Saltar al contenido

Чому люди залишають WhatsApp для Telegram і Signal

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Користувачі WhatsApp повинні погодитись з новими правилами Facebook щодо «конфіденційності» до 8 лютого … або іншим чином.
  • Rivals Signal та Telegram побачили мільйони нових реєстрацій.
  • З основних служб обміну повідомленнями лише Signal є справді приватним.

Чеснот / Getty Images

WhatsApp незабаром поділиться вашими даними з Facebook, і ви нічого з цим не зробите. Це захоплення конфіденційності Facebook призвело до зростання кількості реєстрацій на конкуруючі служби обміну повідомленнями Signal та Telegram. Коли Facebook купував WhatsApp у 2014 році, співзасновник WhatsApp Ян Кум підтвердив прихильність своєї компанії до конфіденційності. Шість років потому Facebook збирається всмоктати всі ваші приватні дані, показуючи світові, чому саме він витратив 19 мільярдів доларів на покупку WhatsApp. Великим питанням може бути, чому Facebook так довго чекав? Але ефект був негайним і величезним. «Лише за останні 72 години до Telegram приєдналося понад 25 мільйонів нових користувачів зі всього світу», – повідомили в Telegram tebapit та інші 14 січня через – що ще – Telegram.

Змістовий покажчик

WhatsApp

Повідомлення WhatsApp зашифровані, а це означає, що ніхто, включаючи Facebook, не може бачити, що в них. Але це незначна частина даних, які ви створюєте під час обміну повідомленнями. По-перше, це ваша адресна книга. Майже неможливо використовувати WhatsApp, не дозволивши йому отримати доступ до всього вашого списку контактів. Сюди входять імена, домашні адреси, приватні телефонні номери та багато іншого від кожної людини, яку ви знаєте. Люди, які відмовляються використовувати Facebook, WhatsApp чи Instagram, повинні пам’ятати про це. Якщо навіть хтось із ваших друзів користується однією з цих служб, Facebook зберігає всі ваші дані у «тіньовому профілі».

Хтось використовує смартфон у додатку соціальних мереж на ходу, переглядає або дає лайки в місті вночі.

d3sign / Getty Images

Facebook каже, що велика частина цієї інформації не зберігається для ваших приватних розмов, а лише для ваших розмов з бізнесом. Тоді є всі інші дані, наприклад, з ким ви розмовляєте, коли і де. Сторінка iOS App Store для WhatsApp говорить, що програма збирає фінансову інформацію, історію ваших покупок та багато іншого. Користувачі повинні приймати ці нові умови до 8 лютого або втратити доступ до свого облікового запису WhatsApp.

Телеграма та сигнал

Суперницькі служби обміну повідомленнями Signal та Telegram зафіксували величезний сплеск нових реєстрацій. «Ми можемо бути свідками найбільшої цифрової міграції в історії людства», – сказав засновник Telegram Павло Дуров у дописі на Telegram. Тим часом, після того, як Facebook оголосив про зміни, кількість реєстрацій за тиждень зросла з 246 000 до 8,8 мільйонів. «Всі ці платформи мене трохи турбують з тієї ж причини», – сказав автор технологій Кріс Уорд tebapit через Telegram. «Якщо ви не платите за це, не покладайтесь на це … З багатьох причин. Люди часто забувають, що послуги потребують доходу, щоб продовжувати працювати, і він повинен звідкись бути. Якщо не ви, то куди? » Signal, співзасновником якого став колишній співзасновник WhatsApp Брайан Актон, створив свою репутацію на приватності. Повідомлення наскрізні зашифровані, а сервери Signal не зберігають метаданих і навіть не бачать, хто кому надсилає повідомлення.

Послуги обміну повідомленнями WhatsApp та Signal бачать на мобільному телефоні.

Едвард Сміт / Getty Images

«Для нас ваші приватні дані є священними», – йдеться у дописі блогу Telegram у березні 2019 року. «Ми ніколи не використовуємо ваші дані для націлювання оголошень. Ми ніколи не розголошуємо ваші дані третім особам. Ми зберігаємо лише те, що абсолютно необхідно для роботи Telegram». Signal працює як некомерційна організація та може безкоштовно завантажувати та використовувати. Телеграма також безкоштовна. Наразі Telegram працює на зовнішньому фінансуванні за рахунок венчурного та насіннєвого фінансування: 850 мільйонів доларів, за даними Crunchbase. Однак Дуров стверджує, що «більшу частину історії Telegram я оплачував витрати компанії зі своїх особистих заощаджень». Однак це ось-ось зміниться. «Хоча Telegram запровадить монетизацію в 2021 році для оплати інфраструктури та заробітної плати розробників, одержання прибутку ніколи не буде кінцевою метою для нас», – йдеться у поширених запитаннях Telegram. Те саме Дуров говорить на своєму особистому телеграм-каналі.

iMessage? Не так швидко

Чи не простіше просто дотримуватися iMessage від Apple? Якщо більшість ваших контактів використовують iPhone, тоді так. І оскільки iMessage ніколи не повинен заробляти гроші на Apple, ви можете бути впевнені, що він не використовуватиме ваші персональні дані для націлювання оголошень, наприклад. Повідомлення iMessages шифруються наскрізним шляхом, але якщо ви використовуєте iCloud Backup для резервного копіювання пристрою, це резервне копіювання може містити ваші повідомлення (якщо ви використовуєте iMessage у хмарі, то є інші проблеми). «І навіть якщо ви вимкнете цю резервну копію, ваш одержувач, мабуть, не зробив це», – пише засновник Basecamp Девід Хайнемейер Ханссон у Twitter.

То що ти повинен робити? Якщо ви вже використовуєте Facebook і WhatsApp, то не спітніть. Facebook уже має всі ваші дані і буде продовжувати додавати більше. Ви знаєте це роками. Але ви все одно повинні записатись на Signal і Telegram. Якщо достатньо ваших контактів також переходить, ви можете видалити WhatsApp. Facebook все одно знатиме про вас усе, але принаймні ви будете – чекайте –надіслав повідомлення.