Saltar al contenido

Чому повільні продажі iPhone mini дійсно не мають значення

19 de abril de 2021

Ключові винос

  • За повідомленнями, iPhone 12 mini склав лише 5% продажів iPhone на початку січня.
  • З часом продажі можуть зростати.
  • 12 власників міні справді люблять свої айфони.

Денис Черкашин / Unsplash

Як повідомляється в декількох звітах, продажі iPhone 12 mini відмічаються, що складає лише 5% від загального обсягу продажів iPhone від Apple. Ці звіти також припускають, що це означає кінець для найменшого iPhone. Але чи це? У жодному разі. Reuters повідомляє, що продажі iPhone 12 mini є слабкими порівняно з більшим iPhone 12 і навіть минулорічним iPhone 11, який все ще доступний. Він навіть цитує аналітика JP Morgan, який вважає, що Apple може незабаром зупинити виробництво. Але ця спекуляція ігнорує три речі. По-перше, iPhone 12 mini може бути сплячим хітом. По-друге, не всі iPhone можуть бути найбільш продаваною моделлю. І по-третє, iPhone mini просто чудовий. «Я дуже люблю своє» розробник програми Адам Смака розповів tebapit за допомогою прямого повідомлення. «Серйозно. Це настільки компактно, і користуватися ним однією рукою набагато зручніше».

Змістовий покажчик

Дивовижний міні

IPhone mini просто приголомшливий. Це повнофункціональний iPhone 12 із усіма наворотами, лише досить маленьким, щоб залізти в кишеню і дотягнутися до всього екрана великим пальцем, коли ви використовуєте його однією рукою. Єдиний мінус – трохи менший заряд акумулятора, але це лише мінус у порівнянні з iPhone 11 і 12 – міні має кращий час автономної роботи, ніж iPhone XS, наприклад. Я люблю своє, і швидке неформальне опитування в Twitter каже, що це роблять і інші власники.

«Я люблю своє» відповів Культ Mac автор Леандр Кані. «Розмір в цілому чудовий, і він не скалічений і не скомпрометований. Переключено з Pro Max, який зараз відчуває себе смішно великим і незграбним». Покупці iPhone роками бажали менший iPhone, щось більше схоже на кишеньковий, плоскосторонній iPhone 5, ніж iPhone 6, який започаткував тенденцію великих телефонів Apple. І насправді, iPhone 6 був феноменальним хітом, він продавався швидше, ніж будь-який iPhone до цього, і досі є найбільш продаваним iPhone усіх часів. Тоді вважалося, що це пов’язано з відкладеним попитом на iPhone із великим екраном. І все ж, попит на менший телефон залишився. Коли Apple випустила iPhone SE в 2016 році, а це був iPhone 5S з внутрішніми елементами 6S, попит на втечу здивував навіть Apple. Це було, швидше за все, частково через низьку стартову ціну 399 доларів. Але якщо ви запитаєте, ви виявите, що багато людей придбали SE, оскільки він був таким маленьким. Вони хотіли мати телефон, який можна було б легко тримати в кишені, коли б їм це було потрібно, а не одну з тих величезних телефонів розміром з фаблет. Після цього першого SE Apple не зробила ще одного маленького iPhone. До iPhone 12 mini.

Чому iPhone 12 mini не продається краще?

Є кілька можливостей. Apple не надає збитків по продажах iPhone за окремими моделями, але деякі аналітики повідомляють, що найбільш продаваним iPhone на сьогодні залишається iPhone 11 2019 року. Тоді є дешевий iPhone SE (поточна модель).

IPhone mini в коробці.

Чарлі Соррель / tebapit

Інша можливість полягає в тому, що користувачі iPhone, які вперше купують новітню модель кожного листопада, також віддають перевагу найвищим моделям. Дійсно, за останнім викликом доходів від Apple, фінансовий директор Apple, Лука Маєстрі, сказав, що моделі iPhone 12 Pro та Pro Max продаються дуже добре. Отже, існували обмеження у постачанні, «особливо для Pro та Pro Max». Ці перші користувачі можуть перекосити цифри продажів у першому кварталі, тоді як звичайні покупці, люди, які заходять у магазин лише тоді, коли їм потрібен новий телефон, будуть більш численними пізніше в циклі продукту. Інший фактор – 5G. У той же телефонній конференції генеральний директор Тім Кук заявив, що продажі в Китаї були величезними завдяки відкладеному попиту на 5G, який там набагато більше доступний. А в Азії історичні переваги надавали більшим телефонам. Чим більше, тим краще. Тож, разом узяті, не дивно, що продажі міні відстають порівняно з іншими моделями.

Це важливо?

Єдина причина, чому Apple відмовиться від міні-розміру, полягає в тому, що продажі будуть настільки низькими, що їх більше не варто робити. Не всі iPhone можуть бути найбільш продаваними iPhone. «Покупці iPhone роками хотіли менший iPhone, щось більше схоже на кишеньковий плоский iPhone 5 …» Одна модель завжди буде найгірше продаватися. Це може бути iPhone mini, але до тих пір, поки він продається достатньо, щоб зробити його вартим зусиль, це лише частина асортименту. Одне можна сказати точно. Якщо Apple все-таки покине міні, то багато шанувальників будуть дуже розчаровані.