Skip to content

Чому слід брати б / в ноутбук під час браку

16 de Квітень de 2021

Ключові винос

  • Дешевих (нових) ноутбуків все ще не вистачає.
  • Вживаний ноутбук MacBook, Dell або HP так само хороший, як і новий, для більшості навчальних закладів.
  • Навіть якщо вам дійсно потрібна новенька машина, стара машина все одно зможе вас випробовувати протягом декількох місяців.

Ноутбук MacBook Pro відображається в магазині Apple

Джастін Салліван / Getty Images

Цього літа ноутбуків не вистачало. На дешевому кінці ринку поставки все ще обмежені – доступні Inspirons від Dell, наприклад, доступні лише в жовтні. Однак старий комп’ютер може бути настільки ж хорошим, як і новий (особливо для студентів). MacBook було замовлено на кілька тижнів у розпал пандемії, і дешевших Chromebook, що надавали перевагу школам, також не вистачало. Хоча MacBook Airs зараз доступні зі звичайним часом доставки, запаси Chromebook від Amazon все ще важко отримати. Для шкільних дошок, які потрібно купувати оптом, прогноз все ще похмурий. Але для окремих людей простіша відповідь – це вживаний комп’ютер, який може бути таким же хорошим, як і абсолютно новий. Багато людей також вважають за краще продовжувати стару передачу. “Останні дані показують, що більше британців хочуть ремонтувати свої смартфони замість того, щоб замінювати їх (47%), на противагу придбанню нового (45%)”, – пише в Twitter адвокат некомерційного технічного ремонту The Restart Project. “Що стосується ноутбуків, переважна більшість (58%) воліє ремонтувати, а не замінювати”.

Використовується так само добре, як і новий

Можливо, ваші діти не захочуть комп’ютера, який ви тримаєте в руках, але якщо у вас є запасний блокнот недавнього віку, вони повинні взяти його, бо ви знаєте його історію. Рік у році комп’ютери насправді не змінюються що багато. Навіть п’ятирічний ноутбук здатний на все, окрім найвимогливіших завдань редагування відео або гри в 3D-ігри. Насправді, в сучасному ноутбуці не так вже й багато можна помилитися. Шарнір екрану, клавіатура і трекпад, а також внутрішні вентилятори – це майже єдині рухомі частини. Ця машина не повинна тривати вічно. Він повинен працювати лише до тих пір, поки не буде поставлено нових машин для його заміни.

Які марки слід купувати вживані?

Якщо ви, член сім’ї або друг не можете подарувати блокнот, тоді ви можете придбати секонд хенд. Деякі марки кращі за інші. Наприклад, MacBooks може коштувати дорого, але купувати їх буде вічно. У мене є MacBook 2008 року, який я все ще використовую після заміни старого, повільного жорсткого диска на швидкий, тихий твердотільний диск, коли заміна диска MacBook була такою ж простою, як відкриття панелі та витягування старого.

“Вживані Apple Macs – це, безумовно, хороший варіант”, – сказав британський сервісний центр MacFixer tebapit через Twitter. “Власний магазин реконструкції Apple є хорошою відправною точкою, але старі моделі все ще придатні для використання, і їх можна придбати за набагато нижчою вартістю”. З боку ПК ви можете вибрати машину, яка легко ремонтується. Погляньте на оцінки ремонтопридатності ноутбуків iFixit. Найбільш ремонтопридатним є HP EliteBook, де деякі моделі Dell і Asus майже позаду. Маки дуже далеко в списку, тому що більш сучасні важко відкрити, і всі частини, які ви можете замінити, припаяні на місці. З іншого боку, Mac, як правило, дуже надійний. Якщо це вже тривало кілька років, швидше за все, продовжуватимеш вантажитись.

Оновлення

Щоб зробити старий ноутбук приємнішим, можна розглянути можливість оновлення деяких його частин. Можливо, дещо не вистачає місця для зберігання. Або, можливо, ви скупились на оперативну пам’ять, і ваша дитина наполягає, що їй потрібно більше для своїх програм для редагування музики. Можна оновити лише ці деталі та продовжувати користуватися однією машиною.

Інтер’єр EliteBook 800 G5 з оперативною пам’яттю збоку

iFixit

На Mac це майже неможливо через вищезазначене блокування. Вам потрібно повернутися до моделі 2012 року, щоб отримати варіанти, які можна замінити. EliteBooks від HP можна оновити користувачем, як і Inspiron Duo від Dell та Latitude 2017 року. Знову ж вам слід перевірити список iFixit.

Як уникнути купівлі лимона

Придбати вживаний ноутбук у Craigslist – це рецепт катастрофи, якщо ви насправді не знаєте, що робите. Обов’язково візьміть з собою знаючого друга. Найкраще зробити покупку у продавця вживаних машин, який дає гарантію на використані предмети. Навіть короткої тримісячної гарантії достатньо, щоб знати, хороша машина чи погана. “В ідеалі купувати у когось, хто пропонує гарантії, оскільки eBay тощо є мінним полем”, – говорить MacFixer. І коли купуєте секонд-хенд, є одна важлива порада для Mac, якої потрібно дотримуватися. У MacBook, які продаються в період з 2015 по 2020 рік, є клавіатури, схильні до поломок, тому перед покупкою слід перевірити клавіші.

Безпека

Що б ви не купували, обов’язково витріть його чистою, видаливши всі сліди попередньої інсталяції, а потім встановіть Windows або macOS заново. Це єдиний спосіб переконатися, що машина не попередньо завантажена шкідливим програмним забезпеченням. Це трохи боляче, але альтернатива набагато гірша. Тепер ви не лише заощадили збір нових витрат на навчання в коледжі, але й навчили їх про цінність повторного використання та відходів. Це досить непоганий результат.