Saltar al contenido

Чому зараз важливо поговорити про 6G

19 de abril de 2021

Ключові винос

  • Apple, Google та інші провідні технологічні компанії вже досліджують 6G.
  • 6G не буде доступним на споживчому рівні принаймні ще протягом десяти років.
  • 6G побудує фундамент, створений майбутніми ітераціями 5G.

Сутад Ваттанакул / Getty Images

Оскільки справжній 5G нарешті стане доступним для більшої кількості людей, деякі можуть подумати, що говорити про 6G ще зарано, але експерти не погоджуються. Такі компанії, як Apple, тільки зараз починають підтримувати те, що вважається справжнім 5G, наступною еволюцією мережі передачі даних, з випуском таких пристроїв, як iPhone 12. Незважаючи на те, що деякі телефонні компанії, такі як AT&T та T-Mobile, впродовж багатьох років натискають на 5G , ми вперше бачимо те, що експерти називають справжнім 5G, потрапляючи на ринок. Поряд з цими новинами з’явилися звіти Apple, Google та інших великих технологічних компаній, які об’єднуються для досліджень 6G, але оскільки 5G починає все ширше впроваджуватися, може здатися, що фундамент ще не встановлений. Але це не так. «Я думаю, що 5G прискорився», – сказав Марк Прайс, технічний директор Matrixx Software та 30-річний ветеран телекомунікаційної галузі, над Zoom. «Протягом цього періоду було визнано важливість цифрового, тому я думаю, що ми бачимо, що оператори стають ще більш агресивними щодо своїх часових рамок».

Змістовий покажчик

Побудова сильної основи

За словами Прайса, стандарти, встановлені для 5G 3GPP, ініціативою, яка створила стандарти, яких дотримувався світ і раніше для 4G і 3G, були дотримані в тому, що група називає випуском 15. Ці випуски в основному є реалізацією технології, яка зростала з роками, оскільки робота над 1G, 2G, 3G та 4G тривала. Прайс сказав, що ми вже досягли випуску 16, на який Apple та інші виробники пристроїв націлюються новими пристроями. Наступний випуск, випуск 17, все ще перебуває у розробці, і його завершення може зайняти ще два роки. «Очікується, що 5G буде – якщо це щось подібне до попередніх поколінь – 10-річним терміном служби технології», – сказав Прайс у нашому заклику, розбиваючи, як ініціатива 3GPP підходить до мережевих технологій.

Згідно з його веб-сайтом, TeliaSonera була першою телекомунікаційною компанією, яка здійснила комерційну підтримку 4G ще в грудні 2009 року, випустивши її в столицях Стокгольма, Швеція та Осло, Норвегія. Невдовзі пішли інші мережі, але 10-річний період між цим першим мережевим випуском і появою випуску 3GPP 16 – версії 5G, з якою зараз працюють Apple та інші компанії, – збігся з тим часом. Це означає, що може пройти до 2030 року, щоб справді побачити будь-яку істотну розмову про саму 6G, принаймні з немаркетингової точки зору. Оскільки, як очікується, 6G нарощуватиме вдосконалення 5G, незвично бачити, як компанії вже копаються в ньому.

5G – це основа для 6G

«6G захоплює. Я думаю, що він буде спиратися на обіцянку, яка встановлюється з 5G». Ціна вказана на нашому дзвінку Zoom. За словами Прайса, ця обіцянка є однією з можливостей більшого підключення. Там, де 3G та 4G зосереджені на забезпеченні більшої кількості широкосмугових даних для користувачів та оптимізації швидкості передачі даних та пропускної здатності, 5G та 6G розроблені, щоб забезпечити більш зв’язаний досвід, який не загрожує через великий трафік або навантаження на пристрій. В основному, за допомогою 5G, а потім 6G, більше користувачів та пристроїв можна підключити до тих самих областей, не уповільнюючи мережевий сигнал і швидкість. Це, у свою чергу, дозволить світові прийняти більш зв’язане майбутнє, де з такими пристроями, як окуляри доповненої реальності та навіть з комерційними мережевими системами, простіше працювати.

Однак, хоча до 6G може бути далеко, Прайс не вірить, що це будуть стрибки поколінь, які світ отримає за допомогою 5G. «[I expect] 6G буде еволюцією 5G, так само, як 4G була еволюцією 3G, а 2G – еволюцією 1G. Це дозволить скористатися великими змінами в 5G, – сказав Прайс. – Це все одно, що перенести мережу з універсальних оптимізаційних байтів – ось про що йшлося в 3G і 4G – у розподілену мережу. Це багато різних речей для багатьох різних людей. Цей тип хмарних мереж, що є новим для 5G, також стане основою для 6G «. Прайс вважає, що 6G буде стосуватися Інтернету речей, і що він використовуватиме ті самі переваги, що й пов’язані з більш зріла мережа 5G. Саме ця залежність від досягнень 5G робить, здавалося б, ранні дослідження 6G настільки важливими для майбутнього мережевих технологій.