Saltar al contenido

Чому джейлбрейк вашого iPhone може бути вартим цього

24 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Розбиті в’язниці iPhone не настільки популярні, як колись, і стали ще складнішими на останніх чіпах Apple Bionic.
  • Втеча з в’язниці вашого iPhone дозволяє вам робити додаткові налаштування, наприклад готові теми, але це також відкриває вам інші ризики.
  • Втеча з в’язниці може замурувати ваш iPhone, тому вам все одно потрібно знати, що ви робите, перш ніж розпочати процес.
Busakorn Pongparnit / Getty Images
Експерти кажуть, що джейлбрейк все ще може бути вартим для користувачів iPhone, поки вони знають, що роблять. Втеча з в’язниці – або вкорінення, як це часто називають на Android – колись було звичною практикою на iPhone. Багато б розірвали в’язниці своїх пристроїв, щоб розблокувати доступ до унікальних тем, глибший перегляд файлів та можливість встановлення сторонніх програм. Хоча зробити це набагато складніше, це все одно може стати хорошим кроком на шляху до отримання більшого контролю над своїм пристроєм. Однак існують помітні ризики. «Пробиття в’язниці вашого iPhone може зробити вас вразливим для кількох ризиків, які можуть врешті-решт вплинути на продуктивність вашого пристрою», – сказав Тім Макгуайр, генеральний директор Mobile Klinik, tebapit по електронній пошті. «Ви можете пошкодити систему», – продовжував він, – «залишаючи вас підданими хакерам, які можуть спробувати проникнути та занести шкідливі програми або віруси [to attack] пристрою. Jailbreaking по суті знімає заходи безпеки, вжиті Apple, призначені для захисту вашого телефону від різних загроз. Тому ви також ризикуєте втратити гарантію телефону на Apple «.

Що таке джейлбрейк?

По суті, джейлбрейк дозволяє користувачам вирватися з пісочниці, яку Apple створила в iPhone. Ця пісочниця схожа на щит, що містить усі різні виправлення безпеки, включені Apple, а також захищає доступ до всіх даних, які зберігає ваш iPhone. Jailbreaking використовує дірки в безпеці, знайдені в цій пісочниці, щоб усунути ці бар’єри, надаючи вам доступ до речей, до яких ви зазвичай не можете дістатись. Але чому ризикувати гарантією та безпекою вашого телефону лише для доступу до більшої кількості програм та налаштування? Джейлбрейк спочатку з’явився в перші дні iPhone, перш ніж iOS стала великою екосистемою, якою вона є зараз. «Втеча з в’язниці iPhone не обов’язково означає, що вас збираються зламати. Це просто означає, що ваша безпека тепер у ваших власних руках». «Коли перші кілька ітерацій iPhone вийшли, джейлбрейк був дуже популярним», – пояснив в електронному листі Саймон Льюїс, співзасновник Certo Software. «У тих ранніх iPhone було набагато менше функцій, і хоча App Store ще був у зародку, пропоновані програми були надзвичайно обмежені». Через ці обмеження Льюїс каже, що багато хто звернувся до джейлбрейка, щоб отримати доступ до додаткових переваг, які Apple не пропонувала на той момент. Так, Apple покращила кількість функцій, доступних на iPhone, а також розширив App Store. Але це не заважає користувачам бажати більшого контролю над пристроями, на які вони витрачають сотні – іноді навіть тисячі – доларів.

Перед небезпекою

Незважаючи на ризики, багато людей досі розглядають джейлбрейк як життєздатний спосіб для технічно підкованих користувачів отримати більше можливостей від своїх телефонів. «Додатки, які ви можете встановити на зламаний iPhone, полегшують багато проблемних ситуацій», – сказав Рекс Фрейбергер, генеральний директор Gadget Review, в електронному листі. «Браузер Safari за замовчуванням на iPhone набагато менш функціональний, ніж версія iPad, наприклад. На зламаному телефоні ви можете це виправити і повернути частину цієї функції». «По суті, джейлбрейк дозволяє користувачам вирватися з пісочниці, яку Apple створила в iPhone». Можливість виправити такі невеликі виправлення – це те, що багатьом користувачам подобається щодо досвіду джейлбрейка. RealCC, одна з небагатьох популярних програм джейлбрейку, може змінити спосіб роботи Bluetooth і Wi-Fi в Центрі управління. Інші програми, такі як PercentageBatteryX, набагато простіші і лише додають трохи тексту до індикатора заряду акумулятора у верхній частині екрана вашого iPhone.

Векторні ілюстрації динамічний інтерфейс смартфона та соціальні іконки

Comomolas / Getty Images
Фрейбергер також зазначає, що користувачі, які влаштували джейлбрейк своїх телефонів, можуть налаштувати себе на підробку місцезнаходження – змушуючи їх з’єднання з Інтернетом походити звідкись, подібні до VPN, – і навіть налаштувати гостьовий режим, щоб випадкові користувачі не мали доступу до своїх приватних файлів. Він каже, що ці два пункти просто вишкрібають поверхню того, що можливо. «На звичайному iPhone, який не зламаний, Apple обробляє значну частину захисту пристрою від імені користувача», – повідомив tebapit Пол Бішофф, захисник конфіденційності компанії Comparitech. «Втеча з в’язниці iPhone не обов’язково означає, що вас збираються зламати. Це просто означає, що ваша безпека тепер у ваших руках. Apple у багатьох ситуаціях більше не буде служити буфером між iPhone і зловмисниками».