендери борються за допомогою телевізорів 8K за приватну пропускну здатність в мережі «.

Змістовий покажчик

Wi-Fi 6 швидший?

Так. Wi-Fi 6 працює зі швидкістю до 9,6 Гбіт / с порівняно з 3,5 Гбіт / с Wi-Fi 5. Але це ще не вся історія. Це навіть не найважливіша частина. Натомість мова йде про затори. Коли ми вперше поставили Wi-Fi у своїх будинках, ми підключили лише кілька комп’ютерів, а можливо, і принтер. Тоді ми отримали смартфони. Тепер знайдіть хвилинку, щоб порахувати все, що підключено. Ваші телевізори, розумні колонки, ваш телефон і планшет, ваші дитячі телефони та планшети, і якщо ви керуєте розумним будинком, усі ці лампочки та термостати також підключені. Це великий трафік через мережу. Гірше того, ваші сусіди, ймовірно, мають подібну установку, тобто багато пакетів, які ваша власна мережа повинна перевірити, а потім ігнорувати. Wi-Fi 6 все це виправляє.

Доставка пакетів

«Wi-Fi 6 спочатку був побудований у відповідь на зростаючу кількість пристроїв у світі», – йдеться на інформаційній сторінці TP-Link. «Якщо у вас є пристрій VR, кілька розумних домашніх пристроїв або у вас просто велика кількість пристроїв у вашому домочадці, то маршрутизатор Wi-Fi 6 може бути найкращим Wi-Fi маршрутизатором для вас». Мало хто з нас має або планує придбати пристрій віртуальної реальності, але суть ясна: наші мережі не оптимізовані для такої кількості пристроїв. Wi-Fi дозволяє маршрутизаторам спілкуватися з більшою кількістю пристроїв одночасно. Маршрутизатори також можуть надсилати більше даних одночасно і можуть надсилати дані на кілька пристроїв з кожним «пакетом».

Абстрактна мережа різнокольорових сфер - концептуальна ілюстрація кольорових пакетів даних.

peepo / Getty Images

Також акуратним є щось, що називається кольором BSS (Base Service Station). По суті, це позначає весь трафік від ваших сусідів кольором, щоб ваш маршрутизатор міг їх ігнорувати. Уявіть, що ви намагаєтеся слухати подкаст, поки ваш сусід влаштовує техно-вечірку поруч. Якби ваші вуха мали BSS Color, тоді ви могли б магічним чином ігнорувати весь цей шум. Wi-Fi 6 повністю сумісний із зворотною стороною – без проблем можна підключити свої пристрої Wi-Fi 5.

Чи сумісний ваш пристрій Wi-Fi 6?

Обидва iPhone і 12 підтримують Wi-Fi 6, як і багато останніх моделей Samsung. Ви можете побачити короткий список тут, але якщо ви хочете перевірити самі, погляньте на характеристики телефону / комп’ютера / планшета. Розділ Wi-Fi виглядатиме приблизно так Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / ax. «Сокира» в кінці – це те, що ви шукаєте. Саме це і позначає Wi-Fi 6. Mac M1 від Apple також підтримує 802.11 a / b / g / n / ac / ax.

Варто оновити?

Немає особливого сенсу поспішати з оновленням вашої мережі, якщо ви не знаєте, що маєте конкретні потреби. Зрештою Wi-Fi 6 з’явиться на всіх ваших пристроях, і наступного разу, коли ви заміните маршрутизатор, переконайтеся, що він є. І у вашого наступного телефону та комп’ютера це майже напевно буде. Але як щодо всього вашого розумного домашнього спорядження, динаміків, телевізора, лампочок тощо?

Сім'я з п’яти осіб, що використовують у вітальні технологічні пристрої.

Пітер Кейд / Getty Images

«Не чекайте, що ваш старий ноутбук або розумний телевізор раптово зросте в продуктивності», – пише Ніколас Де Леон Звіти споживачів. «Це тому, що, незважаючи на те, що пристрій зможе підключитися до мережі, він не обов’язково буде працювати швидше або мати більший діапазон.» Додайте до цього привид Wi-Fi 6E, який має всі ці переваги, а також може працювати в діапазоні 6 ГГц, на додаток до діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц існуючих Wi-Fi. Це відкриває додаткову пропускну здатність, пропускну здатність, якою будуть користуватися лише інші пристрої 6E. Отже, Wi-Fi 6 ще довго не збирається вам допомагати. Що також означає, що вам, мабуть, не потрібен ключ D-Link у верхній частині цього допису. Якщо ви робити хочете підключити щось до свого ноутбука, щоб пришвидшити підключення до мережі, спробуйте кабель Ethernet.