Saltar al contenido

Чому вимкнення комп’ютерної мережі може допомогти домашній та сімейній безпеці

24 de abril de 2021

Більшість широкосмугових з’єднань з Інтернетом залишаються постійно включеними, щоб підключені пристрої могли постійно бути в мережі. Однак чи хороший такий підхід, це спірне питання, яке зазвичай залежить від вашої ситуації.

Змістовий покажчик

Чи потрібно вимикати маршрутизатор?

Власники домашніх мереж часто залишають маршрутизатори, широкосмугові модеми та інші пристрої ввімкненими та постійно працюючими, навіть коли ці пристрої постійно не використовуються, оскільки це зручно.

Переваги відключення домашніх мереж

Tetra Images / Getty Images
Ось деякі переваги відключення живлення мережі та підключених пристроїв, коли мережа не потрібна.

Безпека

Вимкнення пристрою, коли ви ним не користуєтеся, покращує безпеку мережі. Коли мережеві пристрої перебувають у режимі офлайн, хакери та захисники Wi-Fi не можуть націлювати ці пристрої. Інші заходи безпеки, такі як брандмауери, допомагають і є необхідними, але не захищеними від куль. Щоб вимкнути Wi-Fi для переваг безпеки або через те, що він ніколи не використовувався, з’ясуйте, коли та як вимкнути Wi-Fi.

Заощаджуйте на оплаті комунальних послуг

Вимкнення комп’ютерів, маршрутизаторів та модемів може заощадити ваші гроші. У деяких країнах економія низька, але в інших частинах світу витрати на комунальні послуги значні.

Захист від перенапруги

Відключення мережевих пристроїв запобігає пошкодженню стрибками струму. Захисні перенапруги також запобігають такому пошкодженню; однак, імпульсні блоки (особливо недорогі) не завжди можуть захистити від великих стрибків потужності, таких як від блискавки.

Менше бездротових перешкод

Вимкнення бездротових маршрутизаторів відкриває раніше використаний простір частот для інших пристроїв, які були ослаблені або непридатні під час роботи винного пристрою.

Зменшення шуму

Мережеве обладнання тихіше, оскільки гучні вбудовані вентилятори замінили твердотільними системами охолодження. Ваші органи чуття можуть бути пристосовані до відносно низьких рівнів шуму в домашній мережі, але ви можете бути приємно здивовані додатковим спокоєм проживання без нього.

Недоліки відключення домашніх мереж

Ось кілька причин, щоб живлення домашньої мережі залишалося увімкненим.

Надійність обладнання

Часто перемикання енергії на комп’ютері чи іншому мережевому пристрої скорочує термін його роботи. Дискові накопичувачі особливо схильні до пошкодження.

Надійність спілкування

Після включення живлення мережеві з’єднання можуть не вдатися відновити. Слід дотримуватися особливої ​​обережності, щоб дотримуватися належних процедур запуску. Наприклад, широкосмугові модеми, як правило, слід увімкнути спочатку, а потім інші пристрої пізніше, після того, як модем буде готовий.

Зручність

Мережеві пристрої, такі як маршрутизатори та модеми, можуть встановлюватися на стелях, у підвалах або інших важкодоступних місцях. Вимкніть ці пристрої, використовуючи рекомендовану виробником процедуру, а не витягуйте вилку. Для правильного вимкнення мережі потрібен час, і спочатку це може здатися незручністю.

Віддалений доступ

Якщо ваша мережа налаштована на віддалений доступ за допомогою програми віддаленого доступу, вимкнення обладнання, що забезпечує такий доступ, означає, що ви не можете віддалено ввійти в комп’ютер, коли ви знаходитесь далеко від дому. Те саме стосується віддаленого друку на домашньому принтері або перегляду бездротових камер, коли їх немає.

Вимкніть живлення на дні та заощаджуйте

Пристрої домашньої мережі не потрібно постійно вмикати та підключати до Інтернету, якщо цього не вимагає ваше особисте використання. Вимкнення мережі протягом тривалих періодів невикористання – це гарна ідея. Якщо ви збираєтеся бути у відпустці або цілеспрямовано вимикаєте електроніку на вихідних, тоді вимкніть пристрої, якими ви не будете користуватися. Одні лише переваги безпеки роблять такий підхід вартим користі. Однак, оскільки спочатку комп’ютерні мережі може бути важко налаштувати, деякі люди не хочуть порушувати роботу мережі, коли вона вже працює, працює та працює належним чином. В ідеалі, енергоспортивні засоби для домашньої мережі не слід робити занадто часто, щоб уникнути пошкодження чи порушення роботи. Один-два рази на тиждень може бути добре; один-два рази на день, мабуть, занадто багато.