Saltar al contenido

Чому ви отримуєте стільки спаму

18 de abril de 2021

Ключові винос

  • З початку пандемії спам-листи, телефонні дзвінки та текстові повідомлення значно зросли.
  • Ми отримуємо більше спаму набагато частіше.
  • Експерти кажуть, що ви можете зробити прості речі та послуги, якими ви можете скористатися для запобігання бомбардуванню спаму.

damircudic / Getty Images

Глобальна пандемія примножила спам-повідомлення, телефонні дзвінки та текстові повідомлення з вищою швидкістю, ніж будь-коли раніше, стверджують експерти. Якщо ви отримуєте більше спаму зараз – ви не самотні. Згідно з доповіддю програми Truecaller, яка блокує спам, кількість спам-дзвінків у США зросла на 56% у 2020 році. Експерти кажуть, що шахраї процвітають від пандемії, але ми все ще можемо зробити, щоб зупинити безперервний спам. «Жодна людина не може сказати, що на них так чи інакше не вплинуло через пандемію, даючи шахраям можливість полювати на безпрецедентну кількість нічого не підозрюючих споживачів», – написала Керрі Шерін, адвокат споживачів у BeenVerified, tebapit в E-mail.

Змістовий покажчик

Чому так багато спаму?

Нормою стало те, що наші поштові скриньки засипають підставними товарами, що відпускаються за рецептом, сумнівними позиками та різними веб-сайтами для дорослих, що надходять через електронні листи зі спамом. А експерти стверджують, що це не лише електронні листи – це також спам-тексти та телефонні дзвінки, які потрапляють у наше повсякденне життя. «Вони, ймовірно, продовжуватимуть стверджувати, що вони» намагаються вирішити вашу проблему «». Шерин заявила, що BeenVerified проаналізувала понад 180 000 скарг за допомогою монітора скарги на спам і виявила, що п’ять основних телефонних дзвінків / текстових повідомлень – це шахрайство з доставкою, соціальні шахрайство з безпекою, пропозиції кредитних карток, схеми стягнення боргу або консолідації та страхові поля. «Спам-дзвінки та текстові повідомлення можуть траплятися частіше, коли трапляється катастрофічна подія, яка викликає спамерів [can] скористайтеся перевагою полювання на сприйнятливе населення «, – сказала Шерин. Це має сенс, чому так багато спаму, особливо з огляду на цифровізацію нашого життя з моменту початку пандемії. Тому ми, як правило, частіше переглядаємо сторінки в Інтернеті, ніж раніше. ми натискаємо більше спливаючих вікон, завантажуємо безкоштовне програмне забезпечення, купуємо продукти в Інтернеті та виконуємо інші дії, які роблять нас сприйнятливими.

жінка, дивлячись на текст на мобільний телефон

JGI / Jamie Grill / Getty Images

«Правда полягає в тому, що ми залишаємо свій цифровий слід скрізь – якщо ми купуємо щось через Інтернет, заповнюємо анкету, робимо обліковий запис у соціальних мережах тощо», – написав Небойша Каліч, засновник та редактор CyberCrew, електронному листу tebapit. «Наші електронні листи легко доступні, і компанії використовують їх для реклами своїх послуг. Хочеш ти цього чи ні – ти отримаєш».

Обмеження спаму

Вам не потрібно приймати постійне бомбардування спам-повідомлень; експерти кажуть, що існує безліч способів очистити своє життя від цифрового сміття.

Не відповідайте і не клацайте жодних посилань

Шерин сказала, що будь-яка відповідь (електронною поштою, текстом або передзвоненням) вказує шахраю, що він успішно привернув вашу увагу. «Вони, ймовірно, будуть наполягати, стверджуючи, що вони» намагаються вирішити вашу проблему «», – сказала вона. Ігноруйте та видаляйте спам взагалі, але переконайтеся, що не натискаєте жодних посилань у повідомленні про спам, що, за словами Шерін, часто трапляється в шахрайстві з доставкою. «Ця URL-адреса» USPS «може бути пасткою – шахрайство з доставкою часто запрошує вас натиснути посилання, щоб заявити посилку, і в кінцевому підсумку запитати у вас номер кредитної картки», – додала Шерин. «Правда в тому, що ми залишаємо свій цифровий слід всюди».

Обмежте, де ви надаєте свою особисту інформацію

Шахраї отримують вашу інформацію простіше, ніж ви думаєте, оскільки вона вже доступна в Інтернеті. Експерти стверджують, що уникайте перегляду веб-сайтів, які вимагають введення деталей, і точно не публікуйте жодну контактну інформацію у своїх соціальних акаунтах. Крім того, Шерін сказала, що ніколи не передавайте свою особисту інформацію вхідному абоненту. «Якщо вам потрібна інформація про пакет або платіж, зателефонуйте компанії з доставки або державному органу самостійно», – сказала вона.

Використовуйте виявлення спаму або розширення

Gmail вбудований у платформу для виявлення спаму, і ви можете використовувати його функцію «Повідомити про спам» щоразу, коли побачите електронну пошту, яка відфільтрує їх у майбутньому.

Каліч також зазначив, що є корисні розширення та сторонні служби, які виконують функцію спам-фільтрів для скасування підписки та блокування за вас. Для вашого телефону додатки, що блокують дзвінки, такі як PrivacyStar, використовують бази даних, що містяться у натовпі, щоб допомогти вам контролювати дзвінки та тексти з певних номерів.

Не відписуйтесь на все, на що ви не підписалися

Нарешті, експерти стверджують, що спамери часто дають вам можливість скасувати підписку на свої електронні листи, але насправді це приманка, щоб підтвердити, чи дійсно ваша адреса електронної пошти активна. «Перш ніж натискати будь-яку кнопку скасування підписки, будьте ретельними, щоб перевірити, чи дійсно ви перед тим підписалися на цю розсилку», – написав Тед Лю, засновник та генеральний директор Just SEO, до tebapit в електронному листі. «Якщо ні, то, швидше за все, це фальшива кнопка відписки, яка принесе вам більше шкоди, ніж користі».