Saltar al contenido

Чому попередньо встановлене програмне забезпечення, завантажене на новий ПК, може бути проблемою

21 de julio de 2021

Швидше за все, коли ви придбали комп’ютерну систему, вона постачалася з додатковими програмами, встановленими поверх операційної системи. Вони зазвичай включають комунальні послуги, мультимедіа, Інтернет, програмне забезпечення для безпеки та продуктивності. Чи є програмне забезпечення, що постачається разом із придбанням нового комп’ютера, настільки гарним, наскільки твердять виробники комп’ютерів?

8vFanI / Getty Images

Змістовий покажчик

Де CD / DVD?

По-перше, промисловість видавала компакт-диски із зображеннями, а не фізичні компакт-диски для всього програмного забезпечення. Зараз галузь взагалі не включає жодних фізичних носіїв з новими системами. Частково це тому, що все більше і більше систем зараз не постачаються без приводу CD або DVD. Як результат, компанії використовують окремий розділ на жорсткому диску, який утримує зображення, разом із програмою встановлення, щоб відновити частину жорсткого диска, що залишилася, до початкових налаштувань. Користувачі мають можливість зробити власний CD / DVD для відновлення, але вони повинні подати порожній носій самостійно, і це лише в тому випадку, якщо їх система насправді має накопичувачі для їх виготовлення.

Великі зображення та обмежена гнучкість

Це має величезний вплив на споживачів; відновлення системи із зображення означає, що жорсткий диск потрібно переформатувати. Будь-які дані чи інші програми в системі повинні бути створені резервною копією, а потім перевстановлені після відновлення зображення. Це запобігає перевстановленню окремої програми, яка постачається разом із системою, якщо вона має проблеми. Це величезна незручність порівняно з отриманням фактичних компакт-дисків для фізичної установки. Споживачі з цим мало що можуть зробити, оскільки виробники не кажуть, як користувачі можуть відновити свої системи. Нарешті, якщо жорсткий диск пошкодиться, це може повністю запобігти відновленню системи.

Більше – це краще?

Відбувся вибух програм, які попередньо встановлюються в комп’ютерних системах. Зазвичай це результат маркетингових угод між компаніями, що виробляють програмне забезпечення, та виробниками, як засіб або залучення більшої аудиторії користувачів, або отримання коштів через використання програмного забезпечення. Одним із прикладів є ігровий додаток WildTangent, який, як правило, продається як ігрова система від виробника. Однак усе це має свої проблеми. Наприклад, подивіться на робочий стіл і панель завдань після того, як новий комп’ютер завантажиться вперше. Типова інсталяція Windows має від чотирьох до шести піктограм, які знаходяться на робочому столі. Порівняйте це з новою комп’ютерною системою, яка може мати до двадцяти піктограм на робочому столі. Ця метушня дійсно може відвернути користувача від хорошого досвіду. Подібним чином, системний трей ліворуч на панелі завдань поруч із годинником матиме приблизно три-шість піктограм у стандартній установці. Нові комп’ютери можуть містити до 10 і більше піктограм у цьому лотку.

Проблема з «роздуттям»

Бюджетні системи також можуть зазнати значних уповільнень завдяки новому меню «Пуск» для Windows 10. Однією з нових функцій є Live Tiles. Це динамічні значки, які анімовані і можуть витягувати інформацію. Ці Live Tiles займають додаткові ресурси з точки зору пам’яті, часу процесора і навіть мережевого трафіку. Більшість бюджетних систем мають обмежені ресурси, і велика кількість із них може реально вплинути на ефективність. Цей тип програмного забезпечення зазвичай називають вірусом. Найбільше розчарування в цьому полягає в тому, що 80% додатків, які попередньо встановлюються на нових комп’ютерах, можуть бути завантажені та встановлені користувачами безкоштовно. Зазвичай ми рекомендуємо новим користувачам пройти через свою систему та видалити всі попередньо встановлені програми, якими вони не користуються. Це може заощадити багато системної пам’яті, місця на жорсткому диску і навіть підвищити продуктивність.

Пробне програмне забезпечення

Пробна версія – одна із останніх попередньо встановлених тенденцій програмного забезпечення на нових комп’ютерах. Зазвичай це повна версія програмного додатку, що встановлюється в комп’ютерній системі. Коли користувач вперше запускає програму, він отримує тимчасовий ліцензійний ключ для використання програмного забезпечення від тридцяти до дев’яноста днів. По закінченню пробного періоду програма потім вимикає себе, поки користувач не придбає повний ліцензійний ключ у компанії-виробника програмного забезпечення. Зазвичай це повний додаток, але іноді це можуть бути лише ті частини програми, які можна використовувати необмежено довго з розширеними функціями, які можна розблокувати лише при покупці. Багато в чому пробна програма є і хорошою, і поганою, оскільки дозволяє користувачеві зрозуміти, чи сподобається вона чи потрібна програма, перш ніж вона захоче її придбати. Це може дати користувачеві глибоке розуміння того, функціонує програма чи ні. Якщо їм це не подобається, вони просто видаляють його з комп’ютерної системи. Велика проблема в цьому полягає в тому, як виробники маркують це програмне забезпечення. Часто пробне програмне забезпечення перераховується або без повідомлення покупця про те, що воно має обмежену ліцензію, або умови використання друкуються дрібним текстом як виноска, що змушує користувача думати, що він отримує повне програмне забезпечення під час придбання ПК .

Що може зробити покупець?

Перед придбанням системи мало що можна зробити. Майже жодна компанія не пропонує носії для встановлення додатків, тому найкраще припустити, що вони не йдуть у комплекті. Крім того, перегляньте повні технічні характеристики програмних програм, щоб визначити, чи є програма повною версією або пробною програмою. Це межа того, що можна зробити перед покупкою. Іншим варіантом може бути використання системного інтегратора замість виробника комп’ютерів, оскільки вони, як правило, надають компакт-диски з додатками. Недоліком цього є обмежена кількість програмного забезпечення та, як правило, більш високі ціни. Після придбання комп’ютерної системи найкраще зробити чистку будинку. Знайдіть усі програми, що входять до комплекту комп’ютера, і протестуйте їх. Якщо це не програми, які, на вашу думку, ви будете використовувати, видаліть їх із системи. Якщо є програми, якими ви будете користуватися нечасто, спробуйте відключити будь-які автозавантажувачі або програми-резиденти системи, які можуть використовувати системну пам’ять. Це, як правило, допоможе згладити безлад у комп’ютерній системі та може покращити продуктивність системи.