Saltar al contenido

Чому модерація в Інтернеті потребує нових рішень

24 de abril de 2021

Ключові винос

  • Тепер TikTok запропонує користувачам, перш ніж вони надішлють коментар, який може порушити Правила спільноти програми.
  • Хоча це корисно, багато хто розглядає це як крихітний крок до припинення знущань та ненависті в Інтернеті.
  • Зрештою, TikTok та інші веб-сайти в соціальних мережах повинні знаходити нові рішення за межами автоматизованої модерації, щоб справді просуватися вперед.

Роберт Олександр / Getty Images

Модерація в Інтернеті є однією з найскладніших проблем, з якими стикаються соціальні медіа зараз, але експерти кажуть, що рішення не просто додавання нових правил. Нещодавно TikTok додав нову функцію, яка запропонує користувачам перед тим, як дозволити їм надіслати коментар, який він вважає ненависним або порушує правила. Цей крок – спроба приборкати ненависть та знущання в Інтернеті, які поширились у різних соціальних мережах, включаючи популярний додаток для обміну відео. На жаль, хоча сайти можуть добре мати на увазі ці функції, вони не вирішують більш суттєвої проблеми, яка лежить під поверхнею. «Головне питання з такою кількістю [online moderation] полягає в тому, що немає єдиного розміру, який підходить для всіх. Немає хорошого рішення, яке буде працювати для всіх «, – сказала Кеті Осборн, TikToker, яка нещодавно виявила, що має справу з постійною забороною, у розмові з tebapit.

Змістовий покажчик

Пошук ясності

Осборн, який проходить «катіозавр» на TikTok, має понад 400 000 підписників на сайті для обміну відео. У своїх відео вона зосереджує увагу на сексуальному самопочутті, про те, як це – жити з СДУГ, та інших нейродівергентних темах. Однак на вихідних вона виявила, що вся її робота опинилася під загрозою, коли TikTok заборонив її рахунок за «порушення правил спільноти», без будь-якого додаткового контексту, які правила вона могла порушити. Саме ця відсутність роз’яснень настільки засмутила багатьох користувачів. Оскільки сайти соціальних медіа, такі як TikTok та Twitter, приносять так багато звітів, більша частина процесу автоматизована. «Коли ви говорите про сотні мільйонів користувачів, немає ідеального рішення». Це означає, що системи створені для ініціювання тимчасових заборон залежно від кількості звітів, які генерує фрагмент вмісту. Наприклад, Осборн сказав нам, що якщо кілька людей повідомляють про пряме відео TikToker, вони миттєво забороняють цьому користувачеві виходити в ефір принаймні на 24 години. «Не вистачає ясності щодо того, що працює, а що ні», – пояснив Осборн. За словами Осборна, в додатку спостерігається значне збільшення кількості користувачів, які створюють масові звіти, оскільки їм не подобається колір шкіри, їх сексуальність тощо. Ця можливість і відсутність роз’яснень TikTok щодо того, що користувач зробив неправильно, є великою частиною розчарування, каже вона. «Звідки ми повинні знати, що ми зробили неправильно, якщо ви нам цього не скажете», – запитала вона. «Я більш ніж готовий сказати, що я заплутався. Але, якщо ви не скажете мені, як я заплутався, я не можу це виправити». Осборн – не єдина, кого також бентежила заборона. Багато користувачі звернулися до стрічки TikTok у Twitter щоб знайти відповіді про свої заборони, причому багато твітів отримують однакову відповідь, щоб оскаржити заборону в додатку.

Не розуміючи, чому їх забороняють, користувачі можуть ще більше засмутитися, намагаючись зрозуміти, що робити далі.

Сприяння новим рішенням

Хоча такі функції, як підказки щодо коментарів, можуть позитивно вплинути на спільноту, деякі не вважають їх довготривалими рішеннями. «Ця функція, швидше за все, впливатиме лише на людей, які насправді хочуть уникнути ненавмисно підлого звучання», – повідомив tebapit Коді Наулт, інженер-програміст, який ділиться своїм кодуванням на TikTok. «На жаль, здається, що більша частина ненависті, що поширюється на платформі, дуже покликана бути жорстокою».

Підказки щодо коментарів на TikTok.

Tik Tok

Наул пояснив, як люди продовжують використовувати функцію TikTok Stitch – що дозволяє вам зшивати частини іншого відео з вашими, – щоб закликати та висміювати творців. Він пояснює велику частину цього тим, наскільки успішним може бути ненависний вміст у соціальних мережах, і сказав, що він би хотів бачити TikTok, а не підштовхувати більше позитивних творців. Для інших, таких як Осборн, проблема полягає не у відсутності функцій звітування. Це те, як сайти обробляють ці звіти. Відсутність зв’язку та легко використовувані системи звітів – це великі проблеми, які потребують роботи, але вона не наївна. «Коли ви говорите про сотні мільйонів користувачів, немає ідеального рішення», – сказав Осборн. Вона додала, що, хоча її обліковий запис було відновлено, багатьом творцям не пощастило. «Я не думаю, що існує універсальне рішення. Але, коли шаблон стає сотнями творців, їхні облікові записи заборонені – і неодноразово заборонені – за те, що вони не роблять нічого поганого, щось має змінитися».