Saltar al contenido

Чому ви повинні дбати про кремній Mac

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Apple Silicon набагато швидший, ніж мікросхеми Intel.
  • Першими Apple Silicon Macs будуть MacBook, а не iMacs.
  • Нові Mac можуть мати спортивні сенсорні екрани, підтримку Apple Pencil, підключення 5G та Face ID.

Apple майже напевно представить Silicon Macs на заході наступного вівторка «Ще одна річ». Це будуть перші комп’ютери Mac, які коли-небудь працювали на чіпах, розроблених Apple, і врешті-решт вони замінять чіпи Intel у всій лінійці Mac. Захоплююча частина полягає в тому, що ми поняття не маємо, що це означає. Можливо, Apple анонсує MacBook Air без змін, але для процесора всередині. Або, можливо, ми отримаємо новий радикальний, надтонкий MacBook на основі iPad Pro, який має сенсорний екран, працює кілька днів на одному заряді і не потребує вентилятора, щоб він був прохолодним. «Без вентиляторів це було б великою перемогою для моєї дружини, яка розповідає про аудіокниги», – сказав розробник програмного забезпечення для Mac та iOS Марк Бессі tebapit через Twitter.

Змістовий покажчик

Що таке «Apple Silicon»?

Протягом останніх півтора десятиліть Mac працювали на мікросхемах Intel, таких самих, як і на ПК. Тим часом, він розробив і побудував власні чіпи серії A для iPhone та iPad. За останні роки мобільні мікросхеми Apple стали такими ж швидкими, як і Intel, і все це при меншій потужності. Apple Silicon – це те, що зараз Apple називає цими спеціально розробленими чіпами. Окремі кодові назви версій цих мікросхем для Mac досі невідомі, але вони будуть пов’язані з мікросхемами A14, що живлять iPhone 12 цього року та новим iPad Air.

Використання Apple Silicon означає, що Macs буде не тільки потужнішим, ніж еквівалентна машина на базі Intel, але вони також можуть використовувати безліч чітких технологій Apple, таких як Neural Engine, який він використовує для обробки фотографій та обробки штучного інтелекту. MacBook, що працює на Apple Silicon, також повинен миттєво прокинутися, як iPad, і мати можливість перевіряти наявність оновлень, скажімо, електронної пошти, поки він спить, як iPhone. Це також повинно означати, що ви нарешті можете користуватися ноутбуком на колінах, не обпікаючи стегна. «Краще управління теплом, не знижуйте продуктивність при підключенні до [an] зовнішній дисплей … 16 «справді відстій», – сказав інженер iOS Джонні Ценг tebapit через Twitter, відповідаючи на запитання про те, що він хоче бачити в новому MacBook. Apple Silicon також означає, що Mac зможе запускати програми для iPhone та iPad, що відкриє Mac до мільйонів існуючих програмних програм із App Store.

MacBooks Не iMacs

За чутками, про які повідомляє БлумбергМарк Гурман, початкова лінійка Mac на базі Apple Silicon буде ноутбуками, а не настільними комп’ютерами. «Компанія Apple та зарубіжні постачальники нарощують виробництво трьох ноутбуків Mac з процесорами Apple: нові 13-дюймові та 16-дюймові MacBook Pro та новий 13-дюймовий MacBook Air», – пише Гурман. Це має певний сенс. Застаріла архітектура мікросхем x86 від Intel, на якій базується більшість сучасних ПК та всіх сучасних комп’ютерів Mac, була створена в епоху, коли комп’ютери завжди були підключені до мережі, і мали великі корпуси з вентилятором. Чіпи серії A від Apple були створені для iPhone, безвентиляторної, щільної коробки, яка повинна розряджати невелику батарею. Сказати, що чіпи Apple підходять для ноутбуків, є заниженням. Apple, безсумнівно, захоче продемонструвати можливості використання нових акумуляторів MacBook з низьким енергоспоживанням.

Apple MacBook під управлінням програмного забезпечення Xcode.

Яблуко

З іншого боку, Apple також захоче продемонструвати чисту силу свого кремнію. Минулорічний чіп A13, знайдений в iPhone 11, був уже швидшим, ніж будь-який раніше створений Mac. Подумайте про це на секунду. Процесор телефону Apple в деяких випадках був швидшим, ніж навіть iMac Pro. Прогноз лише для ноутбуків Гурмана невтішний для тих, хто сподівається придбати новий iMac, який досі помиляється разом з дизайном, який залишився майже незмінним з 2007 року. Уявіть, чого цьогорічний Apple Silicon міг досягти у великому корпусі iMac з великою потужністю і охолодження? Тим не менше, не затримуйте дихання. «Я не думаю, що буде робочий стіл до середини наступного року», – заявив Макс Зелеманн, розробник додатків Ulysses для Mac та iOS для tebapit через Twitter.

Дотик?

Існує маса інших можливостей, жодна з яких не була підтверджена або розвіяна чутками чи витоками інформації. Одне – дотик. Чи будуть ці Mac мати сенсорні екрани? Наприклад, це був би ідеальний спосіб взаємодії з цими програмами для iPhone, хоча не всі погоджуються. «Дотики найкраще залишати iPad для будь-яких цілей і цілей», – заявив технічний коментатор Агнєєв Мукерджі tebapit через Twitter. Інші можливості включають FaceID, стільниковий зв’язок 5G, набагато кращу фронтальну камеру та підтримку Apple Pencil. Теоретично Apple може розмістити будь-який із них у нових MacBook. На практиці? Нам доведеться почекати і подивитися.