Saltar al contenido

Чому ваш наступний телефон, ймовірно, не матиме трасування променів

30 de enero de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • AMD і Samsung працюють над впровадженням RDNA 2 і більш розширених графічних функцій у смартфони.
  • Трасування променів і змінна частота оновлення є головними серед візуальних опцій наступного покоління, які Samsung і AMD хочуть поставити на флагманські телефони.
  • Незважаючи на захоплюючий результат, експерти кажуть, що ще занадто рано для того, щоб трасування променів і більш просунуті графічні функції стали основним кроком у телефонній індустрії.

Компанії, що займаються виробництвом смартфонів, говорять про запровадження трасування променів та інших графічних функцій наступного покоління на смартфонах, але експерти кажуть, що нам потрібно пройти довгий шлях, перш ніж більшість споживачів зацікавляться цими оновленнями. AMD і Samsung співпрацюють, щоб запровадити RDNA 2, останню графічну технологію AMD, у графічні процесори смартфонів. Мобільні ігри можуть використовувати переваги візуальних ефектів наступного покоління, таких як трасування променів і змінна частота оновлення з увімкненим RDNA 2, і експерти кажуть, що нова технологія може покращити мобільні ігри. Це також може принести переваги всім типам мобільних користувачів. «Партнерство AMD і графічна технологія RDNA2, зокрема, надає телефонам набагато більше процесорної потужності для графіки», — сказав Lifewire електронний лист Рекс Фрайбергер, технічний експерт і генеральний директор GadgetReview. «Оскільки технологія стає легшою у виробництві і, отже, дешевшою, я вважаю, що з часом вона принесе користь усім користувачам. Кращі графічні можливості означають, що кожна графічна функція телефону працює набагато краще».

Переваги

RDNA 2 — це надійна графічна архітектура, яку AMD використовує у своїх поточних відеокартах для ПК і Xbox Series X і Xbox Series S. Окрім таких функцій, як трасування променів, RDNA 2 забезпечує багато інших переваг у продуктивності. Звичайно, є переваги, які ці оновлення та досягнення приносять мобільним іграм. Трасування променів дозволить отримати більш реалістичні тіні та освітлення, що ми вже бачимо в нових іграх. Крім того, він також може дозволити більше опцій для підвищення продуктивності, подібних до DLSS від Nvidia, який був невеликою частиною ігрового досвіду наступного покоління. Зараз AMD працює над власною формою DLSS, яка в майбутньому також може перейти на телефони. Але найголовніше те, що RDNA 2 дозволяє ефективніше обробляти будь-яку графічну систему, знайдену на пристрої, який його використовує. Це може поширюватися на телефонну анімацію, переходи та інші щоденні функції, на які користувачі покладаються.

Тестування води

Хоча RDNA 2 і графічні функції, які він може запропонувати користувачам смартфонів, мають великий потенціал, Фрайбергер каже, що це, швидше за все, лише тест, щоб побачити, наскільки споживачі будуть зацікавлені в цих досягненнях. На даний момент для мобільних ігор не потрібні потужні графічні процесори з функціями, які пропонує RDNA 2. Але якщо виробники зможуть довести, що для цього є ринок, ми побачимо більш широке впровадження цієї технології. Але кому справді потрібні потужніші графічні опції, які підтримує RDNA 2? Ну, наприклад, Freiberger каже, що це може залучити до смартфонів більше графічних і творчих індустрій. Незважаючи на те, що трасування променів стало модним словом, яке захопило індустрію комп’ютерних і консольних ігор своєю рекламою, воно все ще далеко від широкого поширення. «Це також дає телефонам більше шансів змагатися за увагу професіоналів із графіки. Багато художників і фотографів використовують планшети, але кращий графічний процесор на телефонах може означати прийняття телефонів вищого класу як творчих допоміжних засобів», — пояснив він. Окрім цього, більша графічна потужність також може розкрити потенціал для підтримки екрана з вищою роздільною здатністю, що означає кращу якість.

Не зовсім мейнстрім

Хоча трасування променів і розширені графічні функції будуть приємними для смартфонів, факт залишається фактом: більшість споживачів, ймовірно, просто не будуть піклуватися про ці функції. Навіть на ПК та консолях, де трасування променів та інші розширені візуальні параметри стали основними елементами, більшість споживачів все одно запускають ігри без них, оскільки це економить загальну продуктивність. Крім того, експерти кажуть, що трасування променів не є функцією, яку можуть вибрати більшість споживачів, лише тому, що зміни, які вона приносить, є більш тонкими. «Занадто рано для трасування променів в індустрії смартфонів», — сказав Lifewire електронний лист Том Лінден, експерт з 3D-графіки.

Крупним планом хтось грає на смартфоні.

«Хоча трасування променів стало модним словом, яке захопило індустрію комп’ютерних і консольних ігор своєю рекламою, воно все ще далеко від широкого поширення. Список ігор із підтримкою трасування променів все ще досить короткий, оскільки розробники не визначте пріоритет, знаючи, що більшість людей ще не мають для цього обладнання», – сказав він. «Інша причина полягає в тому, що, незважаючи на очевидні переваги для графіки, багатьом споживачам буде важко вибрати гру з увімкненою трасуванням променів під час сліпого тестування. Для тих, хто має більше знань про рендеринг, легко визначити, чи гра підходить використовувати це чи ні, але пересічний гравець часто не помітить різниці».