Saltar al contenido

Чому люди не довіряють своїм гаджетам розумного будинку

18 de enero de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

 • Люди похилого віку та молоді засвоюють нові технології, а люди середнього віку – ні.
 • Жінки частіше купують гаджети для розумного будинку, ніж чоловіки.
 • Принтери та підключені камери набагато менш безпечні, ніж розумні помічники та колонки.
 • Ви можете захистити себе, але це вимагає певних зусиль.

Нове дослідження дає цікаву інформацію про те, наскільки ми довіряємо розумним гаджетам, які заповнюють наші домівки. Спойлер: небагато. Але незважаючи на це, ми продовжуємо використовувати їх, віддаючи перевагу зручності, а не конфіденційності чи безпеці. «Більшість людей мають підключений дім незалежно від того, подобається їм це чи ні», — сказала Lifewire електронною поштою Кейт Лоуренс, технічний журналіст і фахівець з Інтернету речей. У той же час, каже вона, «більшість домів підключені, а не розумні», тому що ці гаджети не працюють разом жодним чином. Дослідження також спростувало стару традицію, згідно з якою ми використовуємо дідуся чи бабусю як заміну, що означає «недосвідчений користувач». Виявляється, люди похилого віку з такою ж імовірністю освоюють нові гаджети, як і молодь, хоча вони більш обережні з цим. Насправді проміжна вікова група є найбільш консервативною. «Що стосується безпеки, люди мають право хвилюватися.

Які гаджети для розумного дому ми купуємо?

Дослідження, проведене доктором Сарою Канніццаро ​​та професором Робом Проктером з Університету Уоріка у Великій Британії, базувалося на опитуванні 2101 людини. Під час опитування їх запитували про їхню загальну обізнаність про Інтернет речей (IoT), досвід роботи з гаджетами для розумного дому та їх довіру до конфіденційності та безпеки цих пристроїв. Спочатку кілька цікавих фактів про володіння пристроєм. Безумовно, найпопулярнішим розумним пристроєм є телевізор із підтримкою Wi-Fi, яким володіють 40% респондентів. Швидше за все, це тому, що сьогодні важко навіть купити нерозумний телевізор. Після цього йдуть розумні лічильники електроенергії та/або газу (29% власності), але, знову ж таки, є менше вибору, чи використовувати ви один із них, порівняно з покупкою динаміка Alexa, наприклад. Якщо говорити про розумні колонки, то 17,5% респондентів мають принаймні одну. Це третя за популярністю категорія (після телевізорів і лічильників). Решту списку складають роботи-пилососи (2,6%), розумні дверні замки (1,6%) і навіть роботизовані газонокосарки (0,4%). Також цікаво бачити, що холодильник з підключенням до Інтернету, часто цитований приклад розумного будинку, є у власності менше 0,7% респондентів.

A/S/L

Минулого року жінки придбали пристрій значно більше (32%), ніж чоловіки (24%). Першим користувачам було від 18 до 24 років і старше 65 років, а ті, хто перебував між ними, відставали в купівлі нових технологій. Але після того, як вони купили гаджети, найбільше неохоче ними користувалися люди старше 65 років через брак довіри.

Не довіряйте цій дитячій камері

Загалом рівень довіри був низьким, як щодо компетентності та «доброзичливості» гаджетів і підключених до них служб, так і довіри до конфіденційності та безпеки пристроїв. Також низьким був загальний рівень задоволеності так званими «розумними» пристроями. Загальна картина полягає в тому, що люди так само зацікавлені в розумних пристроях, як і в інших гаджетах, але розчаровані в їх корисності, і вони не довіряють їм, що вони не виточать свої дані в Amazon, Google, Samsung, Apple або будь-кому іншому. виконує службу. І правильно, каже Лоуренс. «Що стосується безпеки, люди мають право хвилюватися. Розумні домашні пристрої можна використовувати для шпигування за їхніми власниками або як канал для більш мерзенних кібератак. «Прикладом є кібератака Dyn 2016 року, — каже вона, — коли зловмисне програмне забезпечення використовувалося для створення ботнету з пристроїв Інтернету речей, включаючи радіоняні та принтери». Ботнет — це мережа скомпрометованих комп’ютерів, керованих зловмисником, і часто використовувати в подальших атаках. Такі пристрої, як принтери, радіоняні та камери відеоспостереження, особливо вразливі, оскільки вони часто постачаються без надійного захисту — часто вони відкриті для Інтернету та потребують лише пароль за умовчанням, наприклад 1234, для доступу — і рідко отримують оновлення безпеки. За іронією долі, розумні колонки та телевізори, про які ми хвилюємося, мають найменшу ймовірність бути скомпрометованими. «Як правило, більші бренди частіше виконують регулярні оновлення безпеки та повідомляють користувачів про будь-які відомі порушення», — каже Лоуренс.

Ви можете захистити свій розумний дім

Лоуренс пропонує кілька порад, які допоможуть захистити вас під час використання розумних і підключених пристроїв:

 • Ведіть інвентаризацію всіх своїх розумних пристроїв.
 • Використовуйте 2FA (двофакторну автентифікацію), де це можливо.
 • Переконайтеся, що пристрої використовують зашифрований Wi-Fi.
 • Якщо екран адміністратора вашого маршрутизатора доступний через Інтернет, вимкніть його.
 • Створіть гостьову мережу у своїй домашній Wi-Fi, щоб відвідувачі не мали доступу до ваших особистих пристроїв.
 • Регулярно оновлюйте програмне забезпечення та прошивку.
 • Виконуйте регулярні антивірусні перевірки та перевірки на наявність шкідливих програм.

Якщо це звучить як багато роботи, це тому, що це так. Але якщо ви вирішите розмістити підключені камери та мікрофони у своєму домі, у вас немає іншого вибору, крім як зробити це, інакше ваші «охоронні» камери будуть далеко не в безпеці. Спробуйте робити це за регулярним графіком, наприклад, під час тестування димової сигналізації. Інша альтернатива — взагалі відмовитися від розумного дому. Хоча було б зручно, щоб ваші вхідні двері автоматично відмикалися, коли ви приходите додому, або щоб світло в будинку гаснуло й гаснуло перед сном, немає сумнівів у тому, що ручний вимикач світла чи старий добрий металевий ключ неможливо зламати. .