Saltar al contenido

Чому концепція смартфона Xiaomi може бути не для всіх

29 de abril de 2021

Ключові винос

  • Нова концепція дисплея водоспаду Xiaomi пропонує чотири вигнуті краї.
  • Пристрій позбавляється всіх фізичних кнопок і портів.
  • Хоча милі, експерти вважають, що більшість користувачів хотіли б використовувати більш звичні конструкції пристроїв.

Xiaomi

Експерти кажуть, що остання концепція смартфонів Xiaomi виглядає приємно, але зрештою бракує звичності та зручності, до яких ми звикли. Xiaomi представила свій перший чотиригранний вигнутий водоспад. Нова концепція смартфона має 88-градусний вигнутий дисплей, який, за словами Xiaomi, дозволить візуальним інтерфейсам протікати над ним природним чином, як вода. На відміну від попередніх телефонів, які мали вигнутий дисплей, неназвана концепція від Xiaomi не має портів або фізичних кнопок. Натомість весь пристрій складається з цього нового дисплея. «Це досить приємно з чисто візуальної точки зору», – сказав Андреас Йоханссон, спеціаліст з UX tebapit електронною поштою. «Однак з точки зору зручності я бачу кілька речей, які можуть бути проблемою».

Змістовий покажчик

Гнатися за водоспадами

У світі, де ми бачили телефони, які можуть скластися, наприклад, Samsung Galaxy Z Fold2 та Microsoft Surface Duo, ідея бездротового телефону насправді не така надумана, особливо, коли бездротові зарядні пристрої стають все більш популярними. Нещодавно ми також побачили, як Xiaomi дебютувала свою технологію Mi Air Charge – яка заряджає ваш телефон по повітрю, – тому смартфон, який використовує цю технологію, не є тим дивним. З цією концепцією Xiaomi повністю відмовляється від минулих проектів і в основному фокусується на форм-факторі «просто екран», який ми бачили в науковій фантастиці. Для цього Xiaomi розширив вигнутий дисплей вздовж верхньої, нижньої та бокових сторін, дозволяючи вмісту просочуватися під час прокрутки програм або розблокування телефону. «Це досить приємно з чисто візуальних позицій». За словами Xiaomi, це все стало можливим завдяки «інноваційному дизайну стека екрану» та «проривному процесу скріплення 3D», який дозволяє 88-градусному чотиригранному склу поміститися на гнучкий дисплей. Під цим шматочком скла компанія розмістила камери під дисплеєм, технологію бездротової зарядки, мікросхеми eSim та сенсорні сенсори, чутливі до тиску. Xiaomi заявляє, що ці основні елементи ефективно перекривають потребу в будь-яких фізичних кнопках або портах. Звичайно, поняття насправді не є настільки особливими, якщо це просто відтворені зображення чи відео. Xiaomi підтвердила Грань що пристрій справжній і люди в компанії використовували його.

Хороші наміри

Однак те, що це можна зробити, не означає, що це повинно бути. За словами Йоханссона, відсутність будь-яких фізичних кнопок у новій концепції Xiaomi може залишити користувачів почуттями загублених і не на місці, коли вони беруть пристрій, якщо він коли-небудь вийде до повного випуску. «Зазвичай є гарною ідеєю мати якийсь фізичний / тактильний зворотний зв’язок», – сказав Йоханссон. «Це, як правило, покращує загальну зручність використання».

Йоханссон також згадав, що дизайнери часто називають цінами, які, по суті, є властивостями об’єкта, що показує користувачеві дії, які вони вживають. На сучасних смартфонах, таких як iPhone 11, ці можливості надаються у вигляді таких речей, як клацання кнопки гучності, коли ви змінюєте рівень звуку на своєму телефоні. Потужність розвивалася протягом багатьох років, але все ще існують основи, яких дизайнери дотримуються, коли починають створювати нові концепції. Білл Гавер, відомий фахівець з взаємодії людина-комп’ютер (HCI), в 1991 році визначив три типи можливостей, принаймні два з яких ми можемо поєднати з сучасними розробками смартфонів. Помітні поступки, які є найбільш очевидними типами, пропонують якийсь фізичний показник дії, як ручка дверей. Ви бачите ручку і знаєте, що вона щось робить, коли ви взаємодієте з нею. Подібним чином ви бачите клавішу регулювання гучності на телефоні, ви знаєте, що кнопки мають якесь призначення. «… з точки зору юзабіліті я бачу кілька речей, які можуть бути проблемою». Приховані ціни – це інтерфейси без явних візуальних показників. У концептуального телефону Xiaomi гучність, схоже, регулюється датчиком під дисплеєм у лівій частині екрана. Рекламний матеріал, схоже, вказує на те, що користувачі могли просто просунути пальцем вгору по краю екрану, щоб збільшити гучність. Але, оскільки очевидних візуальних підказок немає, користувачі можуть не зрозуміти цієї механіки без певних спроб і помилок. За словами Йоханссона, враховувати ці можливості при розробці таких концепцій, як останній смартфон Xiaomi, важливо, оскільки це сильно впливає на зручність використання пристрою. Якщо пристрій занадто складний, тоді користувачі можуть бути менш схильні йти саме з цим смартфоном порівняно з чимось більш звичним.