Saltar al contenido

Чому ваш смартфон потребує не лише мегапікселів

10 de abril de 2021

Ключові винос

  • У головній камері Xiaomi Mi 11 є колосальний 108-мегапіксельний датчик.
  • Навіть його екран має кращі характеристики, ніж монітори комп’ютерів високого класу – на папері.
  • Недоліки такої кількості пікселів переважають переваги.

Xiaomi

Новий смартфон Xiaomi Mi 11 оснащений смішними 108 мегапікселями на своєму крихітному датчику камери, що більше, ніж новий GFX100S від Fujifilm, який коштує 6000 доларів. Але чому? Одне можна сказати точно. Це не покращить зображення. Смартфон Mi 11, вперше доступний за межами Китаю, здається, розроблений лише для демонстрації деяких абсурдно завищених технічних характеристик, включаючи камеру. Але який сенс? З такого датчика можна робити великі відбитки, але хто все одно друкує фотографії? І чи немає мінусів у використанні такого щільного датчика в телефоні? «Насправді немає жодної причини, щоб телефон мав 108-мегапіксельну камеру», – сказав фотограф нерухомості Метью Дігаті tebapit електронною поштою. «У своїй професійній роботі я використовую камеру з 24-мегапіксельною камерою. Єдиною причиною, яка вам коли-небудь знадобиться, буде 108-мегапіксельна камера, якщо ви плануєте робити величезні відбитки. І я справді маю на увазі ВЕЛИЧЕЗНІ відбитки, як розмір будівлі».

Змістовий покажчик

Намагаючись занадто важко

Якби ви складали списки технічних характеристик, то Mi 11 посів би їх усі. 6,81-дюймовий екран AMOLED має частоту оновлення 120 Гц (вдвічі більше, ніж у iPhone 12), з роздільною здатністю 3200 х 1440. Дисплей підтримує 10-бітний колір, який зазвичай можна знайти лише у високоякісних моніторах комп’ютерів. «Існує безліч складних завдань щодо упаковки такої кількості мегапікселів у такий маленький датчик». Він також яскравий, з максимальною світловою віддачею 1500 ніт. Для контексту, Pro Display XDR від Apple за 6000 доларів має максимальну яскравість 1600 ніт. Але тоді ми дістаємось до камер. Одна селфі камера має 20 Мп, ультраширока – 13 Мп, а телефото – лише 5 Мп. Але головна подія – це основна камера, яка використовує абсурдні 108MP. Але чому це погано?

Скільки?

Нижче наведено відео від фотографа та педагога Кевіна Рапосо, який порівнює 108-мегапіксельну камеру в Samsung Galaxy S21 Ultra з професійним дзеркальним дзеркальним фотоапаратом.

Висока кількість пікселів має деякі переваги. Той, про який ми вже згадували, – можливість робити великі відбитки. Іншим є «зменшення дискретизації», де інформація з декількох сусідніх пікселів порівнюється та поєднується, щоб зробити зображення меншим, але більш чистим. Зазвичай це те, що роблять високомегапіксельні телефони. Це також дозволяє обрізати зображення, і при цьому мати зображення, яке добре виглядає в Instagram. Але датчики в камерах крихітні, і упаковка усіх цих пікселів має певну вартість. «Камера 108 Мп взагалі не лише непотрібна, але вона також має деякі основні недоліки», – говорить Дігаті. «Обсяг пам’яті та обчислювальної потужності, необхідний для зйомки та збереження 108-мегапіксельної фотографії, величезний». «Існує безліч завдань, пов’язаних із упаковкою такої кількості мегапікселів у такий маленький сенсор», – сказав фотограф Ніклас Расмуссен tebapit електронною поштою. «Через розмір датчика кожен піксель повинен бути дуже малим. Це робить їх набагато менш чутливими до світла, що може внести більше шуму в зображення». Більше того, більшість переваг високої кількості пікселів можуть бути реалізовані так само добре з набагато меншим числом. Навіть маючи сенсор основної камери на «всього» 54 Мп, все одно можна було б зменшити вибірку, обрізати та робити великі відбитки.

Смартфон Xiaomi Mi 11.

Xiaomi

Якщо ви переглянете відео Raposo вище, то помітите щось інше. Показані на екрані зображення Canon 1DX MkII не набагато кращі від зображень Galaxy S21 Ultra. Зображення Canon, розміщені на великому моніторі або надруковані, легко виграють. Але при розмірах, які ми зазвичай переглядаємо, зображення – на екранах телефонів і планшетів – Galaxy досить хороший. Однак це не стосується зайвих пікселів. IPhone робить чудові зображення, наприклад, за допомогою 12-мегапіксельної камери.

Маркетинг

Тоді до чого це зводиться – це маркетинг. На ринку, де всі телефони Android досить схожі, особливо на неінформованого або не-ентузіаста-покупця, викидання таких величезних цифр – чудовий спосіб диференціювати ваші товари. На жаль, це не найкращий спосіб створити кращу камеру.