Saltar al contenido

Чому мій принтер не друкує?

8 de mayo de 2021

Здебільшого принтер працює без фанфарів, а потім раптом принтер не друкує або починає видавати повідомлення про помилки. Ось кілька причин, чому принтер не друкує або не друкує належним чином, і способи їх усунення.

Змістовий покажчик

Причини, через які принтер не друкує

Коли вам потрібно знати, чому ваш принтер не друкує, можливі причини поділяються на шість категорій:

 • Основні проблеми.
 • Проблеми з друком дротової та бездротової мережі
 • Проблеми з друком через USB.
 • Оновлення програмного забезпечення та проблеми з драйвером принтера.
 • Застрягання паперу.
 • Проблеми з чорнилом та тонером.

Спершу перевірте Основи

Перш ніж переходити до інших причин проблем із принтером, дайте відповіді на ці запитання:

 • Принтер увімкнено?
 • Чи підключений він до комп’ютера?
 • У ньому є папір, тонер або чорнило?
 • Чи має він силу? (Підказка: якщо у нього є вогні, він має потужність.)

Вирішення цих фундаментальних проблем є зрозумілими. У випадку живлення, можливо, розетка або перенапруга, до яких підключений принтер, вимкнена або несправна. У цьому випадку підключіть принтер до іншого джерела живлення.

Як виправити мережевий принтер, який не друкується

Колись дротовий мережевий принтер був нормою. Зараз поширені бездротові принтери від HP, Epson, Brother та інших виробників. Бездротовий принтер забезпечує простий спосіб спільного використання принтера з багатьма пристроями, такими як комп’ютери, ноутбуки, планшети та смартфони. Однак це вводить інший рівень складності усунення несправностей, коли припиняється друк. Якщо ви налаштовуєте бездротовий принтер і у вас виникають проблеми з друком принтера, перегляньте кроки для підключення принтера до мережі. Якщо принтер працював раніше, спробуйте ці можливі виправлення:

 1. Перезапустіть все. Дротові або бездротові мережеві принтери покладаються на вашу домашню мережу, що складається з декількох компонентів: принтера, комп’ютера, маршрутизатора, бездротової точки доступу та модему для підключення до Інтернету. Ваша мережа може мати додаткові елементи або поєднувати деякі компоненти. Незалежно від того, як налаштована ваша мережа, вона вся взаємодіє, тому, якщо один пристрій кладе трубку, це впливає на всі інші. Перезапустіть усі пристрої, щоб мережа знову запрацювала. Не скидайте пристрій до заводських значень за замовчуванням, що є загальним варіантом, який видаляє налаштування та дані. Натомість зробіть простий перезапуск. Як тільки мережа відновиться, спробуйте принтер ще раз.

 2. Перевірте підключення до мережевого принтера. Роздрукуйте конфігураційний або тестовий аркуш із принтера. У мережевих принтерах цей аркуш зазвичай містить інформацію про те, як принтер підключений до мережі, включаючи його IP-адресу, URL-адресу для доступу до адміністративної сторінки та тип мережевого підключення. Перегляньте посібник із принтера, щоб отримати докладні відомості про тестування місцевого тестового друку. Після друку тестового аркуша перевірте, чи принтер підключений до вашої мережі, перевіривши IP-адресу. Він повинен бути подібним до інших адрес у вашій мережі. Якщо ви бачите IP-адресу, починаючи з 169, принтер не зміг підключитися до вашої мережі і використовує самопризначену IP-адресу. Ви можете виправити самопризначені IP-адреси.

 3. Переналаштуйте мережеві налаштування принтера. Якщо вам не вдається підключити принтер до мережі, починайте заново. Вимкніть принтер, відключіть його від мережі, а потім переінсталюйте принтер, дотримуючись оригінальних вказівок у його керівництві. Записуйте будь-які використовувані вами паролі принтера або мережі.

 4. Переінсталюйте або переналаштуйте спеціальні мережеві драйвери для принтера. Після взаємодії принтера через мережу, можливо, вам доведеться встановити або налаштувати спеціальні мережеві драйвери для принтера, такі як AirPrint для пристроїв iOS або Cloud Print для пристроїв Android.

Як виправити USB-принтер

Дротові принтери, підключені через USB, дещо простіше усунути. Не забувайте починати з очевидного. Чи підключений USB-кабель? Чи ввімкнено живлення комп’ютера та принтера? Якщо так, принтер повинен бути видимим для вашого комп’ютера.

 1. Перевірте область налаштувань Принтери та сканери на Mac. Це доступно за адресою Меню Apple > Системні налаштування. Перевірте, чи присутній принтер. Якщо його немає, встановіть принтер на своєму Mac.

 2. Перевірте панель керування Принтери у Windows. Залежно від використовуваної версії Windows, панель управління може мати дещо інші назви. Якщо це видно Принтери в його назві десь ви в потрібному місці. Щоб встановити принтер, виберіть Додати принтер і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

 3. Від’єднайте та підключіть USB-кабель якщо ви не бачите принтер на панелі керування принтером.

 4. Видаліть усі інші периферійні пристрої. Підключіть до комп’ютера лише принтер. Якщо це вирішує проблему, пошкоджена периферія, ймовірно, перешкоджає підключенню інших пристроїв. Підключайте пристрої по одному, поки не знайдете винуватця.

 5. Спробуйте інший USB-кабель якщо ви все ще застрягли.

Дротові принтери зазвичай дешевші за бездротові. Дротові принтери також найпростіші в налаштуванні та використанні.

Як виправити принтер, зупинений після оновлення системи

Якщо ваш принтер раптово перестане працювати після оновлення системи, на вашому комп’ютері може знадобитися новий драйвер принтера. Зверніться до виробника принтера, чи доступні нові драйвери, а потім дотримуйтесь інструкцій щодо встановлення драйверів. Якщо нових драйверів немає, надішліть виробнику повідомлення із запитом, коли буде доступне оновлення драйверів. Якщо принтер більше не підтримується, ви все одно можете змусити його працювати. Перевірте, чи принтер тієї ж серії, що і ваш, має оновлені драйвери. Ці драйвери можуть працювати з вашим принтером, хоча ви можете втратити деякі функції. Це довгий крок, але якщо ваш принтер не працює, вам нічого втрачати.

Як виправити часті застрягання паперу в принтерах

Яким би простим не було очищення застрягання паперу, це ніколи не відбувається. Іноді спроби усунути поточне застрягання паперу часто спричиняють застрягання паперу. Коли ви витягнете ватяний папірець, невеликий шматочок може відірватися і залишитися на шляху до паперу, чекаючи, коли пройде наступний аркуш паперу і спричинить наступне застрягання.

 • Очищаючи пробки, будьте вибагливими. Переконайтеся, що враховано кожен крихітний шматочок застряглого аркуша.
 • Якщо у вас все ще трапляються застрягання, виконайте ретельне очищення. Використовуйте папір, призначений для очищення роликів, валиків та інших предметів на шляху проходження паперу. Ви можете знайти ці прибиральні аркуші в більшості магазинів канцелярського приладдя.

Зберігайте папір для принтера в сухому місці. Якщо ви живете у вологому районі, папір може поглинати достатньо води, щоб викликати застрягання паперу.

Як виправити проблеми із чорнилом або тонером у принтері

Проблеми з чорнилом та тонером можуть включати смуги та вицвітання, що, як правило, свідчить про брудну друкуючу головку або низький рівень тонера в лазерному принтері.

 • Струменеві принтери: друкуюча головка може потребувати гарного очищення. Службова програма принтера, що постачається разом із принтером, включає можливість чищення. Зазвичай їх два: легкий чистий і важкий чистий. Почніть з чистого світла, оскільки для чищення використовується багато чорнила. Якщо це не допомогло вирішити проблему, запустіть опцію важкого очищення.
 • Лазерні принтери: Можливо, причиною є низький рівень тонера, що вказує на те, що настав час змінити тонер. Якщо у вас немає картриджа з тонером, ви можете продовжити життя поточного картриджа, вийнявши тонер з принтера і повільно перекинувши картридж з боку в бік. Переконайтесь, що картридж закритий, коли ви це робите. Ця дія перерозподіляє тонер у картриджі та забезпечує достатньо відбитків, щоб дати вам час придбати новий картридж.