Saltar al contenido

Чому виробники телефонів знімають зарядні пристрої?

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Телефони Samsung Galaxy S21 поставляються без зарядного пристрою в коробці.
  • Більшість ваших старих зарядних пристроїв мають USB-A, а не USB-C.
  • Зарядні пристрої з нітратом галію (GaN) – крихітні та ефективніші, ніж ваші старі зарядні пристрої з кремнію.

Samsung

Коли Apple випустила iPhone 12, вона вийняла зарядний пристрій і EarPods з коробки. Samsung знущався над Apple в рекламній кампанії, на якій зображено зарядний пристрій із написом «У комплекті з вашим Galaxy». Тепер, що нікого не дивує, Samsung також припинила поставляти зарядний пристрій. Здається дивним, що ви можете купити смартфон за 800 доларів, який не має можливості зарядити його, але Apple пояснила, що виймання зарядного пристрою з коробки піде на користь навколишньому середовищу, і тепер інші виробники стежать за ним. Але чи це насправді допомагає планеті, чи це просто ще один спосіб отримати додатковий прибуток? І які альтернативи існують, тепер, коли в коробці немає зарядного пристрою? «Мені подобаються зарядні пристрої GaN USB-C, які дозволяють заряджати навіть найголодніші пристрої – і більше одного відразу – надзвичайно швидко в місцях, набагато менших, ніж найпростіші зарядні пристрої Apple», – сказав прямому повідомленню tebapit автор технологій Джон Браунлі.

Змістовий покажчик

Зелений, як у грошах

Важлива причина не додавання зарядних пристроїв. По-перше, Apple не повинна виготовляти десятки мільйонів зарядних пристроїв, які ніколи не використовуватимуться. Їх також не потрібно доставляти, тому коробки для iPhone можуть бути тоншими, і більше їх можна перевозити в літаку. А для тих, хто любить нові гаджети, це пропонує можливість придбати менші та ефективніші зарядні пристрої. Цей аргумент був дещо послаблений, коли Apple також оголосила зарядний пристрій MagSafe для iPhone, особливо тому, що зарядний пристрій MagSafe, сам по собі, постачається без зарядного пристрою. Ви повинні поставити власну цегляну цеглу, і якщо ви використовуєте неправильну, це може не працювати належним чином.

Тим не менше, виключення марнотратних аксесуарів є суттєвим кроком, і, незважаючи на знущання Samsung, він також тепер буде поставляти лінійку Galaxy S21 без зарядного пристрою в коробці. Вони, як і iPhone, включатимуть USB-кабель для зарядки. Samsung – останній з трьох найбільших виробників телефонів, який відмовився від зарядних пристроїв після того, як Xiaomi зробила те саме в грудні 2020 року.

Який зарядний пристрій використовувати?

Більшість з нас можуть продовжувати використовувати зарядні пристрої з попередніх телефонів або будь-якого іншого гаджета, але в цьому зеленому плані є одна велика помилка: USB-C. IPhone і Galaxy мають кабель, але це кабель USB-C. Samsung – це USB-C до USB-C, а Apple – USB-C до Lightning. Якщо у вас все ще є старий кабель USB-A до Lightning, ви можете продовжувати використовувати його. Або ви можете використовувати марнотратну, неефективну «бездротову» зарядку Qi. Більшість зарядних пристроїв, які ми вже маємо, – це USB-A, звичний прямокутний тип USB, який існує довгі роки. Однак USB-C пропонує кілька переваг.

Який зарядний пристрій USB-C?

Неважко знайти рекомендації щодо придбання найкращих зарядних пристроїв USB-C, але якщо ви хочете дізнатись трохи більше про те, чому USB-C чудовий, затримайтеся. По-перше, штекер USB-C є двонаправленим, тобто ви завжди будете правильно підключати його з першого разу. Порівняйте це зі старими штекерами USB-A, які можуть зайняти дві-три спроби. USB-C також може нести набагато більше енергії. У порівнянні з 5 Вт, який постачає маленький цегляний зарядний пристрій iPhone, зарядні пристрої USB-C MacBook можуть подавати до 80-90 Вт. Якщо підключити iPhone до цього, він зарядиться. Для соку не знадобиться повний запал соку, але потрібно все, що йому потрібно.

Якщо ви шукаєте новий зарядний пристрій, то вам слід знати про нітрат галію, він же GaN. Зарядні пристрої на основі GaN менші та ефективніші, ніж зарядні пристрої на основі кремнію, до яких ми звикли. Оскільки вони можуть краще проводити електроенергію, вимагають меншої кількості компонентів всередині зарядних пристроїв та мають кілька інших технічних переваг, зарядні пристрої GaN стають все більш популярними. Під час використання вам просто потрібно знати, що вони менші і не нагріваються настільки, що є достатніми причинами, щоб зупинити вибір на такому варіанті, аніж кремній. Трохи боляче платити за щось таке базове, як зарядний пристрій, але на практиці ви можете продовжувати використовувати речі, які маєте, ще кілька років. І коли вам доведеться купувати новий зарядний пристрій, ви можете бути щасливі, знаючи, що допомагаєте планеті.